טיפול נפשי לילדים - איך בוחרים מטפל ומקום טיפול?
 חיפוש סגירה 03-6413483




אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


עקרונות טיפול בילדים

כללים חשובים בבחירת טיפול נפשי לילדינו

גם אם זיהית כי ילדך זקוק לטיפול, להביא אותו ואת עצמך לכדי הצעד המעשי, של בחירת מטפל או קליניקה, הינו דבר לא פשוט. זוהי תחושה מובנת, לגיטימית ונחלת הורים רבים. בחירת טיפול לילדך פירושה זיהוי העובדה שהוא או היא סובלים ממצוקה או בעיה שדורשת התערבות של איש מקצוע וכי גם את/ה זקוק/ה להדרכה ולהכלה איך להתמודד מולו.

אם זיהית סימני מצוקה אצלך ילדך חשוב מאוד לפנות לגורם טיפולי מוסמך, פסיכולוג או פסיכיאטר ילדים, לשם אבחון ובנית תוכנית טיפולית.

בבואך לבחור טיפול הטוב ביותר עבור ילדך חשוב לשים את הדעת על מספר פרמטרים חשובים:

מיידיות - גם כמבוגרים אין זה מומלץ לדחות טיפול בבעיות, אך בילדים ומתבגרים הזמן הינו אלמנט מכריע. כשלילד ישנה בעיה והיא אינה מטופלת הוא לא יכול להתעסק במשימות תואמות את הגיל שלו, הוא אינו פנוי להתרכז בבית הספר, בהכנת השיעורים, ובפגישה עם חבריו, וכך הקושי והפער שלו רק מעמיקים.

קשה להסביר לילדים מושגים כמו תורי המתנה לטיפול וכך המסר שהילד יכול לקבל הוא כי ההורה אינו קשוב אליו ואל בעיותיו מאחר והוא לכאורה מתעלם מהמצוקה שלו.

לכן גם אם ילדך טרם נפגש עם פסיכולוג ילדים תוכל/י לפנות למרפאה כדי לקבוע הדרכת הורים בה תקבל/י הכוונה איך להסביר לילדך את המצב, איך להתמודד עם הבעיה וכן מענה לשאלות נוספות.

מידת השליטה של ההורים  - כהורים, חשוב לקחת חלק בתהליך הטיפולי וללוות אותו מקרוב. חשוב לזכות לשיתוף פעולה מצד המטפל ולהרגיש כי הפקדת את ילדיך לטפול אצל דמות שהנך סומך/ת עליה.

אנונימיות - המידע שנמסר על ידך נישאר חסוי ואינו יכול לעבור לשום גוף, גם לא לצבא, ללא ידיעתך או הסכמתך. גם העובדה שהילד או המתבגר נמצא בטיפול נותרת חסויה. ילדים רבים לא מרגישים בנוח להיות מטופלים במרפאה ציבורית, המטפלת באזור מסוים, משום ששם הם חשופים לכך שייתקלו בחבר מהכיתה שכנה ועוד, וגם על זה יש לשים את הדעת.

יציבות - על הדמות הטיפולית להיות קבועה ולא מתחלפת כפי שקורה לעתים קרובות במקומות ציבוריים, מאחר וטיב הקשר והמידה בה יוכל הילד או המתבגר לסמוך על המטפל הנה מהותית להצלחת הטיפול. בנוסף, חשוב כי הטיפול לא יסתיים באופן פתאומי מבלי שהשיג את יעדיו בגלל אילוצים של המערכת.

במקרה כזה הנזק יכול לעלות על התועלת מאחר שהמסר שמועבר לילד הנו מבולבל: מחד, יש לך בעיות הדורשות טיפול ומאידך, הטיפול הסתיים מבלי לפתור אותן. בצורה כזו הילד נותר ללא מענה, ויכולתו לבטוח באחרים נפגעת.
 

נוחות -  חשוב כי ההגעה לפגישות תהיה נוחה בזמן שמתאים לילד או למתבגר ולך ההורה ולא תחייב היעדרות קבועה של הילד מבית הספר ושלך מהעבודה. היעדרות מבית הספר דורשת הסברים וגורמת לפערים בחומר הנלמד. כך גם קל יותר להתמיד בטיפול, והתמדה חשובה להצלחת הטיפול.

לאחר שעיינת בפרמטרים חשובים אלו נשמח לקבוע עמך ועם ילדך פגישת ייעוץ והתרשמות מהקליניקה ללא כל התחייבות. בקליניקה קיים צוות מומחים לטיפול בבעיות ילדים ונוער שיוכל לסייע במגוון דרכים בין השאר באמצעות הדרכות הורים, טיפול רגשי לילדים, טיפול דיאדי ועוד. הצוות מתאפיין בגישה חמה, רגישה, ידידותית ותומכת.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה