גמילה מגראס - הקליניקה במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


גמילה מגראס - הקליניקה במרכז ד"ר טל

גראס. הסם הקל? הסם הטבעי? או אולי - הסם הממכר? שימוש בגראס הפך נפוץ בשנים האחרונות וכך גם עלתה מידת הלגטימיות שלו בקרב האוכלוסייה.

אלו טשטשו את הקשר הישיר שבין גראס לבין התמכרות, עד שרבים המשתמשים בגראס טוענים כי "לגראס אי אפשר להתמכר" או כי "גראס אינו מזיק". אלא שהניסיון מוכיח הפוך.

הן גראס והן חשיש מיוצרים מצמח הקאנביס. גראס, לעומת חשיש, הוא תוצר "נקי" של צמח הקאנביס ולכן חזק יותר בהשפעתו, אך גם יקר ונדיר יותר להשגה בארץ.

השפעתו של גראס הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית - נפשית היא אותה השפעה הנרכשת על ידי שימוש בחשיש.

לא תמיד קל לראות את השפעות עישון הגראס באופן בולט, אבל התחושה המציקה שכלום לא משתנה, מתקדם או מצליח לשאוף גבוה וחוויה כללית של תקיעות, היא ביטוי אחד מיני רבים להשפעת עישון גראס מתמשך.

מרגיש/ה תקוע/ה? פנה/י אלינו: 03-6413483

רבים המשתמשים בגראס טוענים בתוקף רב, כי אינם מכורים לגראס- עובדה: הם לומדים, או עובדים, יש להם משפחה או בן זוג קבוע ובאופן כללי הם מתפקדים כמו כל אחד אחר.

בחן את עצמך: האם אתה מכור לגראס?

אלא שתפקוד זה הינו תפקוד סביר ותו לא. הוא אינו תפקוד המתאפיין במיצוי יכולות, בהגשמת מטרות, בשאיפה ליעדים גבוהים יותר או בתחושה של יכולת.

למעשה, זהו תפקוד המאפיין חיים מאחורי מסך - לא רק מסך העשן - אלא בעיקר מסך של ניתוק, של חיים ספק אדישים ספק חסרי מוטיבציה, מסך של פשרות ובזבוז זמן, מסך של אשמה ובושה.

שיטת 12 הצעדים לגמילה מהתמכרויות

 

מה מסתתר מאחורי מסך העשן?

זהו גם מסך המסתיר קשיים רגשיים עמוקים וצורבים. דיכאוןחרדהטראומה מהעבר ולעיתים הקושי להתבגר ולקבל את המציאות התובענית בה עלינו לקחת אחריות מלאה על חיינו, הם הסיבות הנפוצות ביותר לעישון גראס, כאשר עם הזמן היכולת להתמודד עם אי השקט, העצבות או הפחד ללא הסם היא בלתי ניתנת להכלה על ידי המשתמש הכרוני.

לבסוף עישון גראס מהווה מסך של חוסר שליטה. ניסיון להשיב את השליטה, להגמל מהעישון מפזר את כל המסכים האחרים ובכך חושף לאדם את המחיר הכבד ששילם זמן רב.

הצעד הראשון בגמילה: הכרה בתבוסה

חזרה לחיים בהירים, לתחושת יוזמה ומוטיבציה, אושר וסיפוק היא אפשרית. הודאה בחוסר שליטה הוא שלב ראשון בדרך להשגת חיים אלו. תמיכה על ידי המשפחה, ליווי מקצועי של מטפל בהתמכרויות מקצועי ובעל ניסיון, מאפשרים את השלמת הדרך.

קראו עוד על אפשרויות הגמילה והטיפול בהתמכרויות

מרגיש תקוע? לא מצליח להפסיק לעשן? רוצה להרגיש חופשי באמת אבל לא יכול? רבים מהמשתמשים בגראס חשים כך. צוות המטפלים בהתמכרות הקליניקה לתמיכה נפשית ורגשית יישמח לעזור לך לפרוץ את המעגל, להשיב את תחושת החיות ואת תחושת השליטה לחייך.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהתמכרויות צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה