אבחון פסיכולוגי - אבחונים לילדים ומבוגרים במרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


אבחונים

אפשר להצליח ולהגיע להישגים גבוהים למרות וגם אם קיימים קשיים. בקליניקה שלנו אנשי מקצוע העורכים מגוון רחב של אבחונים, אשר מאפשרים לבחון לעומק את יכולותיו הקוגניטיביות והרגשיות של האדם, כוללים המלצות טיפוליות והתאמות לימודיות נדרשות. לכל אחד הזכות ללמוד ולהצליח ואנו נשמח לעזור לכם למצוא את הדרך הטובה לעשות זאת.

אבחון פסיכולוגי - סוגי אבחון לילדים ומבוגרים במרכז ד"ר טל

המורה טוענת שהילד מתקשה להתרכז? שיש לו קשיים בלמידה ובהתארגנות? אתם רוצים לעזור אבל לא יודעים איפה מתחילים? כולם מדברים על אינטליגנציה, אבל איך באמת בודקים IQ?
תמיד רצית לדעת עוד על האישיות שלך, להכיר את עצמך יותר ופשוט לא ידעת איך?
 
מפתיע, אבל על שאלות אלו ועוד יכול לענות אבחון פסיכולוגי. רבים שמעו את המושג, אך לא באמת יודעים את היקף הידע שניתן להשיג אודות הילד והמבוגר באמצעות אבחון פסיכולוגי.
 
ישנם מספר סוגים של אבחונים וננסה למנות כאן את העיקריים שבהם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ישנם צרכים שונים שיכולים לקבל מענה על ידי אבחון פסיכולוגי ואינם נמנים כאן. לכן, אם יש לך שאלה האם עבור צורך מסויים אכן מתאים אבחון פסיכולוגי, נשמח לענות באופן פרטני בהתאם למקרה ובהתאמה לצרכיך

תוכלי/י להתקשר אלינו בכל עת ולקבוע פגישת ייעוץ עם אחד מהפסיכולוגים המומחים בקליניקה. ליצירת קשר עימנו.

קצת על אבחון פסיכולוגי -  מה זה אומר?

מטרתו של אבחון פסיכולוגי הינה לקבל תמונה מקיפה על אישיותו של האדם ולברר את הסיבות למצוקתו הנוכחית, אם קיימת. למעשה, מטרתו של האבחון היא להוות את הצעד הראשון לקראת מציאת פתרון לקושי אותו חווה האדם, בבחינת "מודעות לבעיה הינה חצי הדרך לפתרון".
 
לעתים נדרשת הערכה פסיכולוגית מגופים חיצוניים, כמו למשל עבור עבודה חדשה, דרישה מבית משפט, לשם הליכי גיוס לצה"ל וכדומה. אז המוקד אינו בהכרח מצוקתו של האדם, אלא בחינת היבטים מסויימים באישיותו.
 

סוגי אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי התפתחותי

למי מיועד: מיועד לתינוקות ולילדים בגיל הרך (עד גיל שש לערך). מטרתו לאבחן קשיים בתחומים הבאים:  מוטורי, רגשי, קוגניטיבי, התנהגותי ושפתי.
 
מטרת האבחון היא לבדוק האם התפתחותו של הילד תקינה ותואמת את גילו. כך למשל עולה צורך באבחון התפתחותי כאשר הם ילדים מתקשים לתפקד במסגרת הגנית, באופן התואם את גילם (מתקשים לגזור כבני גילם, מתקשים לשבת במפגש, מתקשים לשתף פעולה עם משימות ועוד). חשוב לתת על כך את הדעת ובהתייעצות עם הגננת, מומלץ לשקול אפשרות לאבחון. 
 
כאשר ישנו פער בין יכולותיו של הפעוט או הילד בתחומים שונים, מומלץ לערוך לו אבחון, על מנת לבדוק האם הוא זקוק לסיוע או חיזוק כלשהו ולעתים נדרש אבחון כזה לילדים בגן חובה, לצורך בדיקת בשלותם לכיתה א'. חשוב לדעת כי אבחון וטיפול מוקדם בקושי עשוי לסייע לילד להתגבר עליו במהרה, לצמצם פערים ולחזור למסלול תפקודי תקין, תואם גיל ונורמות התפתחותיות.
 
האבחון כולל בדיקת הצלחתו של הפעוט או הילד במשימות הבודקות יכולות קוגניטיביות, רגשיות, מוטוריות וחברתיות. האבחון נעשה באופן חווייתי, כשהילד משחק, מצייר, מדבר עם הפסיכולוג ועוד, כך שאינו אמור לחוש איום או חשש. משימות אלו נועדו לבדוק, בין היתר, ממדים של יכולת איפוק, הסתגלות לשינויים, חשיבה מסתעפת ועוד.  אבחון זה מתבצע ע"י פסיכולוג/ית קליני/ת, פסיכולוג/ית חינוכי/ת או פסיכולוג/ית התפתחותי/ת.
 

לקריאה בהרחבה אודות אבחון התפתחותי לחצו כאן.

אבחון פסיכודיאגנוסטי

למי מיועד: לעתים אבחון מסוג זה נדרש ע"י גורמים רשמיים כמו משרד הרווחה, צה"ל, בתי משפטביטוח לאומי וכד' ולעתים מתבצע ביוזמת הנבדק, מתוך רצונו להכיר את עצמו וללמוד על עצמו לעומק או לאור שאלה קלינית שמתעוררת תוך כדי תהליך של טיפול.

 

אבחון פסיכו-דיאגנוסטי נועד להעריך את מכלול האישיות של האדם, תוך ניסיון להבין באופן מעמיק את יכולותיו הקוגניטיביות והרגשיות. האבחון כולל ראיון אישי, בו מתקבל רקע התפתחותי/משפחתי של הנבדק, הערכת תפקוד אינטלקטואלי וקביעת מנת משכל (ציון IQ) וכן כולל מבחנים אישיותיים אשר נועדו לבדוק את תפקודו הרגשי באופן המעמיק ביותר הקיים כיום בתחום.
 
בתחום האינטלקטואלי נבחנים פרמטרים כגון זיכרון, יכולת חשיבה לוגית, ידע כללי, יכולת תיאורטית להבנה חברתית, תפיסה וארגון מרחבי, יכולת קשב וריכוז ועוד. בתחום הרגשי מוערכים כוחות וקשיים רגשיים כגון נטייה לחרדה, לדיכאון, לתוקפנות, קשיים ביחסים בין-אישיים , דימוי עצמי ודימוי גוף ועוד.
 
בסיום האבחון הנבדק מקבל דו"ח מפורט, בכתב ובמפגש אישי, אשר מפרט את הממצאים הנוגעים לאישיותו ותפקודו, כולל המלצות טיפוליות, במידת הצורך. 
 
ניתן לערוך אבחון פסיכו-דיאגנוסטי לילדים ולמבוגרים, לצורך הערכה מקיפה של התפקוד האישיותי והרגשי.
 
אבחון זה מתבצע ע"י פסיכולוג/ית קליני/ת.

אבחון פסיכו דידקטי

למי מיועד: אבחון מסוג זה מיועד לילדים ולמתבגרים ומורכב משני חלקים: אבחון פסיכולוגי ואבחון דידקטי. מטרת האבחון לזהות לקויות למידה כמו דיסלקציה, דיסגרפיה ועוד.
 
החלק הפסיכולוגי בוחן יכולות אינטלקטואליות (רמת IQ) וכן היבטים רגשיים אשר ייתכן ומשפיעים על הלמידה, כמו למשל דימוי עצמי נמוך, קשיים חברתיים, נטייה להתבודדות, הסתגרות ועוד. קשיים רגשיים פעמים רבות מטרידים את הילד באופן שפוגם ביכולתו להיות פנוי ללמידה.
 
החלק הדידקטי בוחן את תפקודי השפה, הקריאה, הכתיבה ואת יכולת הלמידה, תפקודים כמו זיכרון, קשב וריכוז, יכולת ויזו-מוטורית ויכולות חשיבה.
 
האבחון המלא והמקיף עוזר להבין טוב יותר את קשיי הלמידה של הילד ולאתר את מקורם: האם מלקות אובייקטיבית מולדת (כגון לקות למידה), האם מאינטליגנציה נמוכה (למשל במקרים של פיגור שכלי או אינטליגנציה גבולית) או שמא כתוצאה מקשיים רגשיים (כמו חרדה)
 
ממצאי האבחון מועברים להורים ולילד באמצעות שיחת משוב ובה מפרטים את האבחנה וההתרשמות. בנוסף, ניתן כמובן דו"ח מפורט אשר כולל המלצות לטיפול והמלצות להתאמות לימודיות במידת הצורך. 
 
אבחון זה מתבצע ע"י פסיכולוג/ית חינוכי/ת או פסיכולוג/ית קליני/ת.

קראו בהרחבה על אבחון פסיכודידקטי
קיראו על השמה והתאמה למסגרות חינוכיות.

אבחון פסיכולוגי, משלים לאבחון דידקטי

למי מיועד:  לעתים תלמידים עוברים אבחון דידקטי ונמצאים זכאים להתאמות לימודיות והתאמות להיבחנות (כמו תוספת זמן בבחינה, הקראת שאלות ועוד), אולם על מנת לקבל התאמות נרחבות יותר (כמו בחינות בע"פ או מבחנים מותאמים) הם זקוקים גם לאבחון פסיכולוגי, שישלים את האבחון הדידקטי, על פי דרישת משרד החינוך.  אבחון זה יכול להיערך גם עבור הגשת בקשה להתאמות במבחנים לקראת גיוס לצה"ל. 
 
במקרים מעין אלו, מועבר לנבדק רק החלק הפסיכולוגי של האבחון, הכולל מבחן אינטליגנציה  (רמת  IQ) ומבחני אישיות שונים, הבודקים את הפן הרגשי. בסיכום האבחון מקבלים ההורים והילד סיכום והמלצות להמשך, כולל המלצות להתאמות בהיבחנות, במידת הצורך. 
 
אבחון זה מתבצע ע"י פסיכולוג/ית חינוכי/ת או פסיכולוג/ית קליני/ת.
 

אבחון IQ

למי מיועד: כאמור, אבחון IQ יכול להיכלל כחלק מסוללת המבחנים של אבחון פסיכו-דידקטי או אבחון פסיכו-דיאגנוסטי, או להיבחן בנפרד.
 
זהו אבחון הבודק את התפקוד האינטלקטואלי של הנבדק ע"י בחינת כישורים שונים של יכולת אינטלקטואלית כמו: ידע כללי, הבנת סיטואציות יומיומיות, הבנת יחסי סיבה ותוצאה, יכולת קשב וריכוז, זיכרון, ידע בחשבון, יכולת הבחנה בפרטים, יכולת הפרדה בין עיקר וטפל, תפיסה וארגון חזותיים ועוד.
 
המבחן מתחלק לשתי מערכות, מערכת מילולית (הבנויה על שאלות ותשובות בע"פ) ומערכת ביצועית (הבנויה על משימות כמו סידור קוביות ועוד). בסיום האבחון הנבדק מקבל סיכום, בכתב ובע"פ, הכולל פירוט בנוגע לרמת תפקודו האינטלקטואלי הכללי, ציון IQ ופירוט ממה מורכב ציון זה, עם הסבר לגבי נקודות החוזק והחולשה שלו.
 
ניתן לבצע אבחון זה בכל גיל, כאשר ישנם מבחנים נפרדים לילדים עד גיל 6, לגילאי 6-16 ולגילאי 17 ומעלה. 
 
אבחון זה מתבצע ע"י פסיכולוג/ית קליני/ת או ע"י פסיכולוג/ית חינוכי/ת.

אבחון פסיכולוגי לקראת עבודה

אבחון משולב, אשר בוחן את הפן הקוגניטיבי ואת הפן האישיותי. עוד על אבחון זה ראה במאמר נפרד: אבחון פסיכולוגי לעובדים.

אבחון פסיכיאטרי

למי מיועד: אבחון מסוג זה יכול להיערך בכל גיל, על ידי פסיכיאטר ילדים או מבוגרים בהתאמה. אבחון פסיכיאטרי יכול להתבצע בעקבות הפניה של גורם כמו רופא משפחה, פסיכולוג,בית משפט ועוד או באופן יזום על ידי המטופל. קיראו אודות חוות דעת פסיכיאטרית.
 

האבחון כולל ראיון מקיף של הפסיכיאטר עם הפונה ומטרתו להעריך את מצבו הנפשי הנוכחי של המטופל וכן גורמים אחרים בחייו ואישיותו העלולים להשפיע על מצבו זה. כמו כן, הכשרתו של הפסיכיאטר כרופא מסייעת לו להבחין האם ישנם גורמים גופניים העלולים להשפיע על מצבו הנפשי של הפונה. אבחנה זו חשובה על מנת להעניק את הטיפול הנכון לפונה. בשל כך, לעתים מתבקש הפונה לערוך בדיקות גופניות שונות, כמו בדיקות דם, על מנת לבצע את האבחון באופן המקיף ביותר ולשלול הסברים אחרים.
 
סיבה נוספת לפניה לאבחון פסיכיאטרי היא לשם הערכה תרופתית מחודשת במקרה שטיפול פסיכיאטרי שניתן בעבר אינו יעיל עוד. כאמור, ייתכן והסיבה נעוצה בכך שהאבחון הראשוני היה שגוי ונדרש טיפול רפואי אחר.
 
בהימצא ואכן המצוקה של הפונה נובעת מקושי נפשי או רגשי, משתמש הפסיכיאטר במדריך הדיאגנוסטי האמריקאי   (DSM) על מנת להגדיר באופן מדוייק עד כמה שניתן את הקושי הנפשי ואת מקורו. הגדרה זו מסייעת לפסיכיאטר גם בקביעת הטיפול המתאים ביותר.
 

הטיפול המומלץ על ידי פסיכיאטר יכול להיות תרופתי בלבד, רגשי בלבד או משולב - כלומר טיפול פסיכולוגי בשילוב עם טיפול  תרופתי.

אבחון זה מתבצע על ידי פסיכיאטר מומחה. 

הרחב טקסט

שיטות טיפול

אבחון דידיקטי לילדים
אבחון דידקטי לילדים הינו אבחון המאתר לקויות וקשיי למידה בעזרת בחינה של תפקודים קוגניטיביים שונים....
קרא עוד
אבחון פסיכו-דידקטי למבוגרים
אבחון פסיכו-דידקטי למבוגרים מכיל בתוכו מספר אבחונים אשר מאפשרים לנו להבין היטב את קשייו של האדם, ...
קרא עוד
אבחון דידקטי לסטודנטים
אִבְחוּן דִּידַקְטִי הינו כלי לבחינת יכולות הלמידה, לאיתור קשיים וזיהוי הדרכים להתמודדות איתם. בא...
קרא עוד
אוטיזם בגיל המבוגר
אבחון מאוחר של אוטיזם או אספרגר בגיל המבוגר לא פעם מגיע לאחר שנים רבות של אבחונים שגויים. קראו על...
קרא עוד

הצוות המומחה באבחונים

בקליניקה צוות רב מקצועי העוסק במגוון רחב של תחומי טיפול.
הכירו אותנו מקרוב כדי לראות כיצד נוכל לסייע לכם להרגיש טוב יותר.

ד"ר אילן טל


מרין ליבמן
ד''ר יעל סגל


ד''ר דולי סובול חביה
דנה פולק אורן


טלי לניר
אפרת פיינשטיין


ענבל חזקיה חלפון
ד''ר יקי מדי


ד''ר ליאור אדלר
ד''ר אילן וולקוב


ד''ר אייל לימוני
טל רחמים


אפרת בשן
ד"ר הדר ברנט


מירב ברט
עמית רז


דניאלה יהושע

כתבות אחרונות

אנו מציגים בפניכם שתי כתבות אחרונות העוסקות באבחונים.
קראו עוד כיצד נוכל לסייע לכם בתחום.

אבחון דידקטי במרכז ד''ר טל מרין ליבמן - פסיכולוגית קלינית

בואו להתייעץ ולדעת יותר על אבחון דידקטי במרכז ד"ר טל! ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד
סימנים מוקדמים של לקויות למידה מרין ליבמן - פסיכולוגית קלינית

בואו והכירו את הכלים שיעזרו לכם לאבחן סימנים ראשונים של לקויות למידה אצל הילדים...

קרא עוד

סרטונים בנושא

ד"ר טל מסביר על גיל ההתבגרות המאוחר
ענבל חזקיה מסבירה על התאמת טיפול פסיכולוגי
מהם מבחנים פסיכולוגיים, מהם מבחני אישיות -...
מרין ליבמן מסבירה על דיכאון אצל מתבגרים
ד"ר טל מסביר על אבחון אישיותי וניתוח פסיכו...
מיכל אופיר מסבירה על חרדה וטיפול בחרדה
האלמנטים הפסיכולוגיים של השופינג - ד"ר טל...
גיל המעבר, טיפולי פוריות, תיסמונת קדם וסתי...
טיפול פסיכולוגי באינטרנט? פסיכיאטר באינטרנ...
ד"ר טל מסביר- למה לצפות כשמגיעים לפסיכיאטר...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי פונים...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי יש לפ...
איך לטפל בהתמוטטות עצבים ומשבר נפשי - ד"ר ...
מהי הדרכת הורים למתבגרים ובני נוער - הפסיכ...
ד"ר אילן טל מסביר איך להביא חבר קרוב או בן...
פנטזיה ראליזם ופאסימיות? מדוע אנשים פאסימי...
איך אנחנו בוחרים קריירה וזוגיות? ד"ר טל מייעץ
ד"ר אילן טל מסביר על פייסבוק ומשמעותו הנפש...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הרגשיות של פג...
על בעיות תקשורת וחוסר תקשורת אצל גברים, מת...
ד״ר אילן טל מדבר על גיל ההתבגרות השני, על ...
איך לבצע הרפיית נשימות ואיך להתמודד עם חרדות
מרין ליבמן מסבירה מהו הרס עצמי ומה מאפיין ...
לחץ ועומס בעבודה - ממה הם נובעים ואיך להתמ...
המורכבות הרגשית של תהליך הפונדקאות - ד"ר א...
אימון אישי או טיפול פסיכולוגי? טיפול נפשי ...
איך ומתי הורים "מורישים" לילדיהם קשיים נפש...
איך מתמודדים כשבן הזוג סובל ממצוקה נפשית א...
קשיי תקשורת בקרב גברים והשפעתם על הזוגיות ...
על עייפות, תשישות וקשיי שינה המופיעים ממקו...
מהן בעיות בויסות הרגשי ותחושתי וכיצד באים ...
ד"ר טל מסביר על גיל המעבר, מצבי רוח וחוסר ...
איך מחליטים לאיזה טיפול נפשי זקוקים, ד"ר ט...
פוסט טראומה בקרב שבויים - משדר מיוחד עם חז...
מהי פוסט טראומה ואיך אפשר להתמודד איתה - ד...
דיכאון וטיפול בדיכאון בגלל בעיות כספיות ו...
ד"ר טל מסביר על הפרעות שינה וטיפול בהן
ד"ר אילן טל מסביר על פחד מטכנולוגיה
ד"ר אילן טל על הקשר בין צילומי סלפי לאישיו...
על המשמעות הפסיכולוגית של צחוק והומור
האם לטפל בנכדים טוב לבריאות - ד"ר טל מסביר...
השפעת חוויות ילדות על הבגרות
חיפוש מידע רפואי באינטרנט- ד"ר אילן טל מסב...
מהו פסיכולוג רפואי ומהו טיפול פסיכולוגי בב...
איך אפשר לטפל בביטחון עצמי נמוך ומה עושים ...
מהי הערכה עצמית נמוכה - ענבל חזקה חלפון מס...
מהו תהליך אבחון הפרעת קשב וריכוז- על אבחון...
כאבים פסיכוסומטיים - טיפול נפשי בכאב ללא מ...
האם אפשר לשכנע כל אדם לרצוח - ד"ר אילן טל ...
טיפול פסיכולוגי במהלך טיפולי פריון - למה צ...
סטרס במאה ה-21 - איך לחץ וסטרס משפיעים על ...
על פילטרים באינסטגרם ודיכאון
חלופה לאשפוז- טיפול אינטנסיבי יומי ליד הבית
הטיפול היעיל ביותר להתקפי חרדה
מדוע הטיפול היעיל ביותר לחרדה הוא טיפול פס...
חרדה ופחדים ממוות בקרב ילדים ומבוגרים - ד"...
מהן אובססיות ומהו הטיפול היעיל באובססיות ו...
כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהפחתת מתח...
הטיפול היעיל בסטרס, מתח נפשי ולחצים - ד"ר ...
הפחתת מתחים וסטרס- מהי הדרך הטובה ביותר לה...
זוגיות ואינטימיות - ד"ר אילן טל מסביר מדוע...
כסיסת ציפורניים, חרדה וביטחון עצמי - ד"ר א...
איך לספר לבן משפחה שהוא צריך עזרה נפשית?
רוצים לשמור על בריאות ורווחה נפשית - שמרו ...
על פחד ממחלות, היפוכונדריה והטיפול היעיל ב...
חרדה, אובססיה ו- OCD - מה הקשר ביניהם ומהו...
איך מביאים בן משפחה לטיפול ואיך לגשת לבן מ...
מהן הסיבות הנפוצות לסבול מבעיות שינה ואיך ...
למה יש לנו הכל ואנחנו לא מאושרים - ד"ר טל ...
למה אנשים הולכים לטיפול פסיכולוגי ואיך טיפ...
טיפולים מתקדמים בדיכאון - טיפול קוגניטיבי...
איך דיכאון יכול להמשך שנים, איך לזהות אותו...
מה מיוחד בטיפול קוגניטיבי התנהגותי - CBT -...
אל הורות - ד"ר אילן טל במבט פסיכולוגי על ה...
איך לדעת ולבחור את מסגרת הטיפול המתאימה בי...
טיפול בכאבים כרוניים והפחתת כאבים על ידי ט...
טיפול נפשי בכאבים ועל הקשר בין מצב נפשי לה...
איך להתייחס נכון יותר לכישלונות בחיים
על שקרנות פתלוגית - למה קל וקשה לנו לשקר ו...
על חלומות, פתרון חלומות ומה חלומות אומרים ...
נשים בעולם המודרני וסטיגמות
טראומה וטיפול בטראומה- האם אפשר וכדאי למחו...
אומנות, ארכיטקטורה ונפש - איך אפשר להציג ק...
על חיוך ואישיות ולמה אנחנו מרגישים מחיובים...
אלכוהול ואלימות כלפי נשים - איך עומס מנטלי...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין קפה לבין סוג...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הנפשיות והפיז...
ד"ר טל מסביר למה החל מגיל 35 רבים מוצאים ש...
שרון חזיז משוחחת עם ד"ר אילן טל על הסרטן, ...
שרון פרי משוחחת עם ד"ר אילן טל על התמודדות...
איך תאונת דרכים יכולה להפוך את החיים - ד"ר...
עילי בוטנר משוחח עם ד"ר אילן טל על התמודדו...
עמליה ברנע משוחחת עם ד"ר אילן טל על ההתמוד...
המלחמה של גלית בהפרעת אישיות גבולית - גלית...
יוסי שריד משוחח עם דר אילן טל על החיים אחר...
כשבן משפחה סובל ממחלת נפש ומסרב לקבל עזרה-...
תמרה קלינגון משוחחת עם ד"ר אילן טל על ילדו...
אסתי זקהיים משוחחת בגילוי לב על ילדותה - פ...
להתמודד עם הפרעת אישיות גבולית - יעקב יוסף...
פנינה רוזנבלום משוחחת עם ד"ר אילן טל על הת...
להמשיך אחרי לידה שקטה- שגית ברמי משוחחת עם...
למה חשוב להטעין את הגוף בשינה טובה איך עוש...
למה אנחנו דוחים משימות ואיך אפשר להספיק יו...
בת אל בלן משוחחת עם ד"ר אילן טל על החרדות ...
איך משיגים את האושר - מחקר חדש על התחברות ...
כעס ואלימות בנהיגה - ד"ר אילן טל על איפוק ...
למה פסיכולוגים מתעדים טיפול פסיכולוגי? ד"ר...
ד"ר אילן טל מסביר על המורכבות של יחסי אם-ב...
וויסות קוגניטיבי - איך לשלוט במצב הרוח - ד...
על המאפיינים הפסיכולוגים של כתות - מרין לי...
איך מצליחים לעשות שינוי מהותי מבפנים ואיך ...
שישה טיפים לשינה טובה ולהימנע מבעיות שינה ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין סטרס, לחץ נפ...
שיטות טיפול מהמזרח, מיינדפולנס, סטרס וחרדה
ד"ר אילן טל מסביר למה כולנו עשויים להתפרץ ...
מה עושה אותנו מאושרים יותר? ד"ר אילן טל על...
על הלגיטימציה לדבר על פגיעה מינית ואיך היא...
איך להתגבר על חרדה מהיריון ולידה - 2 דרכי ...
איך להימנע מדיכאון באמצעות תזונה ואיך לטפל...
איך מצליחים לנהל מערכת יחסים כשבן הזוג נרק...
איך תצליחו לתווך מסרים פמיניסטים בסרטי ילד...
איך תעזרו לילדכם להתמודד טוב יותר עם המצב ...
ד"ר אילן טל מסביר מהי שמחה לאיד ואיך היא ק...
מהי אכילה כפייתית Beinge Eating ואיך היא ש...
מסיכות ולא רק בפורים- איך אנחנו מתנהלים עם...
טיפול רגשי גם לפוליטיקאים - ד"ר אילן טל מס...
איך התעמלות עוזרת לטפל בחרדה -ד"ר אילן טל ...
חרדה חברתית- איך להתחיל להתמודד, על שינוי ...
על דיכאון ובדידות בקרב ניצולי שואה ובגיל ה...
סטרס בחיים המודרניים - איך דביר בנדקט מתמו...
דיכאון אצל סלב - האם שונה מהדיכאון שאנחנו ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין דיכאון אחרי ...
מיזופוניה- ד"ר טל מסביר על הקשר להפרעות קש...
ד"ר טל מסביר איך בכי עוזר לנו להתמודד עם מ...
להפסיק טיפול בציפרלקס- תופעות הלוואי ואיך ...
פוסט טראומה, תנועות עובר וזיכרונות שליליים...
התמודדות של נשים עם סרטן - איך להתמודד עם ...
חדרי הטיפול שלנו במרכז ד"ר טל - טיפול רגש...
מבט מבפנים על חדרי הטיפול שלנו בקליניקה במ...
למה לפנות לטיפול פסיכולוגי אונליין לאחר רי...
רילוקיישן - התמודדות רגשית עם ירידה מהארץ,...
טיפול פסיכולוגי אונליין , טיפול רגשי בסקיי...
דכאון אחרי לידה - בנשים ובגברים - המומחים ...
משבר גיל העמידה - ד"ר אילן טל על משבר גיל ...
מעבר להורות, ואימהות - הדר ברנט מסבירה על ...
על צרכנות, בריאות והצורך בתחושת שליטה - ד"...
איך להתמודד עם חרדה בעקבות נגיף הקורונה - ...
חרדה של המשפחה מהקורונה - מה להגיד לבן מש...
איך להתמודד עם הבדידות ותחושת הנידוי בבידו...
ד"ר אילן טל ל - YNET בהסבר מקיף על החרדה מ...
ד"ר אילן טל בחדשות 13 על החרדה מקורונה, תח...
קורונה והשבתת בתי הספר - 2 עקרונות חשובים ...
הקורונה והילדים שבבית - ד"ר אילן טל מסביר ...
חרדה מהקורונה - ד"ר אילן טל מסביר ומזכיר ...
חרדה מקורונה - איך תדעו שאתם חוים חרדה, אי...
איך לדבר עם הילדים על הקורונה, מה לשאול וא...
בהלת הקורונה-בואו ללמוד איך להפסיק מחשבות ...
איך להתמודד עם אי הוודאות של משבר הקורונה ...
משבר הקורונה- 6 טיפים לאדם בבידוד איך להעב...
איך להגיב לילדים ובני-נוער שלא רוצים לפעול...
הילדים בחופש קורונה- ד"ר אילן טל בערוץ 13 ...
משבר הקורונה- המדד לבריאות הנפש שלכם ואיך ...
משבר הקורונה מעלה לחץ אצל כולם- אישי, כלכל...
משבר הקורונה - איך מתמודדים עם החרדה הכלכל...
איך להרגע במציאות של אי-וודאות ומה עושים כ...
איך לשרוד בבידוד בלי להתמכר למסך - אינה אר...
משבר הקורונה, ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת על ה...
ד"ר אילן טל במסר הרגעה בערוץ 12- למה החמרת...
ד"ר אילן טל בערוץ 12- בעקרונות CBT ואיך מח...
ד"ר אילן טל במסר חשוב לכל אזרחי מדינה ישרא...
משבר הקורונה - מה להגיד לקרוב משפחה שקשה ל...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל על הדיכאון ביום...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל מסביר איך נולדו...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לסמוך ...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לשלוט ...
ד"ר אילן טל עונה לשאלה על חרדות של ילדים ו...
משבר הקורונה- צעירים שלא דואגים ולא רוצים ...
ד"ר אילן טל, ערוץ 12 - למה כולנו קצת על הק...
איך לשמור על הנפש בקורונה, איזה מסכות לבחו...
איך תדעו שאתם בסיכון להתמודדות עם מצב רגשי...
משבר הקורונה מרגיש כמו לחיות בסרט, ד"ר איל...
ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת,קורונה - על היתרון...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל איך נהיה מוכנים ...
איך נעזור לעצמנו לפתח חסינות ליום שאחרי הק...
איך מפתחים חוסן נפשי בזמן הקורונה, למה זה ...
ד"ר טל מסביר על גיל ההתבגרות המאוחר
ענבל חזקיה מסבירה על התאמת טיפול פסיכולוגי
מהם מבחנים פסיכולוגיים, מהם מבחני אישיות -...
מרין ליבמן מסבירה על דיכאון אצל מתבגרים
ד"ר טל מסביר על אבחון אישיותי וניתוח פסיכו...
מיכל אופיר מסבירה על חרדה וטיפול בחרדה
האלמנטים הפסיכולוגיים של השופינג - ד"ר טל...
גיל המעבר, טיפולי פוריות, תיסמונת קדם וסתי...
טיפול פסיכולוגי באינטרנט? פסיכיאטר באינטרנ...
ד"ר טל מסביר- למה לצפות כשמגיעים לפסיכיאטר...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי פונים...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי יש לפ...
איך לטפל בהתמוטטות עצבים ומשבר נפשי - ד"ר ...
מהי הדרכת הורים למתבגרים ובני נוער - הפסיכ...
ד"ר אילן טל מסביר איך להביא חבר קרוב או בן...
פנטזיה ראליזם ופאסימיות? מדוע אנשים פאסימי...
איך אנחנו בוחרים קריירה וזוגיות? ד"ר טל מייעץ
ד"ר אילן טל מסביר על פייסבוק ומשמעותו הנפש...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הרגשיות של פג...
על בעיות תקשורת וחוסר תקשורת אצל גברים, מת...
ד״ר אילן טל מדבר על גיל ההתבגרות השני, על ...
איך לבצע הרפיית נשימות ואיך להתמודד עם חרדות
מרין ליבמן מסבירה מהו הרס עצמי ומה מאפיין ...
לחץ ועומס בעבודה - ממה הם נובעים ואיך להתמ...
המורכבות הרגשית של תהליך הפונדקאות - ד"ר א...
אימון אישי או טיפול פסיכולוגי? טיפול נפשי ...
איך ומתי הורים "מורישים" לילדיהם קשיים נפש...
איך מתמודדים כשבן הזוג סובל ממצוקה נפשית א...
קשיי תקשורת בקרב גברים והשפעתם על הזוגיות ...
על עייפות, תשישות וקשיי שינה המופיעים ממקו...
מהן בעיות בויסות הרגשי ותחושתי וכיצד באים ...
ד"ר טל מסביר על גיל המעבר, מצבי רוח וחוסר ...
איך מחליטים לאיזה טיפול נפשי זקוקים, ד"ר ט...
פוסט טראומה בקרב שבויים - משדר מיוחד עם חז...
מהי פוסט טראומה ואיך אפשר להתמודד איתה - ד...
דיכאון וטיפול בדיכאון בגלל בעיות כספיות ו...
ד"ר טל מסביר על הפרעות שינה וטיפול בהן
ד"ר אילן טל מסביר על פחד מטכנולוגיה
ד"ר אילן טל על הקשר בין צילומי סלפי לאישיו...
על המשמעות הפסיכולוגית של צחוק והומור
האם לטפל בנכדים טוב לבריאות - ד"ר טל מסביר...
השפעת חוויות ילדות על הבגרות
חיפוש מידע רפואי באינטרנט- ד"ר אילן טל מסב...
מהו פסיכולוג רפואי ומהו טיפול פסיכולוגי בב...
איך אפשר לטפל בביטחון עצמי נמוך ומה עושים ...
מהי הערכה עצמית נמוכה - ענבל חזקה חלפון מס...
מהו תהליך אבחון הפרעת קשב וריכוז- על אבחון...
כאבים פסיכוסומטיים - טיפול נפשי בכאב ללא מ...
האם אפשר לשכנע כל אדם לרצוח - ד"ר אילן טל ...
טיפול פסיכולוגי במהלך טיפולי פריון - למה צ...
סטרס במאה ה-21 - איך לחץ וסטרס משפיעים על ...
על פילטרים באינסטגרם ודיכאון
חלופה לאשפוז- טיפול אינטנסיבי יומי ליד הבית
הטיפול היעיל ביותר להתקפי חרדה
מדוע הטיפול היעיל ביותר לחרדה הוא טיפול פס...
חרדה ופחדים ממוות בקרב ילדים ומבוגרים - ד"...
מהן אובססיות ומהו הטיפול היעיל באובססיות ו...
כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהפחתת מתח...
הטיפול היעיל בסטרס, מתח נפשי ולחצים - ד"ר ...
הפחתת מתחים וסטרס- מהי הדרך הטובה ביותר לה...
זוגיות ואינטימיות - ד"ר אילן טל מסביר מדוע...
כסיסת ציפורניים, חרדה וביטחון עצמי - ד"ר א...
איך לספר לבן משפחה שהוא צריך עזרה נפשית?
רוצים לשמור על בריאות ורווחה נפשית - שמרו ...
על פחד ממחלות, היפוכונדריה והטיפול היעיל ב...
חרדה, אובססיה ו- OCD - מה הקשר ביניהם ומהו...
איך מביאים בן משפחה לטיפול ואיך לגשת לבן מ...
מהן הסיבות הנפוצות לסבול מבעיות שינה ואיך ...
למה יש לנו הכל ואנחנו לא מאושרים - ד"ר טל ...
למה אנשים הולכים לטיפול פסיכולוגי ואיך טיפ...
טיפולים מתקדמים בדיכאון - טיפול קוגניטיבי...
איך דיכאון יכול להמשך שנים, איך לזהות אותו...
מה מיוחד בטיפול קוגניטיבי התנהגותי - CBT -...
אל הורות - ד"ר אילן טל במבט פסיכולוגי על ה...
איך לדעת ולבחור את מסגרת הטיפול המתאימה בי...
טיפול בכאבים כרוניים והפחתת כאבים על ידי ט...
טיפול נפשי בכאבים ועל הקשר בין מצב נפשי לה...
איך להתייחס נכון יותר לכישלונות בחיים
על שקרנות פתלוגית - למה קל וקשה לנו לשקר ו...
על חלומות, פתרון חלומות ומה חלומות אומרים ...
נשים בעולם המודרני וסטיגמות
טראומה וטיפול בטראומה- האם אפשר וכדאי למחו...
אומנות, ארכיטקטורה ונפש - איך אפשר להציג ק...
על חיוך ואישיות ולמה אנחנו מרגישים מחיובים...
אלכוהול ואלימות כלפי נשים - איך עומס מנטלי...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין קפה לבין סוג...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הנפשיות והפיז...
ד"ר טל מסביר למה החל מגיל 35 רבים מוצאים ש...
שרון חזיז משוחחת עם ד"ר אילן טל על הסרטן, ...
שרון פרי משוחחת עם ד"ר אילן טל על התמודדות...
איך תאונת דרכים יכולה להפוך את החיים - ד"ר...
עילי בוטנר משוחח עם ד"ר אילן טל על התמודדו...
עמליה ברנע משוחחת עם ד"ר אילן טל על ההתמוד...
המלחמה של גלית בהפרעת אישיות גבולית - גלית...
יוסי שריד משוחח עם דר אילן טל על החיים אחר...
כשבן משפחה סובל ממחלת נפש ומסרב לקבל עזרה-...
תמרה קלינגון משוחחת עם ד"ר אילן טל על ילדו...
אסתי זקהיים משוחחת בגילוי לב על ילדותה - פ...
להתמודד עם הפרעת אישיות גבולית - יעקב יוסף...
פנינה רוזנבלום משוחחת עם ד"ר אילן טל על הת...
להמשיך אחרי לידה שקטה- שגית ברמי משוחחת עם...
למה חשוב להטעין את הגוף בשינה טובה איך עוש...
למה אנחנו דוחים משימות ואיך אפשר להספיק יו...
בת אל בלן משוחחת עם ד"ר אילן טל על החרדות ...
איך משיגים את האושר - מחקר חדש על התחברות ...
כעס ואלימות בנהיגה - ד"ר אילן טל על איפוק ...
למה פסיכולוגים מתעדים טיפול פסיכולוגי? ד"ר...
ד"ר אילן טל מסביר על המורכבות של יחסי אם-ב...
וויסות קוגניטיבי - איך לשלוט במצב הרוח - ד...
על המאפיינים הפסיכולוגים של כתות - מרין לי...
איך מצליחים לעשות שינוי מהותי מבפנים ואיך ...
שישה טיפים לשינה טובה ולהימנע מבעיות שינה ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין סטרס, לחץ נפ...
שיטות טיפול מהמזרח, מיינדפולנס, סטרס וחרדה
ד"ר אילן טל מסביר למה כולנו עשויים להתפרץ ...
מה עושה אותנו מאושרים יותר? ד"ר אילן טל על...
על הלגיטימציה לדבר על פגיעה מינית ואיך היא...
איך להתגבר על חרדה מהיריון ולידה - 2 דרכי ...
איך להימנע מדיכאון באמצעות תזונה ואיך לטפל...
איך מצליחים לנהל מערכת יחסים כשבן הזוג נרק...
איך תצליחו לתווך מסרים פמיניסטים בסרטי ילד...
איך תעזרו לילדכם להתמודד טוב יותר עם המצב ...
ד"ר אילן טל מסביר מהי שמחה לאיד ואיך היא ק...
מהי אכילה כפייתית Beinge Eating ואיך היא ש...
מסיכות ולא רק בפורים- איך אנחנו מתנהלים עם...
טיפול רגשי גם לפוליטיקאים - ד"ר אילן טל מס...
איך התעמלות עוזרת לטפל בחרדה -ד"ר אילן טל ...
חרדה חברתית- איך להתחיל להתמודד, על שינוי ...
על דיכאון ובדידות בקרב ניצולי שואה ובגיל ה...
סטרס בחיים המודרניים - איך דביר בנדקט מתמו...
דיכאון אצל סלב - האם שונה מהדיכאון שאנחנו ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין דיכאון אחרי ...
מיזופוניה- ד"ר טל מסביר על הקשר להפרעות קש...
ד"ר טל מסביר איך בכי עוזר לנו להתמודד עם מ...
להפסיק טיפול בציפרלקס- תופעות הלוואי ואיך ...
פוסט טראומה, תנועות עובר וזיכרונות שליליים...
התמודדות של נשים עם סרטן - איך להתמודד עם ...
חדרי הטיפול שלנו במרכז ד"ר טל - טיפול רגש...
מבט מבפנים על חדרי הטיפול שלנו בקליניקה במ...
למה לפנות לטיפול פסיכולוגי אונליין לאחר רי...
רילוקיישן - התמודדות רגשית עם ירידה מהארץ,...
טיפול פסיכולוגי אונליין , טיפול רגשי בסקיי...
דכאון אחרי לידה - בנשים ובגברים - המומחים ...
משבר גיל העמידה - ד"ר אילן טל על משבר גיל ...
מעבר להורות, ואימהות - הדר ברנט מסבירה על ...
על צרכנות, בריאות והצורך בתחושת שליטה - ד"...
איך להתמודד עם חרדה בעקבות נגיף הקורונה - ...
חרדה של המשפחה מהקורונה - מה להגיד לבן מש...
איך להתמודד עם הבדידות ותחושת הנידוי בבידו...
ד"ר אילן טל ל - YNET בהסבר מקיף על החרדה מ...
ד"ר אילן טל בחדשות 13 על החרדה מקורונה, תח...
קורונה והשבתת בתי הספר - 2 עקרונות חשובים ...
הקורונה והילדים שבבית - ד"ר אילן טל מסביר ...
חרדה מהקורונה - ד"ר אילן טל מסביר ומזכיר ...
חרדה מקורונה - איך תדעו שאתם חוים חרדה, אי...
איך לדבר עם הילדים על הקורונה, מה לשאול וא...
בהלת הקורונה-בואו ללמוד איך להפסיק מחשבות ...
איך להתמודד עם אי הוודאות של משבר הקורונה ...
משבר הקורונה- 6 טיפים לאדם בבידוד איך להעב...
איך להגיב לילדים ובני-נוער שלא רוצים לפעול...
הילדים בחופש קורונה- ד"ר אילן טל בערוץ 13 ...
משבר הקורונה- המדד לבריאות הנפש שלכם ואיך ...
משבר הקורונה מעלה לחץ אצל כולם- אישי, כלכל...
משבר הקורונה - איך מתמודדים עם החרדה הכלכל...
איך להרגע במציאות של אי-וודאות ומה עושים כ...
איך לשרוד בבידוד בלי להתמכר למסך - אינה אר...
משבר הקורונה, ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת על ה...
ד"ר אילן טל במסר הרגעה בערוץ 12- למה החמרת...
ד"ר אילן טל בערוץ 12- בעקרונות CBT ואיך מח...
ד"ר אילן טל במסר חשוב לכל אזרחי מדינה ישרא...
משבר הקורונה - מה להגיד לקרוב משפחה שקשה ל...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל על הדיכאון ביום...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל מסביר איך נולדו...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לסמוך ...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לשלוט ...
ד"ר אילן טל עונה לשאלה על חרדות של ילדים ו...
משבר הקורונה- צעירים שלא דואגים ולא רוצים ...
ד"ר אילן טל, ערוץ 12 - למה כולנו קצת על הק...
איך לשמור על הנפש בקורונה, איזה מסכות לבחו...
איך תדעו שאתם בסיכון להתמודדות עם מצב רגשי...
משבר הקורונה מרגיש כמו לחיות בסרט, ד"ר איל...
ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת,קורונה - על היתרון...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל איך נהיה מוכנים ...
איך נעזור לעצמנו לפתח חסינות ליום שאחרי הק...
איך מפתחים חוסן נפשי בזמן הקורונה, למה זה ...

טיפולים מתקדמים

כל מה שרציתם לדעת על אבחון פסיכודידקטי

אבחון פסיכודידקטי הינו אבחון שמטרתו לברר האם לילד יש לקות למידה? מהי לקות הלמידה ממנה ס...

קרא עוד
אבחון אוטיזם באמצעות אדוס ADOS

אוטיזם ( ASD) נחשבת להפרעה נוירו-התפתחותית מורכבת הפוגעת ביכולת לפתח תקשורת חברתית תקינ...

קרא עוד
אבחון פסיכודיאגנוסטי להערכה של אישיותך

מה כולל אבחון פסיכודיאגנוסטי, כיצד הוא נערך ולאיזה צרכים ניתן להשתמש בו...

קרא עוד
אבחון פסיכולוגי למועמדים לעבודה

הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל - ליווי והדרכה מקצועית לקראת מבחנים פסיכולוג...

קרא עוד
כל מה שרציתם לדעת על אבחון פסיכודידקטי

אבחון פסיכודידקטי הינו אבחון שמטרתו לברר האם לילד יש לקות למידה? מהי לקות הלמידה ממנה ס...

קרא עוד
אבחון אוטיזם באמצעות אדוס ADOS

אוטיזם ( ASD) נחשבת להפרעה נוירו-התפתחותית מורכבת הפוגעת ביכולת לפתח תקשורת חברתית תקינ...

קרא עוד
אבחון פסיכודיאגנוסטי להערכה של אישיותך

מה כולל אבחון פסיכודיאגנוסטי, כיצד הוא נערך ולאיזה צרכים ניתן להשתמש בו...

קרא עוד
אבחון פסיכולוגי למועמדים לעבודה

הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל - ליווי והדרכה מקצועית לקראת מבחנים פסיכולוג...

קרא עוד

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה