הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל - לרשותכם יעמוד צוות רב מקצועי של מומחים, לאבחון וטיפול לסובלים מהפרעות אכילה. לחץ כאן למידע וסיוע מיידי.
הפרעות אכילה - אבחון וטיפול מקצועי בשיחת חינם: 1800-100-172
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
Right Menu
מאמרים אחרונים
1800-100-172058-4239446

הפרעות אכילה - אבחון וטיפול במרכז ד"ר טל
Hebrew

מתי כדאי לפנות לקבלת יעוץ וסיוע מקצועי בתחום הפרעות אכילה?

הפרעות אכילה הפכו נפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר רבים סובלים מהן - הפונות או הפונים עצמם, אך גם בני המשפחה.
 
סימנים המצביעים על אפשרות להפרעת אכילה הינם: שינוים בהרגלי האכילה, אכילה מוגברת או מצומצמת, דיאטות חמורות, משקל ירוד, הקאות או שימוש במשלשלים ועוד. כל אלו יכולים להיות מלווים לחץ ומתח, אך פעמים רבות אין תסמינים נוספים פרט לאכילה ואף ההפך - התפקוד היום - יומי מצוין.
 
ניתן לחיות עם הפרעות אכילה, לסבול לתקופה ארוכה, ולא לפנות לעזרה או טיפול. בשל הנטייה של הסובלים מהפרעות האכילה להקטין את מימדי הבעיה, מכאן שלערנות ההורים והמשפחה חשיבות עצומה באיתור הבעיה בזמן ומניעת החמרתה. כך קורה שלפעמים הפונים אלינו הם בני המשפחה, ולעיתים הם אלו אשר בסופו של דבר מביאים את האדם לקבל סיוע.
  
חשוב לדעת כי הפרעות אכילה מהוות סימפטום למצוקה רגשית כללית, לכן הטיפול חייב להיות כזה הפונה לאותם קשיים. לכן טיפול נכון הוא טיפול רב מקצועי – ורב מערכתי הכולל טיפול רגשי, ייעוץ ומעקב דיאטני ועזרה ומעקב תרופתי במידת הצורך. בתחילת הטיפול מתרכזים יותר בהתמודדות עם הסימפטומים ועם הזמן פונים גם לטיפול בגורמים הרגשיים. טיפול כוללני מסייע היטב במקרים אלו, ומביא לסיום הסבל מוקדם ככל שניתן.
 
בקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל אנשי מקצוע ומומחים בעלי ניסיון רב בטיפול בהפרעות אכילה, אשר מטרתם היא להשיב למטופל את השקט הנפשי והביטחון העצמי ולאפשר לו או לה לחיות באופן רגוע ושליו יותר. אנו מקפידים כי כל הגורמים היכולים לסייע יהיו שותפים בתהליך (דיאטנית, טיפול פסיכולוגי ובמידת הצורך גם טיפול פסיכיאטרי), מתוך מטרה להגיע לתוצאות הרצויות מהר ככל הניתן.
 
 

 

לחצו להמשך קריאה...
תאריך: 27/05/2014 19:56    גרסה סלולרית