אימון פסיכולוגי במרכז ד"ר טל: חייגו 03-6413483
  חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שיטת האימון הפסיכולוגי

כשמדברים על אימון (קואצ'ינג), מתכוונים לשיטה קצרה יחסית, ממוקדת אך לא עמוקה דיה, אשר תיתן פיתרון לסימפטום מסויים תוך כמה שבועות בלבד. לעומת זאת, כשמדברים על טיפול פסיכולוגי, מתכוונים לתהליך ארוך טווח, שבדרך כלל אורך מספר שנים.

אימון פסיכולוגי היא שיטה, יחסית חדשה, אשר משלבת בין היתרונות של עולם הקואוצ'ינג, לבין יתרונותיו של עולם הפסיכולוגיה.

לשלב בין קואוצ'ינג ופסיכולוגיה

באימון, בדרך כלל שמים דגש על השגת יעדים ושינוי התנהגות תוך זמן מוקצב וקצר. המאמן מנסה להשיג מטרה מסויימת באמצעות מתן משימות שונות למטופל וזאת מבלי להתחשב בהבנת המניעים הרגשיים העמוקים של אותו אדם. מניעים שלעיתים חוסמים אותו מלהצליח באותם תחומים בעייתיים.

 אימון פסיכולוגי יכול להתאים גם לך חייג/י: 03-6413483

טיפול פסיכולוגי הוא טיפול המבוסס על קשר נעים בין המטפל למטופל, על הדדיות, כבוד ואמון, הכלה רגשית והבנה מעמיקה של המניעים הרגשיים של המטופל. החלק המשימתי בטיפול פסיכולוגי, לעיתים קיים אך לא תמיד באופן מרכזי.

שיטת האימון הפסיכולוגי משלבת בין הכלים והתובנות הטיפוליות של עולם האימון (קואצ'ינג) ועולם הפסיכולוגיה. בשיטה זו עובדים המטפל והמטופל יחד למימוש וקידום המטרות לעבודה פעילה של המטופל, הן בקידומו האישי והן בנסיון למנוע תחושה של תקיעות.

מימוש מטרות אלה לא יעשה מבלי תובנה משמעותית של שורשיה העמוקים של חווית הקושי. אימון פסיכולוגי היא שיטה מומלצת למי שרוצה גם להכיר עצמו לעומק וגם להשיג שינוי מיוחל, בזמן לא ארוך.

מאפייני השיטה

האימון הפסיכולוגי כולל כלים פרקטיים להתמודדות עם קושי, אך לא באופן משימתי מובהק אלא באמצעות תהליך של למידה, התבוננות ושיפור התקשורת הבין-אישית.

אחד המטופלים שהגיע לקליניקה עבד במשך כשנה במקום עבודה מכובד, בו העריכו אותו מאוד והוא עצמו היה מרוצה ממנו, מלבד יחסיו עם הקולגה שלו, שהייתה ותיקה ומבוגרת ממנו. במהלך הטיפול הוא למד להבחין בשוני בהתנהגותו עמה לעומת התנהגותו עם קולגות אחרות. הוא למד להבין מדוע הוא מתקשה להביע את עצמו מולה ובעיקר על החשש ממנה בשל היותה מבוגרת וותיקה יותר.

לחצו כאן למידע נוסף בנושא דימוי עצמי
 

כמו כן, במהלך הטיפול הוא תרגל באמצעות סימולציות עם המטפל, אינטראקציות נפוצות ביום העבודה עם אותה קולגה, בהם רכש מיומנויות וכלים כיצד להביע את עצמו כפי שרוצה, איך להתמודד במקרים שונים ואיך להעביר את המסר ללא חשש ומתוך שיקול דעת.  

דוגמא זו ממחישה את חשיבותו של אימון באמצעות כלים מעשיים ופרקטיקה, הנשענים על תובנה רגשית עמוקה. למעשה, האימון הפסיכולוגי מאפשר לעבוד על חסמים רגשיים ומתחים נפשיים שונים העוצרים אדם להתקדם בעבודה, למצוא בן זוג, להרחיב את מעגל החברים, לשפר את היחסים עם האנשים הקרובים לו, למצות את עצמו או להרגיש פחות לחוץ, חרד או מדוכדך; באווירה של אכפתיות, אמון, הדדיות והכלה רגשית של המטפל את המטופל, אך גם של המטופל את עצמו. 

הכנסו לפורום לקבלת יעוץ מצוות המומחים שלנו  

כל אדם שונה מרעהו, מתמודד ומגיב אחרת לחוויות שונות. מסיבה זו אנו ממליצים להגיע לפגישת אבחון ראשונית, לתאר בהרחבה את הבעיה, הקושי, המשאלה, המצוקה, ולבדוק האם אימון פסיכולוגי הוא הטיפול המתאים.

בין הפסיכולוגים המטפלים במרכז ד"ר טל יש כאלה העורכים אימון פסיכולוגי שכזה- שילוב של כלים פרקטיים לבין השגת יעדים מתוך תובנה עמוקה של החסמים הרגשיים של האדם והמניעים העמוקים בגינם הוא סובל. נשמח לסייע, לענות על שאלות נוספות, להכיר אותך ולתת לך להכיר אותנו.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
להרגיש קצת יותר טוב - תוספי התזונה הטבעיים של דר' טל | תוסף התזונה Re-Start Super
| תוסף התזונה Re-Live Super
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה