אמונה בעצמי - איך משיגים את זה? מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


אמונה בעצמי

"תאמיני בעצמך ותראי שתצליחי! - זה מה שתמיד אומרים לי" סיפרה עינת (שם ותיאור בדויים) חצי בייאוש, חצי בכעס. כשעינת הגיעה לפגישה הראשונה לא היה אפשר להבין במבט שטחי מדוע הגיעה. היא בחורה צעירה, נראית טוב, יש לה עבודה קבועה, נשואה ואם לתינוק בריא, בחורה אינטליגנטית שגם סיימה בהצטיינות תואר באוניברסיטה מכובדת.

ובכל זאת היא סיפרה שהיא לא מרוצה - לא מרוצה מחייה ובעיקר לא מרוצה מעצמה. היא רוצה שינוי בחיים, לעזוב את עבודתה ולהתחיל עבודה חדשה בתפקיד בכיר יותר שהולם את הניסיון והתואר שלה, אך היא מתלבטת כל הזמן אם זה נכון לה, אם היא מסוגלת לכך ואם היא בכלל מתאימה. בסופו של דבר עינת השתכנעה שהיא לא צריכה לעזוב את העבודה ולהתמודד על משרה נחשקת יותר, אבל בכל זאת ההחלטה הזו לא מרגיעה אותה והיא מוצאת את עצמה סובלת ועצובה.

אמונה בעצמי נותנת תחושה שהכל אפשרי, וזה הדבר העיקרי שחסר לעינת.

ליעוץ ראשוני והכוונה חייג/י: 03-6413483

כמו עינת, אנשים רבים מרגישים שהם חסומים, תקועים וסובלים בשל היעדר אמונה בעצמם. כלפי חוץ, קשה לעשות את ההבחנה בין אדם שמאמין בעצמו לבין אחד שאינו כזה. להיפך, פעמים רבות אנו נוטים לייחס לאנשים מצליחים, או כאלה שאנחנו תופסים מהם אנשים מצליחים, את האמונה שלהם בעצמם ואת הביטחון העצמי הגבוה שלהם, אף על פי שהדברים לא בהכרח כך.

קראו בהרחבה על התמודדות עם משברים נפשיים

למה אני לא מאמין בעצמי?

בעידן המודרני של היום ישנו קשר ישיר בין הצלחה לבין הפגנה של ביטחון עצמי גבוה. למעשה, אחד המכשולים העיקריים הניצבים בפני היכולת לבניית דימוי עצמי חיובי והיכולת להאמין במי שאנו, היא הנטייה של העידן המודרני לאפיין את האדם על פי הצלחותיו והישגיו.

פנו אלינו בכל עת ונשמח לסייע: צור קשר

אדם"מוצלח" אם הוא רכש מספיק תארים, למד במקומות נחשבים, אם המשכורת שלו יפה יחסית לגיל שלו, אם הוא נשוי, אם משפחתו עומדת באותם סטנדרטים ועוד. פעמים רבות אנו שופטים אחרים ואת עצמינו בדרך זו במקום לשפוט באופן ערכי.

האם בעיני עצמנו אנחנו אנשים ישרים? אמינים? טובים? חייכנים? מטיבים עם הזולת? האם אנחנו באמת פועלים לפי אמות המידה שאנו מאמינים בהם? האם כל מה שעשינו עד היום תואם את הרצונות והחלומות האמיתיים שלנו? היכן בדרך ל"מימוש העצמי" מה שאנחנו באמת רוצים נשכח מאיתנו?

בחן את עצמך! האם אתה שבע רצון מחייך?

חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך נובעים גם מההנחה שרווחת בעשורים האחרונים - שכל מה שאדם עושה עליו לעשות זאת באופן מושלם.

 

גישה מעין זו שוללת את היכולת של האדם להשלים ולקבל את עצמו על יתרונותיו וכישרונותיו, אך גם עם חסרונותיו, כאילו הוא אומר לעצמו "אם את זה אני לא יכול לעשות הכי טוב - אז כלום לא שווה".

אמונה בעצמי - כיצד משיגים זאת?

מכאן שהשגת אמונה בעצמי, נעשית באמצעות שינוי אופן ההסתכלות עליי, הסתכלות אובייקטיבית יותר על היכולות שלי, הסתכלות מחודשת.  וכן על ידי שחרור מהביקורת העצמית וקבלה שלמה.

בחן את עצמך! האם יש לך ביטחון?

אז איך להאמין בעצמי בדרך לראיון עבודה? לפני עוד פגישה עיוורת? בקבלה לאוניברסיטה? אם גם אתם שואלים את עצמכם שאלות אלו או מרגישים שקשה לכם לגשת באמונה שלמה בעצמכם, להראות מי אתם ולהוכיח את עצמכם.  אם אתם מוצאים שוב ושוב לא מצליחים להגיע להישגים כי שוב לא הצלחתם "להביא" את עצמכם עד הסוף, מרבית הסיכויים כי אתם סובלים מקשיים בדימוי העצמי שלכם.

שיפור הדימוי שלנו מצריך עבודה עצמית, לא פעם בהדרכה וליווי של איש מקצוע בעל ניסיון בתחום. אנשי הצוות של הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל מזמינים אתכם להגיע אלינוולבחור יחד את הטיפול המתאים ביותר עבורכם - טיפול ארוך טווח או קצר טווח, טיפול על בסיס הגישה הקוגניטיבית או על בסיס גישת הפסיכותרפיה, טיפול בשילוב כלים מתקדמים וחדשים כמו דימיון מודרך, מיינדפולנס ועוד.

 

זקוק למידע נוסף? חייג/י: 03-6413483

הכנסו לפורום לקבלת יעוץ מצוות המומחים שלנו


אם קראת על 'אמונה בעצמי' אולי יעניין אותך לקרוא גם על:


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה