מרכז ד''ר טל - פורום בריאות הנפש - ייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין...
פורום בריאות הנפש - ייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין | עמוד 13
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
Right Menu
מאמרים אחרונים
1800-100-172

פורום לייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
נושא / מחבר תאריך
 • רעיון לגבי מצבה של אישתי 15/09/2013 10:01
  (סגור) כותרת: רעיון לגבי מצבה של אישתי
  תאריך ושעה: 15/09/2013 10:01
  אשתי חולה במאניה דיפרסיה,מאז לידת ביתנו לפני כ-27 שנים..לפני כ-3 שנים היא הפסיקה לקחת ליתיום (בהוראת רופא בגלל הכליות)ומאז היא לא מצליחה להיות מאוזנת עם התרופות הפסיכיאטריות...האם אתם יכולים לעזור בבקשה? תודה אשר
 • חרדת פרידה מפעוט בן שנה וארבע 08/09/2013 23:00
  (סגור) כותרת: חרדת פרידה מפעוט בן שנה וארבע
  תאריך ושעה: 08/09/2013 23:00
  שלום, הילד שלי בן שנה וארבע הגיע לגן חדש, ובכל בוקר הוא בוכה דמעות כשאני הולכת.
  מה עלי לעשות? האם זה נכון להשאיר אותו בוכה. אני בוכה יחד איתו, ואני מרגישה שאולי זה לא נכון להשאיר אותו בשלב כזה עם עוד 15 ילדים.
  תודה
 • RE: חרדת פרידה מפעוט בן שנה וארבע 15/09/2013 09:50
  (סגור) כותרת: RE: חרדת פרידה מפעוט בן שנה וארבע
  תאריך ושעה: 15/09/2013 09:50
  שלום רב,
  צריך לקחת בחשבון שהחודשיים הראשונים, בוודאי עם כל החגים והחופשות, הן חודשי הסתגלות עבורו, וגם אם הוא בוכה בהתחלה, הוא עצוב להיפרד ממך - אבל זה לא אומר שלא טוב לו בגן. הוא יסתגל וצריך לפחות חודשיים סבלנות. כדאי לשים לב איך הוא כשאת באה לאסוף אותו מהגן. הוא בטח לא בוכה כל השעות שהוא שם.. אם כשאת לוקחת אותו הוא מצוי במשחק, בפעילות ובמצב רוח טוב, אין מה לדאוג. ההסתגלות בבקרים תקרה מעצמה.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • מחיקת יצר מיני - טרנסג'נדרית 09/09/2013 08:15
  (סגור) כותרת: מחיקת יצר מיני - טרנסג'נדרית
  תאריך ושעה: 09/09/2013 08:15
  היי:)
  רציתי לשאול: אני טרנסג'נדרית (מזכר לנקבה) האמורה להתחיל בעוד מספרחודשים טיפול הורמונלי (התורות למכון האנדו ארוכים...:) ).
  אחת הנקודות המפריעות לי נפשית בצורה קריטית ביותר - עד כדי דיכאון ממשי - היא המיניות והיצריות הגברית שיש בי לצערי (קרי: ריגוש וגירוי מיניים מוגברים ממראה נשי חשוף וכדו', ו"התמגנטות" אוטומטית של העיניים במראה כזה; בעצם "מבט של תאווה" כלפי נשים (כידוע גם, גברים מודדים נשים ונמשכים אליהן בעיקר לפי מראה חיצוני ולא לפי אישיות) או דחף "פריקה" (וחיבור אברי...) וכו' וכו' - וכן כל יתר תסמיני המיניות הגברית...

  לא אאריך כאן מדוע זה כ"כ מפריע לי, אוכל רק לומר בקיצור שאחת הסיבות לכך היא בעיית הזהות המגדרית. אם אני חשה אשה, ברור שיהיה לי קונפליקט עצום ביותר לנוכח דחפים ויצרים המבטאים את שיא הגבריות, והרחוקים כרחוק מזרח ממערב מנשיות. זה נותן לי תחושה שאני "כלאיים", וכאמור זה גורם לי לקושי נפשי עצום..
  אציין גם שטיפול פסיכולוגי ממש לא עזר (כשם שלא עזר לעצם הקונפליקט המגדרי...)

  ובכן, אני מחפשת המלצות לתרופות (במידה וקיימות) שיכולות להביא למצב של מחיקת יצר מיני\תשוקה מינית - בכדי שאוכל לפנות לגורם המתאים במקביל לטיפול ההורמונלי.

  חשוב לי לציין שידוע לי שיש סבירות גבוהה שהטיפול ההורמונלי יסייע לכך בצורה מכרעת, אבל כיוון שלא ניתן לצפות זאת מראש (=נאמר לי שההשפעה אינדבדואליתוצריך לראות ולהמתין) אני מעוניינת לדעת מראש על רעיונות נוספים\משלימים, על מנת שאתייעץ על כך בפני הרופאה האנדוקרינית.

  אודה מאוד לתשובות!!:)
 • RE: מחיקת יצר מיני - טרנסג'נדרית 15/09/2013 09:48
  (סגור) כותרת: RE: מחיקת יצר מיני - טרנסג'נדרית
  תאריך ושעה: 15/09/2013 09:48
  שלום לך,
  יש להבדיל בין זהות מינית, נטיה מינית ודחף מיני. ייתכן שאת בעלת זהות מינית נשית, עם יצר מיני אינטנסיבי ועם נטיה מינית לנשים, וגם זה בסדר. יש גם נשים שנולדו כאלה.. ייתכן שעם הטיפול ההורמונלי זה יפחת אבל לא בטוח שזה יעבור, וכדאי להתייעץ בכל מקרה עם הרופא המטפל.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • Jjh 09/09/2013 21:58
  (סגור) כותרת: Jjh
  תאריך ושעה: 09/09/2013 21:58
  רציתי לדעת בבקשה אם ניתן לטפל בילד בגיל חמש וחצי שנים ומה העלות
 • RE: Jjh 15/09/2013 09:45
  (סגור) כותרת: RE: Jjh
  תאריך ושעה: 15/09/2013 09:45
  שלום רב,
  בוודאי שניתן לטפל בילד בגיל הזה , אם כי טיפול בגילאים האלה תמיד משלב גם את ההורים, בין אם בהדרכות הורים ובין אם בטיפול דיאדי (ההורה והילד בחדר הטיפול יחד). תלוי במקרה. פני לפגישת יעוץ,
  בברכה, ענבל חזקיה
 • הפרעת אישיות גבולית? 12/09/2013 06:03
  (סגור) כותרת: הפרעת אישיות גבולית?
  תאריך ושעה: 12/09/2013 06:03
  היי, אני בחורה בת 24, סטודנטית לפסיכולוגיה שעתידה להתחיל שנה שלישית. עקב מערכת יחסים ממרחק, התפרץ אצלי התקף חרדה עז, כנראה חרדת נטישה, שנמשך כחודשיים. מערכת היחסים הפכה לאובססיבית לחלוטין, לא יכלתי להתעמק בשום דבר אחר חוץ מהעת בה הבחור יגיב להודעה. החרדה הפכה לדיכאון, ונכון לעכשיו אני שרויה במצב רוח ירוד. ירדתי 4 קילו, בתחילת התקף החרדה הריח של אוכל היה דוחה אותי והקאתי מספר פעמים. הייתי בהרבה מערכות יחסים זוגיות, ככל הנראה מפחד להיות לבד, והן התחילו ממצב בו היו מדהימות והפכו למזעזעות כאשר ההתאהבות חלפה. ההתאהבויות עזות, והגעתי למצב שהבחורים הגעילו אותי בסוף הקשר. בנוסף, יש לי בעיה להחזיק זמן רק בעבודה, זה בדכ אורך בין חודשיים לחמישה חודשים, ובדומה לקשרים הזוגיים, נהיה משהו בלתי נסבל שאני חייבת להיפטר ממנו. כל אלה מלווים בתחושת בלבול מוחלטת בנוגע לעבודה עתידית, מפחד אדיר שמא לא אחזיק במקומות עבודה, שלא אחזיק במערכת יחסים זוגית, וכל אלו מלווים בהמון התקפי חרדה. בנוסף, יש לי היפוכונדריה, אני נכנסת להתקפי חרדה מהמחשבה שיש לי מחלות כאלה ואחרות, אחת החוזרת על עצמה היא חשש כי יש לי איידס, שוב ושוב, בעקבות קיום יחסי מין לא מוגנים, אמנם לא מזדמנים. העובדה הכי מצערת בעניין היא רמת המודעות שלי לחוסר ההגיון בהתנהגות שלי. אני מנתחת את המצב שלי 247, מלאה במחשבות לא פרודוקטיבית, אובססיביות, שרק מחריפות את התקפי החרדה. לעולם לא פגעתי בעצמי, אין לי התמכרות לאלכוהול או סמים או בזבזנות. הפעם הראשונה שהיו לי מחשבות אובדניות הייתה בדיכאון הנוכחי. יש לי תחושות של ריקנות פעמין רבות, ניתוקים מן המציאות הכוללים נתק רגשי, היו לי הרבה יותר בתקופת הילדות שלי, אך עדיין יש לי מדיי פעם. אני מאוד לא יציבה, אני מטלטלת הרבה, ומגיבה ממש רע למצבי לחץ. אני מאוד רגישה, אני נפגעת בקלות, וזה בא לידי ביטוי בהמון תסמינים פיזיים של כאב לב, דפיקות לב מואצות והאשמה עצמית. יש לי דימוי עצמי נמוך. מה שלא תואם למציאות. סיימתי את לימודי התיכון בהצטיינות, קיבלתי תעודת הצטיינות בצבא, אני מצליחה בתואר, אני בחורה מושכת, חברותית ושמחה רוב הזמן בחברה. הייתה לי אמא שהתעללה בי רגשית ואב לא זמין שיצא מחיי בגיל 12. אמא שלי הייתה מאוד ביקורתית, החל מקללות כאלה ואחרות כאשר לא הייתי מצליחה בדבר כזה או אחר, השמצות לגבי המראה שלי, אלימות פיזית קלה בגילאים צעירים יותר וחוסר הבעת אהבה כלפי. בנוסף, כל משפחתי מתגוררת בחול אז הרגשתי בדידות בחיי. הורי התגרשו, ונישואיהם היו גרועים מאוד, היינו חיים בבית בו היו צרחות וצעקות כל ערב. אני יודעת שיש לי המון תסמינים שתואמים להפרעת אישיות גבולית. החבר לשעבר שלי, אותו אחד שקיימתי איתו מערכת יחסים ממרחק, שלח לי לינק על ההפרעה לפני כמה חודשים ולמדתי עליה במסגרת התואר. רציתי לשאול מה עליי לעשות. הייתי בטיפול אצל מטפלת פסיכודינמית כ5 חודשים, ובזמן התקף החרדה המאסיבי היה נראה שזה רק גרם להחרפה, בשל התעסקות נוספת במושאי החרדה, שגררו עוד מחשבות אובססיביות. האם יש אפשרות שיפור אמיתית למצב שלי? אני מאוד מפחדת שלא אצליח לנהל חיים נורמליים, למצוא עבודה שאני אוהבת ולהחזיק בה, ולמצוא בנזוג מתאים ולבנות איתו משפחה. אני סובלת מהמון פחדים כגון אלו, שמכניסים אותי למצב נפשי יותר רעוע. אשמח לעזרה.
 • RE: הפרעת אישיות גבולית? 15/09/2013 09:40
  (סגור) כותרת: RE: הפרעת אישיות גבולית?
  תאריך ושעה: 15/09/2013 09:40
  שלום לך,
  התיאור שלך אכן יכול להתאים להפרעת אישיות גבולית, ומה טוב שהיא באה בלי אובדנות ופגיעה עצמית גופנית (למעט הסיכון שאת לוקחת ביחסי מין לא מוגנים) ועם רמת תפקוד גבוהה. זה מעיד על הכוחות שלך ועל יכולתך דווקא להיעזר בטיפול.
  אני חושבת שכדאי לך להיות בטיפול אצל מטפל אקלקטי, כמו הפסיכולוגית קרן מרקוס שלנו, שמתמצאת גם בטיפול הדינמי אך גם בכלים מתחומי הCBT והDBT להתמודדות עם מיומנויות חברתיות וזוגיות וכן עם החרדות והדיכאון.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • אבא בכלא... 12/09/2013 10:30
  (סגור) כותרת: אבא בכלא...
  תאריך ושעה: 12/09/2013 10:30
  צהריים טובים,אני בת 31 נשואה + 2 בעלי (גרוש +1 נוספת) הקשר שלי עם בתו וגרושתו טוב מאוד ברמה חברתית של ארוחות ומפגשים חברתיים.
  בעלי נמצא כבר כמה חודשים בבית סוהר ויש עוד מספיק זמן עד לשחרור. לילדה הגדולה בת 7 אמרנו שאבא נוסע לעבוד באוניה והוא יתקשר אליה וישלח גם מתנות מחול. כי לפני שהוא התחיל לרצות את העונש היה קל יותר לחשוב שזה עדיף.
  הוא נמצא באגף פתוח שהביקורים מתנהלים ללא חולן ואפשר לחבק ולדבר.
  השאלה אם כדאי לקחת את הילדה לביקור?
  אם כדאי לספר לילדה את האמת?
  מה עושים?!
 • RE: אבא בכלא... 15/09/2013 09:36
  (סגור) כותרת: RE: אבא בכלא...
  תאריך ושעה: 15/09/2013 09:36
  שלום לך,
  זו שאלה מאד אינדיבידואלית והתשובה עליה תלויה בך ובבעלך, בקשר שלכם עם הבת, באחים האחרים ועוד. תוכלי להגיע לפגישת ייעוץ ונחשוב יחד מה יותר נכון לך ולמשפחתך, אבל אין תשובה אחת נכונה וגם הפסיכולוג לא יקח אחריות על לתת תשובה חד משמעית מה עדיף.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • הצבת גבולות לפעוט בן שנתיים ו- 3 חודשים 08/09/2013 16:52
  (סגור) כותרת: הצבת גבולות לפעוט בן שנתיים ו- 3 חודשים
  תאריך ושעה: 08/09/2013 16:52
  שלום רב, אני צריכה עזרה מאוד נקודתית אך כזו עמוקה שתנביט שורשים בתוכי ותניף ענפים בחיי. יש לנו פעוט בן שנתיים ו-3 חודשים ועוד אחד בדרך. זכיתי בבני שמאתגר אותי ביכולת להציב גבולות בריאים עבורנו ועבורו. אני מאוד מקווה שעד הלידה אפתח דרך חינוך שמתאימה לנו ותורמת להתפתחותו. עם מי אני יכולה להתייעץ?
  התחלתי לברר לעצמי קודם כל מהם הגבולות שאני רוצה בחיי. יש לי נכונות להשיג זאת אך כוח קצת פחות לאור השחיקה במשרה מלאה והריון עמוס בהורמונים ובעייפות.
  אשמח לעצות, הצעות. כמובן ברוח אוהדת ומועילה. תודה.
 • RE: הצבת גבולות לפעוט בן שנתיים ו- 3 חודשים 15/09/2013 09:31
  (סגור) כותרת: RE: הצבת גבולות לפעוט בן שנתיים ו- 3 חודשים
  תאריך ושעה: 15/09/2013 09:31
  שלום לך,
  אני מציעה לך להגיע לפגישה עם הפסיכולוגית הקלינית טלי לניר, אשר פיתחה את ה'טיפול בהורות'. שיטת טיפול שהיא בין הדרכת הורים לטיפול אישי, הלוקחת בחשבון את הקשיים האישיים שלננו כהורים שבאים לידי ביטוי בהתמודדות שלנו מול ילדינו.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • טיפול קצר מועד? 08/09/2013 15:16
  (סגור) כותרת: טיפול קצר מועד?
  תאריך ושעה: 08/09/2013 15:16
  אני מעוניינת להתחיל טיפול פסיכולוגי פרטי, בגלל החשאיות, אך המחיר מגביל אותי מאוד. ראיתי שבאתר כתוב שההטיפול אצלכם הוא קצר מועד. מהי הכוונה בדיוק? תודה.
 • RE: טיפול קצר מועד? 12/09/2013 12:30
  (סגור) כותרת: RE: טיפול קצר מועד?
  תאריך ושעה: 12/09/2013 12:30
  שלום לך,
  הטיפול אצלנו הוא לא בהכרח קצת מועד, אלא זה תלוי במקרה. יש סוגי בעיות שאפשר לעבוד עליהם בטיפול קצר מועד ויש סוגי בעיות שעבורם זה לא מתאים. אני מציעה לך להגיע לפגישת יעוץ ראשונית, לשמוע לפחות על איזה סוג טיפול מתאים לך ואח"כ לשקול אם לעשות אותו אצלנו או לחפש טיפול מסוג זה במסגרת מוזלת יותר.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • חיפוש מסגרת טיפולית מתאימה 08/09/2013 12:58
  (סגור) כותרת: חיפוש מסגרת טיפולית מתאימה
  תאריך ושעה: 08/09/2013 12:58
  שלום, שמי רחל ואני מיתגוררת בוינה, אוסטריה. בני אוריה,27 , נולד, גדל ,למד, וחי בוינה. בגיל 17 היתגלו אצלו בעיות היסתגלות. הוא עזב את מיסגרת בית הספר וסיים שנתיים הכשרה בתיירות בוינה.לאחר מכן, עבד שנתיים בעבודות שיחזור של אתרים היסטורים. במשך כל התקופה הוא היה בטיפול פסיכוטרפי ולעיתים היתאשפז בקליניקה בוינה. האיבחון אצלו, אישיות גבולית + דיפרסיה. כרגע הוא נימצא בקליניקה בזלצבורג במיסגרת טיפולית למשך 4 חודשים. המיסגרת הזאת מורכבת מטיפול פרטני, קבוצתי, תנועה, עבודה חקלאית ועוד...

  בסיום התקופה של התכנית בזלצבורג, בסוף אוקטובר, אוריה היה מעוניין להישתלב בארץ במיסגרת שתתאים לנתונים ולצרכים שלו. מיסגרת שבה תשולב תוכנית טרפית עים תעסוקה ועבודה. היינו שמחים מאוד לקבל אינפרמציה על מיסגרות לאנשים צעירים בגילו שמשלבות עיסוק ועבודה עים מיסגרת טיפולית.

  יום טוב,מקווה לישמוע מימכם בקרוב, רחל
 • RE: חיפוש מסגרת טיפולית מתאימה 12/09/2013 12:28
  (סגור) כותרת: RE: חיפוש מסגרת טיפולית מתאימה
  תאריך ושעה: 12/09/2013 12:28
  שלום לך,
  בארץ רוב המסגרות האלה הן דרך סל שיקום של בט"ל. צריך שיגיע לארץ ויגש לפסיכיאטר, ואז יבדוק האם זכאי לקצבת נכות ולסל שיקום, אשר יוכל לאפשר לו את המסגרות הללו, או לחפש מסגרות כאלה באופן פרטי תלוי במקום מגוריו.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • דיכאון שחזר 08/09/2013 10:41
  (סגור) כותרת: דיכאון שחזר
  תאריך ושעה: 08/09/2013 10:41
  שלום,
  בת זוגתי בת 35, כבר קרוב ל3 שנים סובלת מדיכאון. מהרגע שהיא אובחנה היא התחילה בטיפול בכדורים שבהתחלה עזרו והיינו אופטימים אבל הוא חזר כשהיא הפסיקה את הטיפול ומאז הכדורים שהיא ניסתה או שלא עזרו או שגרמו לתופעות לוואי אצלה. היא כרגע בלי טיפול ואני מחפש עבורה משהו שעוד לא ניסינו. הבנתי שיש עוד אפשרויות מעבר לכדורים, האם תוכל לספרעל זה?
 • RE: דיכאון שחזר 12/09/2013 12:21
  (סגור) כותרת: RE: דיכאון שחזר
  תאריך ושעה: 12/09/2013 12:21
  שלום לך,
  ברור שיש אפשרויות רבות מעבר לכדורים והן מגוון של טיפולים פסיכולוגיים: דינמי, מיינדפולנס, סיביטי...אני מזמינה את אשתך לשיחת ייעוץ אצלנו ונבחן יחד מהו הטיפול שהכי יוכל להתאים לה.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • קלונקס 23/08/2013 17:18
  (סגור) כותרת: קלונקס
  תאריך ושעה: 23/08/2013 17:18
  שלום. אני נוטל חצי כדור קלונקס (של חצי מיליגרם) כל יום. האם במינון הזה זה עלול לגרום לכך שהשפעת התרופה תפחת?

  תודה.
 • RE: קלונקס 30/08/2013 18:13
  (סגור) כותרת: RE: קלונקס
  תאריך ושעה: 30/08/2013 18:13
  איך אני מקבל תשובה??
 • RE: RE: קלונקס 03/09/2013 16:47
  (סגור) כותרת: RE: RE: קלונקס
  תאריך ושעה: 03/09/2013 16:47
  שלום יצחק,
  קלונקס הינה תרופה ממכרת אשר יוצרת הסתגלות - כלומר, הגוף מתרגל למינון מסויים וצריך כמות גדולה יותר בכל פעם על מנת לקבל את אותו אפקט. היא לא מיועדת לשימוש יומיומי ולא לטווח ארוך. עפ"י ד"ר אילן טל גם במינון שבו אתה לוקח, ולמעשה בכל מינון, התופעה של התרגלות קיימת, ולכן מה שאתה מתאר בהחלט יכול לקרות. לכן, כדאי לפנות לפסיכיאטר או לרופא משפחה ולקבל מירשם לתרופה ארוכת טווח שאינה מזיקה או ממכרת גם בשימוש ממושך.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • RE: RE: RE: קלונקס 10/09/2013 20:36
  (סגור) כותרת: RE: RE: RE: קלונקס
  תאריך ושעה: 10/09/2013 20:36
  ראשית תודה רבה!

  אני מעוניין בתרופה של הרגעה במיידי, ולא בתרופה המיועדת לריפון- כאלו אני כבר לוקח.
 • כאבי ראש בעקבות נטילת אסטו 08/09/2013 14:24
  (סגור) כותרת: כאבי ראש בעקבות נטילת אסטו
  תאריך ושעה: 08/09/2013 14:24
  שלום , הייתכן שנטילת כדור אסטו תגרום לכאבי ראש נוראיים?
 • עבודה במשמרות 01/09/2013 12:14
  (סגור) כותרת: עבודה במשמרות
  תאריך ושעה: 01/09/2013 12:14
  שלום רב! אני עובדת במשמרות לילה ולעתים במשמרות מאד ארוכות של עד 16 שעות {פעם בשבוע}.כתוצאה מעייפות מצטברת סובלת ממיגרנות וממצב של דיכאון ושיבוש השעון הביולוגי ,אחרי משמרת לילה לוקח לי מספר ימים לחזור לאיזון ולאחרונה התחלתי ליטול כדורי שינה אך הם גורמים לי ליקיצה בליווי כאבי ראש. האם ישנו פתרון למצב?
 • RE: עבודה במשמרות 08/09/2013 09:54
  (סגור) כותרת: RE: עבודה במשמרות
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:54
  שלום לך,
  א) להפסיק עם הכדורי שינה.
  ב) ללכת לנוירולוג ולשקול לקבל טיפול תרופתי למיגרנות.
  ג) את זה בעצם הייתי שמה בסעיף א.. - לשקול לעבוד בעבודה שפויה יותר, שלא מותחת את עצבייך עד קצה גבול היכולת ומאפשרת שעות עבודה ושעות שינה סבירות..
  בברכה, ענבל חזקיה
 • חוסר ביטחון בזוגיות 01/09/2013 13:13
  (סגור) כותרת: חוסר ביטחון בזוגיות
  תאריך ושעה: 01/09/2013 13:13
  שלום רב,
  אני בת 24, נמצאת בזוגיות נפלאה 7 חודשים. זוגיות זו מהווה סיטואציה חדשה שעדיין לא נתקלתי בה - החבר שלי עבר זוגיות ארוכה של כמעט 3 שנים עם בחורה אחרת כשנה לפני שהכיר אותי. לצערי הרב, אני מתעסקת המון בה, באקסית - באיך שהיא נראית, האם אהב אותה יותר ממני, האם אהב את המראה/הגוף שלה יותר משלי (אנחנו שונות במראה באופן מוחלט), חוששת שמא הוא מרגיש עדיין משהו כלפיה (כי הוא מעדיף להשאיר אותה בפייסבוק בגלל שלא נעים לו למחוק אותה, בטענה שהם בכל זאת עברו תקופה יחדיו). עם זאת, אין ספק כי אני מרגישה שהוא אוהב אותי, מכבד, מעריך, וטוב לו בקשר הזה (כך גם אמר שהוא גבר של בחורה אחת, הודה שמס' חודשים לאחר הפרידה ממנה, תמונות שלה הזכירו לו והעלו רגשות אך כיום לא, כי טוב לו איתי בקשר הזה ושאין לי ממה לחשוש כי הוא אוהב רק אותי). האם הבעיה היא בחוסר ביטחון שלי כלפי הגוף שלי? [יש לציין כי אני נראית טוב מאוד]. מה עליי לעשות? אני מוצאת את עצמי מתעסקת בה המון, מה שלא צריך לקרות בכלל וזה מדיר שינה מעיניי, עד כדי התעסקות יומיומית בכך.
  אשמח לתגובה, תודה רבה.
 • RE: חוסר ביטחון בזוגיות 08/09/2013 09:52
  (סגור) כותרת: RE: חוסר ביטחון בזוגיות
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:52
  שלום לך,
  בהחלט ייתכן שמדובר בחוסר בטחון שלך - לאו דווקא רק לגבי המראה - אלא בכלל לגבי המחשבה שמישהו יכול לאהוב אותך ורק אותך. כדאי שתתחילי להאמין למה שהחבר אומר ומשדר ולא למה שהחרדות שלך מדברות ... ואם זה לא הולך, פני לטיפול. חבל שתהרסי לעצמך את הזוגיות על חרדות שווא וקנאה חסרת בסיס..
  בברכה, ענבל חזקיה
 • איזה חוג מתאים? 01/09/2013 15:06
  (סגור) כותרת: איזה חוג מתאים?
  תאריך ושעה: 01/09/2013 15:06
  שלום

  מדובר בילדה בת 5 וחצי שמאובחנת בקשב וריכוז,
  בשנה שעברה היא הייתה בחוג רקוד .וחוג סיירות ומאוד אהבה, את שני החוגים אבל יש לה עוד אהבה-אומנות, אם זה ציור או עבודת חימר או כל דבר שמעסיק לה את הידיים,גזירה הדבקה וכו'

  קשה לי להחליט ואני לא יודעת מה הכי יעשה לבעיית הקשב והריכוז שירות מועיל
  ואני צריכה להחליט על חוג אחד בלבד
  תודה
 • RE: איזה חוג מתאים? 08/09/2013 09:48
  (סגור) כותרת: RE: איזה חוג מתאים?
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:48
  שלום לך,
  חוג מטרתו להעשיר ולשמח את הילדה, לא לטפל בהפרעת הקשב והריכוז שלה.. לכי איתה ועם רצונותיה.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • חרדת נטישה 04/09/2013 12:20
  (סגור) כותרת: חרדת נטישה
  תאריך ושעה: 04/09/2013 12:20
  ילדי בן שנתיים ושמונה התחיל השנה גן עריה עם זאת כל פעם שאביו עוזב את הבית למטרת סידורים היחד בוכה וצועק רץ בבית בועט בדלת הבית וצועק אבא. כיצד אני יכולה לעזור לו ולהתמודד. זה מכניס אותי ללחץ ולעצבים....

  צודה נטלי
 • RE: חרדת נטישה 08/09/2013 09:45
  (סגור) כותרת: RE: חרדת נטישה
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:45
  שלום לך,
  קודם כל, לחץ ועצבים בטח לא יעזרו כאן.. כדאי להרגיע את הילד, לומר לו שאמא כאן, לחבק או להחזיק אותו חזק מאחורה אם הוא בועט, להציע לו משחק, להסביר שאבא יחזור.. מעבר לזה , כדאי לבדוק האם יש לילד מספיק זמן איכות עם האבא, או שאולי חש בחסרונו בצדק ואז כדאי לדבר גם על זה - שאבא עובד קשה, שאת יודעת שהוא מתגעגע אליו. .ככל שאת תהיי יותר רגועה ומכילה, כך גם הילד יהיה יותר רגוע להישאר איתך.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • הימנעות מנסיעות גם הכי קרובות 05/09/2013 09:56
  (סגור) כותרת: הימנעות מנסיעות גם הכי קרובות
  תאריך ושעה: 05/09/2013 09:56
  אני בן 35, עד לפני 9 שנים הכל היה מצוין, ואז לאט לאט התחילו אצלי סימנים של פחד מנסיעה עד שהגעתי למצב שאני לא זז לשום מקום וזה פגע מאוד גם בעבודה שלי שלא הצלחתי להגיע וגם נכנסתי למצב שם חרדות נוראיות.
  לפני כ5 שנים פניתי לפסיכיאטר ואובחנתי כסובל מדיכאון והפרעות חרדה, וקיבלתי טיפול תרופתי "סירוקסט" וכעבור כ8 חודשם עברו כל הסימנים של החרדות והדיכאון.
  היום אני אדם מאושר ועובד ומבלה, אך עוד לא מצליח להתמודד עם הבעיה של הנסיעות כלומר אני מצליח להגיע למרחקים של כ 40 ק"מ מהבית אבל רק עם מישהו, וגם לא תמיד.
  אני מפחד מהפחד, והבעיה שאני "מסתדר" עם ההגבלה הזו.
  איך אפשר לפתור את הבעיה הזאת על מנת לחזור ולהרגיש חופשי ולהגיע לכל מקום כולל חו"ל.
 • RE: הימנעות מנסיעות גם הכי קרובות 08/09/2013 09:42
  (סגור) כותרת: RE: הימנעות מנסיעות גם הכי קרובות
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:42
  שלום לך,
  אפשר לפתור את הבעיה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי ממוקד, שישתלב נהדר עם הטיפול התרופתי שאתה כבר לוקח. זה טיפול אידיאלי לפחד מנהיגה, ממטוסים, ממעליות וכו', ויכול מאד לשפר את איכות חייך.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • עזרה לאמא שלי בבקשה 31/08/2013 19:37
  (סגור) כותרת: עזרה לאמא שלי בבקשה
  תאריך ושעה: 31/08/2013 19:37
  אהלן הסיפור הוא די מורכב וארוך אך אני אנסה לקצר ולתמצת אותו ככל שאפשר על מנת שתענו לי.

  כבר 8 חודשים אמא שלי מתלוננת על כאבים ברום הבטן, כאבי גב, שלשולים, עצירויות, כאבים לאזור החזה ומתארת כאבים אלו - "ככאבי תופת, כאבים שאוכלים אותה מבפנים וכאבים שמכרסמים אותה ולאט לאט הורגים אותה".

  ב8 שמונה חודשים האלו היא נבדקה על ידי 2 מומחי גסטרו מהטובים והמומחים בארץ, עשתה כל בדיקה אפשרית (אולטרסאונד, CT, MRI, EUS, גסטרוסקופיה, קולוסקופיה, שוב CT ואולטרסאונד בחודש האחרון,ואלפי בדיקות דם).
  כל הבדיקות היו תקינות ולא הראו שום ממצה לא תקין.
  אבחנתם של 2 הרופאים היה שמדובר בחרדה, שעליה להירגע, ולקבל טיפול נפשי.
  ושללו כל מחלה גופנית כזאת או אחרת.

  כל זה לא עניין אותה. בתחילת הכאבים היא התחילה לקרוא באינטרנט ולחפש מחלות לפי התסמינים. כעבור חודש או חודשיים היא החליטה שיש לה גידול סרטני בלבלב.
  שלא משנה מה הבדיקות או הרופאים אומרים היא יודעת שיש לה גידול, שהיא קראה באינטרנט שיש גידול חבוי והוא כרגע מסתתר והוא אוכל אותה מבפנים.

  מרוב שהיא הייתה בטוחה שיש לה גידול סרטני בלילה לפני הבדיקת EUS (צילום של הלבלב), היא ניסתה להתאבד ע"י בליעת כדורים מכיוון שלא יכלה לבשר לנו את הבשורה שיש לה סרטן ולא רצתה לראות את המשפחה קורסת בגלל בסרטן.

  היא אושפזה בבית חולים פסיכאטרי לאחר המקרה, וכעבור 4-5 ימים שוחררה.
  לקחנו אותה לפסיכיאטר פרטי שנתן לה טיפול בסימבלטה(60 מ"ג) וסרקוואיל בלילה (25 מ"ג). זה היה לפני חודשיים וחצי בערך.
  הטיפול עזר קצת עם זה שהיא מתפקדת קצת בבית עם המטלות.

  כיום היא לא מפסיקה לרדוף ולבקש את כל הבדיקות מחדש. דורשת שינתחו אותה גם.
  כל ניסיון לדבר איתה שהיא צריכה להבין שאין לה סרטן גם על ידינו, גם על ידי הפסיכאטר וגם על ידי הרופאים לא עוזר. היא לא משנה את החשיבה שלה בשום מצב, אומרת שאפחד לא מבין אותה, שאפחד לא נמצא בגוף שלה, שהיא יודעת מה היא עוברת, שזה לא יכול להיות משו אחר וכו'...

  כל ניסיון שלנו לדבר איתה שהיא צריכה טיפול פסיכולוגי נגמר במריבה היא לא מוכנה לשמוע בכלל שאנחנו חושבים שיש לה משו נפשי שכל החיים היא הייתה בן אדם שמח ומאושר שאין לה שום בעיה נפשית שיש לה סרטן ושצריך למצוא אותו.
  (כל זה אחרי שב8 חודשים האחרונים חשבנו שאולי באמת יש משו והוצאנו את מירב כספנו על שלל הבדיקות והמומחים.)

  מה אפשר לעשות ?
  האם יש טיפול לכל הסיפור הזה? האם בכלל אפשר לשנות את החשיבה הכ"כ קיצונית שלה ? איזה טיפול מומלץ לדבר הזה ? הרי לקחנו אותה לפסיכאטר היא קיבלה תרופות ועדיין החרדה לא עוברת. איך לשכנע אותה להגיע לטיפול ?

  בבקשה תעזרו לי החיים בבית היו חושך מוחלט כל היום סובב סביב המחלה
  אין טיפה של אושר, הנאה ואופטימיות.
  יש לציין שהיינו בית מאוד שמח שכל היום מארח אנשים ונהנה מהחיים
  מה שמגביר עוד יותר את המשבר שכיום כל החיים נעלמו.
  מאמא שתומכת דואגת ושמחה מהחיים אני מרגיש שאני לא מכיר את אמא שלי היום.

  אני יודע שזה די ארוך, אבל באמת שזה רק טיפה ממה שאנחנו עוברים ב8 חודשים האחרונים, מתחנן לעזרה מה לעשות.

  תודה!!

 • RE: עזרה לאמא שלי בבקשה 08/09/2013 09:39
  (סגור) כותרת: RE: עזרה לאמא שלי בבקשה
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:39
  שלום לך,
  נשמע שצריך כאן שילוב כוחות בין טיפול תרופתי לבין טיפול התנהגותי קוגניטיבי.
  רמת החרדה כה גבוהה כרגע עד שהיא נושקת למצב פסיכוטי ואולי אף כבר נמצאת בו, ולכן לא בטוח שטיפול אנטי חרדתי יספיק, ואולי צריך תרופות חזקות יותר כך שאין מנוס מבדיקה פסיכיאטרית נוספת. בכל מקרה, כדאי ללוות תמיד את הטיפול התרופתי גם בטיפול פסיכולוגי, רצוי מסוג CBT במקרה הזה.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • תגובה בבקשה 07/09/2013 16:39
  (סגור) כותרת: תגובה בבקשה
  תאריך ושעה: 07/09/2013 16:39
  אפשר תגובה בבקשה
 • אכילה רגשית 07/09/2013 18:32
  (סגור) כותרת: אכילה רגשית
  תאריך ושעה: 07/09/2013 18:32
  היי אני סובלת צהפרעת אכילה,מאכילה כפייתית.גיליתי את ההפרעה הזו לבד,כשכל הסימפטומים טמונים בי.אני יודעת שהדבר היחיד שיסייע לי הוא טיפול ולא עוד דיאטה. אני מאוד רוצה לשמור על פרטיות, אני לא יודעת לפי לפנות ואיך לטפל בעצמי.אשמח לקבל עצה לעזרה כאן
 • RE: אכילה רגשית 08/09/2013 09:36
  (סגור) כותרת: RE: אכילה רגשית
  תאריך ושעה: 08/09/2013 09:36
  שלום לך,
  אני מזמינה אותך בחום למרכז שלנו, לפגישה עם מיכל אופיר, שתוכל להקשיב לסיפורך האישי ולהציע לך טיפול שיהיה הכי מתאים לך. אחת הבעיות בהפרעת האכילה זה הסודיות וההסתרה - שמאפשרות את המשך קיומה של הבעיה. אחד הצעדים הראשונים להתחיל לטפל בזה זה להודות בזה ולהפסיק להסתיר. כמעט בלתי אפשרי להמשיך להסתיר וגם לטפל.. בואי אלינו.
  בברכה, ענבל חזקיה
 • נכות נפשית בביטוח הלאומי 02/09/2013 18:13
  (סגור) כותרת: נכות נפשית בביטוח הלאומי
  תאריך ושעה: 02/09/2013 18:13
  1. אני סובלת ממספר בעיות רפואיות וכן אני מטופלת במרפאה על ידי פסיכיאטר , הד"ר המליץ לי להגיש תביעה בגין נכות נפשית בלבד, ללא שאר הבעיות הרפואיות , היות שלטענתו הדבר ייקח הרבה זמן עד שיאשרו אם בכלל, שבעוד ואגיש רק את התביעה בנושא הפסיכיאטרי הדבר יהיה מהיר יותר ,
  מה דעתך בבקשה ?

  2. הד"ר המטפל בי אמר שאת המכתב הוא ישלח ישירות לביטוח לאומי , (כי לא אוכל לצרפו לתביעה )

  האם הדבר תקין ?

  במידה ויקבע לי נכות נפשית , האם הדבר יכול להשפיע על רישיון הנהיגה ?או השפעה אחרת על מציאת תעסוקה ?או כל השפעה אחרת לדעתך ?

  והאם נכות נפשית מקנה הטבות ברשיות כגון ארנונה וכ"דו .


  תודה רבה
  ושנה טובה
  עדי
 • RE: נכות נפשית בביטוח הלאומי 03/09/2013 16:57
  (סגור) כותרת: RE: נכות נפשית בביטוח הלאומי
  תאריך ושעה: 03/09/2013 16:57
  שלום לך,
  תצטרכי לשאול אותו ולהתייעץ איתו כי זה נורא תלוי במקרה, במה האבחנה, מה הפגיעה ומה הנזק שנגרם, מה היה מצבך קודם וכו וכו..
  רק מי שמעורה בפרטי המקרה יוכל לענות לך על השאלות הללו.
  בברכה, ענבל חזקיה
נושא חדש חיפוש בפורום חזור למעלה


: עבור אל עמוד