גמילה מהתמכרות לאתרי פורנו - טיפולי גמילה במרכז ד"ר טל: 03-6413483
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


גמילה מהתמכרות לאתרי פורנו - איך עושים את זה?

רבות הדעות, הכתבות, ההצהרות והתחזיות שניתנו על המאה ה- 21 ועל שינוייה. אחד מהשינויים הגדולים הוא הופעת האינטרנט שקיצר תהליכים בחיינו והפך אותם במידה רבה ליעילים הרבה יותר.

הוא גם גרם לנו להשאר מול המחשב הרבה - ואפשר אפילו לומר הרבה מאוד, הוא פתח מגוון אפשרויות, לעיתים גם מסוכנות. אחת מהן היא אתרי אינרנט המציגים תוכן פורנוגרפי.

כיצד נזהה התמכרות לאתרי פורנו?

התמכרות לאתרים פורנוגרפיים מאופיינת בצפיה מרובה ובתדירות גבוהה,באתר אחד או בכמה במקביל, כאשר האדם המכור לצפיה עשוי לבצע מה שמכונה "צפיה פסיבית" או מה שמכונה "צפיה אקטיבית", באתרים המאפשרים שיתוף פעולה ווירטואלי עם גבר או אישה אחרים.

השימוש ההולך וגובר, המאפיין התמכרות לאתרי פורנו (כמו כל התמכרות אחרת) מלווה במאפיינים נוספים כמו פגיעה ביחסים עם חברים, אך במיוחד עם בני זוג ובני משפחה, בהזנחה של תפקידים או פעיליות שנעשו בעבר כמו הרגלי ספורט קבועים ואף אכילה מסודרת ולפגיעה בתפקוד היום יומי בעבודה ובכלל.
 

תוכנית "קרוב לבית" - תכנית אינטנסיבית ייחודית בליווי רפואי במרכז ד"ר טל, חזרה לתפקוד חיוני תוך זמן קצר, לפרטים חייג/י 03-6413483"

זמינות האינטרנט היום, עם כל מה שהוא מציע לטובה ולרעה, העלה את כמות המכורים לאתרים פונוגרפיים.

אם בעבר אדם מכור היה צריך לצאת, להוציא כסף, לרכוש עיתון ובעיקר להתמודד עם סכנת הבושה לפגוש מישהו שהוא מכיר, כיום הדיסקרטיות של המחשב הביתי והאינטרנט בשילוב עם ההצע ההולך וגדל, הופכים את תופעת ההתמכרות לאתרי פורנו לנפוצה הרבה יותר.

זמינות האינטרנט הופכת את התופעה לרווחת כיום גם בקרב נשים, אם כי לא כמו בשכיחויות של ההתמכרות בקרב גברים.

מועדים עיקריים להתמכרות: בני נוער

עובדה מצערת הרבה יותר היא העובדה כי זמינות האינטרנט והמחשבים בקרב בני נוער הופכת אותם למועדים ביותר לחשיפה מוקדמת ולהתמכרות אפשרית לאתרים אלו.

חשיפה מוקדמת זו עלולה לעוות את תפיסת העולם של צעירים בנוגע ליחסי מין, לקשר זוגי, לציפיות מהחוויה בנוסף כמובן לנזקים של ההתמכרות עצמה.

האם יכול להיות שגם לי זה יקרה? או לבן שלי? האם יש אנשים המועדים יותר להתמכרות למין? התשובה לכך היא שלאדם אין באופן כללי נטיה להתמכרות מסויימת בלבד, כך שאין אדם שייתכן ויתמכר לאתרי פורנו בהכרח יותר מאחר.

יחד עם זאת, קיימת נטיה מוקדמת אצל אנשים מסויימים, המורכבת הן מתורשה והן מתנאים סביבתיים, המעלה את הסיכוי להופעתה של התמכרות לחומרים או להתנהגויות שונות.

עבר של התמכרויות במשפחה, טראומה מהילדות ובעיקר קשיים רגשים כגון נטיה לדיכאון או חרדה מעלים את הסיכוי של אדם לפתח התמכרות במהלך חייו.

התמכרות זו עלולה להיות לסמים או חומרים ממכרים כמו גם הופעתה של התנהגות התמכרותית. על ההבדל בין השניים תוכלו לקרוא במאמר התמכרויות: אבחון וטיפול

כך ייתכן שאדם עם נטיה להתמכרות יתמכר לסמים, ייתכן לאלכוהול וייתכן גם שיעבור בין התמכרות לסמים והתמכרות לאלכוהול ובהמשך גם להתמכרות לאתרי פונוגרפיה.

הקושי בגמילה מאתרי פורנו

ההבנה הזו של תופעת ההתמכרויות המצטלבות, כלומר מעבר בין סוגי התמכרויות הנובעות ממקור אחד שהוא מקור רגשי בעיקרו, היא הבנה משמעותית בדרך לגמילה מהתמכרויות.

אין ספק שחלק מתהליך עצירת ההתמכרות היא גמילה מוחלטת משימוש באתרים פורנוגרפיים.

יחד עם זאת ניתוק האינטרנט על מנת לטפל בבעיה, בלי סיוע נוסף מקצועי, יפסיק אולי את ההתמכרות לפורנו, אך ברוב המקרים יביא להופעתה של התמכרות אחרת, מסוכנת לא פחות וייתכן אף יותר.

חשוב להבין כי התמכרות היא כמו סימפטום של מחלה, כמו שברור שכאשר למישהו יש חום לא מספיק לפעול להורדת החום, אלא יש גם לברר האם יש דלקת ואיפה ולתת טיפול אנטיביוטי.

כך גם בהתמכרות חשוב למצוא את המקור להופעת הסימפטומים. כאמור, התמכרות יכולה להיות שיקוף של טראומה נפשית מהעבר או שיקוף של חסך או קושי רגשי.

מסיבה זו כאשר מדברים על גמילה מהתמכרות לאתרי פורנו, מדברים על פניה אל טיפול בהתמכרויות בעזרת אנשי מקצוע שונים.

ראשית השלב הראשון הוא גמילה מההתמכרות עצמה. אחת השיטות האפקטיביות ביותר היא שיטת 12 הצעדים.

במקביל יש לפנות אל טיפול משפחתי, שכן התמכרות תמיד משפיעה על המשפחה ולא פעם גם מושפעת מהמשפחה.

טיפול פרטני ע"י פסיכולוג גם הוא נחוץ במקרה של התמכרויות, בעיקר עבור התמודדות עם הקשיים הרגשיים, ולעיתים גם טיפול ע"י פסיכיאטר כאשר יש צורך בשימוש בתרופות, גם אם זמני על מנת להתמוד עם הקשיים הרגשיים.

התמכרות לאתרי פורנו עלולה להפוך להתמכרות לחומרים וסמים מסוכנים הרבה יותר. רמת הפגיעה שיש לה בבני המשפחה - גדולה לא פחות.

ההודאה בקיומה של התמכרות זו, יותר מכל, עלולה להיות  מביכה. בדיוק בשל כך מטפלי הקליניקה לתמיכה נפשית ורגשית במרכז ד"ר טל  מבטיחים מקסימום דיסקרטיות ואמינות ללא פגיעה במקצועיות הטיפול.

התקשרו אלינו ונשמח לסייע לכם לא רק בגמילה אלא גם בהשבת איכות חייכם.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהתמכרויות צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
להרגיש קצת יותר טוב - תוספי התזונה הטבעיים של דר' טל | תוסף התזונה Re-Start Super
| תוסף התזונה Re-Live Super
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה