אבחון קשב וריכוז ודרכי טיפול – מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז

כיצד לזהות הפרעות קשב וריכוז?

מתקשה להישאר מרוכז? סובל/ת משכחה? היפראקטיבי/ת? אימפולסיבי/ת? את/ה או בני ביתך לא לבד. ילדים ומבוגרים רבים סובלים מהפרעות קשב וריכוז ולמרות שחלקם כבר מבוגרים, הם עדיין ממשיכים לסבול מאי שקט נפשי, מחרדה, מבעיות בזוגיות ומקשיים בתפקוד בעבודה.

קראו עוד אודות הפרעות קשב וריכוז בקרב מבוגרים

הליך אבחון הפרעות קשב וריכוז במרכז ד"ר טל

הליך אבחון קשב וריכוז מתחיל במפגש עם פסיכיאטר מומחה.
 
לעיתים האבחון מסתיים במפגש אחד ולעיתים נדרש מפגש נוסף, כך שהפונה והפסיכיאטר נפגשים פגישה אחת או שתיים, במהלכן הוא עורך בדיקה קלינית. חשוב להבהיר כי זוהי לא בדיקה מאיימת, להיפך, למעשה, זוהי שיחה נעימה בין שניים במהלכה מברר הפסיכיאטר עם הפונה את ההיסטוריה שלו מהילדות המוקדמת עד השלב הנוכחי בחייו, כאשר הוא שם דגש על אירועים או פרטים שיכולים להעיד על סימנים של הפרעת קשב וריכוז ולסייע באבחנה.
 
לעיתים לאחר הבדיקה הקלינית או במהלכה ימלא הפונה מספר שאלונים לשם השלמת האבחון. אם בכל זאת לא ניתן להגיע לאבחנה ברורה, לעיתים יופנה המטופל למבדקים ממחושבים. עם זאת, ברוב המקרים פגישה אחת מספיקה לשם אבחון הפרעת קשב וריכוז, ובסיומה תערך החלטה משותפת על הטיפול המתאים ביותר, תוך בדיקת יתרונות וחסרונות של כל החלופות האפשריות.
 
במידה והוחלט על טיפול תרופתי בתחילה יבוצע מעקב צמוד יותר, בכדי לבדוק שהתרופות אכן מסייעות ולא מזיקות, ולאחר מכן תדירות המעקב תפחת. במידה והוחלט על טיפול אחר (נוירופידבק, קוגניטיבי התנהגותי, פסיכותרפיה ועוד) הוא יופנה למפגש עם איש המקצוע המומחה בסוג טיפול זה.
 
קיים מגוון רחב של טיפולים בנושא של הפרעות קשב וריכוז, כאשר ריטלין הוא רק אחד מהם. לכן, אבחון נכון והתאמה נכונה של טיפול הינם קריטיים לשיפור התפקוד היומי של הסובלים מבעיה זו או בני/ות זוגם.
 

אנשי המקצוע בקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל אמונים על אבחון נכון ומציאת פתרון מתאים בדיוק בכדי שניתן יהיה לשפר את מערכת היחסים בבית (עם ההורים או בני/ות הזוג), לשפר את התפקוד האקדמי (הציונים בבית הספר או באוניברסיטה), לשפר את היכולת החברתית (משחק עם חברים או בילוי עימם) ולשפר את התפקוד בעבודה ואת ההרגשה האישית.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה