גמילה מסמים - הקליניקה במרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


גמילה מסמים - הקליניקה במרכז ד"ר טל

שימוש יותר ממה שתכננת, ניסיונות חוזרים להפסיק ללא הצלחה אפילו לערב אחד, עלייה בכמות הסם משימוש לשימוש, תחושה ש"אני פשוט לא מצליח לשלוט בצורך, זה גדול עלי", קשיים בתיפקוד, התרחקות מכל מה שאפיין את החיים לפני הסם ושימוש למרות המודעות לנזקים הרבים של הסם.

כל אלו הם הסימנים של התהליך בו פיתוח הסיבולת לסם ויצירת התלות בו הופכים למילה אחת: התמכרות. התמכרות לסמים היא במובנים רבים חוסר היכולת לחיות ללא הסם, כלומר להתמודד עם תסמיני הנסיגה או ניסיונות הגמילה.

תוכנית גמילה מסמים "קרוב לבית" - תכנית אינטנסיבית בליווי רפואי, חזרה לתפקוד חיוני תוך זמן קצר,

לפרטים חייג/י 03-6413483"

 

תסמיני גמילה מסמים הם פיזים ונפשיים כאחד. הכאבים הפיזיים הם לא נעימים, לרוב אלו שיכריעו את האדם ויחזירו אותו לשימוש, אך התעקשות מולם יכולה להסתיים בהקלה מיידית לאחר כמה ימים.  לעומת זאת ההתמודדות עם הקשיים הנפשיים עלולים באותה מידה להכריע את האדם ולהחזיר אותו לשימוש.

כיצד מגדירים התמכרויות? לחץ/י לקריאה

במקרים רבים מכורים לסמים מתחילים את השימוש כי הם מגלים שהסם מצליח להסיט את את כל אותם תחושות שמלוות אותם יום יום: חששות ודאגות מטרידים, פחדים וחרדות, דכדוך, אי שביעות רצון מעצמי ומהחיים ועוד.

 החיים פתאום עם תחושת ביטחון, עם יכולת לעבוד ללמוד או לנהל חיי משפחה בלי דאגות וחרדות הם חיים מפתים. אלא שהתפוגגות השפעת הסם, ובוודאי ניסיונות להגמל ממנו, מפיגה את תחושת הרוגע המזוייפת וחושפת את האדם לדיכאון, חרדה ורגישות גבוהה הרבה יותר.

אז איך נגמלים?

סיפורי האימה הרבים, הסטיגמות והמיסקונספציה לגבי אפשרויות הגמילה מסמים לא רק שאינם נכונים אלא גם עלולים להגביר את ההכחשה של האדם לגבי מצבו.

לחץ כאן לסיפור ההצלחה של יואב שנגמל משימוש במריחואנה!

גמילה מסמים לא חייבת להעשות על ידי אשפוז במרכז גמילה. במקרים רבים ניתן להיגמל מסמים במרפאות חוץ.

בשנים האחרונות התמכרות לסמים לא עונה לכל המאפיינים של הנרקמון הקלאסי של שנים עברו.

לחץ/י כאן למידע נוסף על גמילה מהתמכרויות וטיפולי גמילה

להתמכרות לסמים פנים רבות. ישנם אנשים המכורים לסמים אך בעלי תפקוד גבוה יחסי, ישנם אנשים המכורים לסמים ומצליחים תקופה ארוכה יחסית לנהל אורח חיים "נורמטיבי". 

הדואליות שביכולת לתפקד מצד אחד וחוסר היכולת להפסיק את השימוש בסם מהצד השני היא שמאפשרת מניעה של הדרדות ויכולת להצליח בטיפול. 

מכורים הנמצאים במלכוד כגון זה מצליחים להבין מה הם יכולים לאבד, מרגישים שהם לא רוצים לתת לחיים שלהם להחליק מבין האצבעות, יש להם מוטיבציה אך הם צריכים את התמיכה הנכונה על מנת לעשות זאת.

בחנו את עצמכם: האם את במערכת יחסים של תלות שיתופית עם המכור?

אנו מאמינים כי טיפול נכון בהתמכרויות הוא טיפול הוליסטי - כוללני. זהו טיפול שאינו נעשה רק באמצעות תמיכה של איש מקצוע אחד או על ידי שיטה אחת. 

זהו טיפול הנעזר בכל אותם גורמים שיכולים לסייע לאדם לצאת ממעגל ההתמכרות. יש פעמים בהם טיפול פסיכיאטרי תומך הכרחי, במקרים אחרים אין צורך בכך.

 ישנם מקרים בהם אדם יישאב את מירב הכוחות שלו מקבוצת תמיכה. ברוב המקרים אנו מאמינים שטיפול במכור חייב להעשות גם על ידי התערבות של המשפחה בטיפול

לחץ/י כאן לקריאה על שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרויות

אנו מאמינים כי לכל אחד מתאימה תוכנית אחרת ולשם כך אנו בונים יחד עם המטופל את התוכנית המתאימה לו ביותר.

רגע אחד לפני, ועם הכוחות הקיימים בך תוכל/י להשיב את השליטה לחייך אך גם להרגיש תחושת שחרור וחופש, לאהוב את החיים מחדש ובעיקר את עצמך. 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהתמכרויות צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה