ביופידבק לטיפול בסטרס והפרעות חרדה - מרכז ד''ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


ביופידבק לטיפול בסטרס והפרעות חרדה

מתח או חרדה הן תחושות טבעיות שכל אחד מאתנו יכול לחוות במצבים שונים מפעם לפעם. 

חוויות חיים שונות יכולות לעורר רמת חרדה נורמלית, שאף חיונית לתפקוד תקין והישרדות האדם. אלא שכאשר התגובות ותחושות החרדה יוצאות מכלל שליטה, אינן מותאמות למצב בהן מופיעות, נמשכות זמן רב או פוגעות בתפקודו התקין של האדם ובאורח חייו, מומלץ לפנות לאבחון וטיפול מקצועיים.

הקליניקה לטיפול רגשי ונפשי במרכז ד"ר טל מזמינה אותך לפנות בכל עת, בכל שאלה או בכל מצוקה, על מנת שנוכל לסייע במתן ההדרכה הנכונה או בהצעת אופן הטיפול המתאים ביותר למצבך ולהעדפותיך. פנה/י אלינו ונשמח לעזור.


חרדה היא שם כולל לכמה סוגי חרדה שונים, ביניהם ניתן למצוא: חרדה חברתית, הפרעת חרדה מוכללת, הפרעה טורדנית כפייתית, פוסט טראומה ועוד, לכולם מאפיינים דומים החוזרים על עצמם בכל סוגי החרדות. מאפיינים אלו כוללים סימפטומים גופניים (הפרעות שינה, דריכות יתר, כאבי שרירים, קשיי נשימה, רעד, לחץ בחזה, הזעה ועוד), וכן סימפטומים רגשיים והתנהגותיים (הימנעות ממצבים מעוררי חרדה, תחושת פחד, אימה, דאגה, עצבנות, רגישות יתר לגירויים ועוד).

ביופידבק לטיפול בחרדה

קיימים שלושה מרכיבים מרכזיים שתורמים מאד לטיפול באדם הסובל מחרדה:  
 

  1. לימוד טכניקות הרפיה שמטרתן לסייע לאדם להפחית את העוררות הגופנית (שכאמור גבוהה באופן מיוחד אצל אנשים הסובלים מחרדה) וכן לשם השגת תחושת שליטה וויסות מחודשים.
     
  2. טיפול קוגניטיבי, כלומר טיפול הנוגע לחשיבה של האדם הסובל, שהיא בד"כ חשיבה סכמתית, נוקשה, הפוגעת ביכולתו להסתגל למצבים מעוררי חרדה. טיפול קוגניטיבי כולל זיהוי של הסכמות הלא אדפטיביות ומסייע למטופל ליצור סכמות חדשות שיסייעו לו במצבי לחץ וחרדה ואף ימנעו אותם.
     
  3. טיפול התנהגותי, שמטרתו לחשוף, באופן הדרגתי, את האדם הסובל מחרדה לאותם גירויים שמעוררים בו תחושות מתח ולחץ. חשיפה זו נועדה להפחית את הרגישות לאותם גירויים ולאפשר לאדם ללמוד להפעיל תגובה חלופית, מסתגלת ומותאמת לאותו מצב. 

טיפול בעזרת ביופידבק עונה על שלושה מרכיבים אלו. טיפול זה נחשב לאחת מדרכי הטיפול היעילות והמהירות ביותר על מנת להשיג את התוצאות הגופניות, המחשבתיות וההתנהגותיות הנ"ל.

 

למידע נוסף: טיפול בחרדה.

ביופידבק הוא למעשה כלי טיפולי המספק למטופל מידע על תגובותיו הגופניות, על מנת לעזור לו לווסת טוב יותר את תגובותיו ותחושותיו. עקרונות הטיפול בביופידבק מבוססים על שימוש בתוכנות מחשב וחיישנים אשר מודדים שינויים במדדים גופניים שונים כגון דופק, הזעה, טמפרטורת גוף וכו'.

התגובות הפסיכו - פיזיולוגיות של המטופל מוצגות על מסך המחשב, ולאורם לומד המטופל טכניקות שונות המשפיעות על מדדים אלו. תרגול טכניקות אלו נעשה באמצעות משחקי מחשב מתקדמים המופעלים על פי המדדים הפיזיולוגיים של המטופל. כך, בהדרגה, מתחיל המטופל לווסת את תגובותיו ולחוות שליטה על המתרחש בגופו.

טיפול בעזרת ביופידבק משולב לרוב יחד עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, שבו ניתן לעבוד על אותם דפוסי חשיבה בעייתיים והתנהגויות הימנעותיות המגבירות חרדה, כפי שהוסבר לעיל. הוא יעיל ביותר כאשר החרדה מלווה בסימפטומים גופניים מטרידים כמו מיגרנות, סחרחורות, הקאות, שלשולים, מתח שרירי, חריקת שיניים ועוד.

טיפול בעזרת ביופידבק הינו טיפול ממוקד, קצר טווח: לאחר מספר מפגשים מצומצם ניתן לראות שיפור משמעותי באיכות חייו של המטופל וביכולתו להשתמש בכלים השונים ולהפחית רמות חרדה ומתח בגופו. הטיפול אינו מאיים או מפחיד, נהפוך הוא, זה טיפול חוויתי, מתאים גם לילדים וגם למבוגרים ומציג תוצאות מרשימות בקרב מי שהתנסה בו.

תוכל/י לפנות אלינו בכל עת על מנת לשמוע עוד על טיפול בעזרת ביופידבק בקליניקה, לברר האם הטיפול מתאים עבורך או לקבוע פגישה עם הצוות המקצועי המטפל בחרדה בשיטות השונות. ליצירת קשר לחצו כאן.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה