אמיטריפטילין (Amitriptyline) - תרופה מוכרת לטיפול בפיברומיאלגיה
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


אמיטריפטילין (Amitriptyline)

במקור התרופה משמשת בעיקר כתרופה נוגדת דיכאון, אך לתרופה גם השפעות על יכולת התפקוד, על התיאבון וידוע כי היא מסייעת להשיב את העניין של האדם בפעולות יום יומיות.

היא ניתנת במקרים של דיכאון עם קשיי שינה. בקרב חולי פיברומיאלגיה התרופה ניתנת על מנת לסייע בשיפור איכות השינה והפחתת הכאב.

השפעות אפשריות של התרופה

תופעות לוואי של התרופה הן יובש בפה, סחרחורות, טשטוש ראיה, הזעה והסמקה.
מכיוון שפעולתה של התרופה משפיעה על מעבר האותות בלב, עלולה התרופה גם להשפיע על הדופק ולגרום לאי סדירות בקצב הלב ובמקרים אלו יש לפנות לרופא המטפל.

התרופה שייכת למשפחה התרופות הטריציקליות ונמכרת גם תחת השמות הבאים: אלטרול (Elatrol), אלטורלט (Elatorlet) ו- טריפטל (Tryptal).

קראו על תרופות נוספות לטיפול בפיברומיאלגיה

לצד החשיבות של טיפול תרופתי והיעילות המוכחת שלו, חשוב לנו לציין ולהבהיר שמחקרים בתחום בריאות הנפש מעידים על היעילות הרבה שיש בשילוב בין טיפול שיחתי, רגשי לבין טיפול תרופתי. רבים באוכלוסייה נוטים לחשוב כי טיפול תרופתי לבדו הוא מספיק ומהווה פתרון טוב עבור מצבם ובמקרים רבים אכן הדברים הם כאמור, יחד עם זאת, לא תמיד הטיפול התרופתי בלבד הינו מספק. במקרים כאלה, חשוב ואנו ממליצים ומעודדים אתכם לפנות גם לטיפול רגשי, על מנת ללמוד כיצד תוכלו לשפר את איכות חייכם, את תחושת הסיפוק שלכם מעצמכם, ללמוד איך להתמודד עם הקשיים הרגשיים שלכם, ולא רק תרופתית אלא גם בכלים להתמודדות עצמית ועוד. 

אנו גם ממליצים לכם לברר עם קרובי משפחה או חברים על תהליך פסיכולוגי משמעותי שהם עברו כדי להתרשם עד כמה טיפול פסכילוגי ממוקד, מחזק, מקדם, מרגיע, מכיל  ומאפשר יכול לגרום לשינוי משמעותי לחיים. 

 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה