דיסתימיה - ל"מרה השחורה" של פעם יש שם!
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


דיסתימיה - לעצבות ולחוסר אושר יש שם!

מה ההבדל בין דיסתימיה לדיכאון?

בכל שכבות האוכלוסייה, אנחנו מרבים להשתמש במילה דיכאון: אם הרכב שלנו נתקע בשולי הכביש בדרך לפגישה חשובה זה "דיכאון של בוקר"; אם החברה נראית קצת מדוכדכת בגלל סיבות משפחתיות או רומנטיות אז "היא ממש בדיכאון" כבר שבועיים.

כשאנשי מקצוע מדברים על דיכאון קליני, בדרך כלל מדברים על מה שמכונה בשפה המקצועית MDE או דיכאון מז'ורי (Major Depression Episode).

דיכאון מאז'ורי מוגדר כשבועיים רצופים לפחות של ירידה במצב הרוח, המלווה בירידה תפקודית במגוון תחומים.

לכך נלווים מאפיינים נוספים: תחושה של דכדוך, שעמום וחוסר תקווה, שינויים בתיאבון ובמשקל, איבוד עניין בהרגלים ובתחביבים, בעיות ריכוז, שינויים משמעותיים בשינה, תחושת כשלון וחוסר משמעות, מחשבות אובדניות - כל זאת, במהלך רוב היום במהלך השבועיים הללו.


סדרת תוספי התזונה של ד"ר אילן טל  - כמו "מולטי-ויטמין" לשקט נפשי.
 
סדרת המוצרים שלנו מתאימה למי שמחפש להפחית מתח, להרגיש עם יותר אנרגיה ושמחה במהלך היום או להצליח להוריד הילוך בערב ולהשתחרר מלחצים. התוספים שלנו מורכבים מפורמולת  צמחים וויטמינים ומבוססים על תמצית הזעפרן אשר נמצא במינון כפול מאשר בתוספים אחרים. לפרטים נוספים לחצו על התמונה או כאן

 

לעומת זאת, במצבים אחרים מופיעים סימפטומים של עצב ודכדוך שאינם בולטים לעין כמו אלה, או שהם מופיעים בצורה חלקית: הפרעות שינה לא חמורות, שינויים ארוכי טווח בתיאבון, איבוד עניין כללי אך הדרגתי בתחביבים ובפעילות פנאי, בעיות ריכוז ותחושת שעמום - ולמרות שאינם עונים על הקריטריונים לדיכאון קליני, הם עונים על קריטריונים לדיכאון מסוג אחר - שנקרא דיסתימיה.

אם זיהית אחד מהסימנים הללו, חמורים יותר או פחות, אצלך או אצל אחד ממכריך, חשוב לפנות לאבחון נכון ומדוייק, שכן לכל תופעה יש מאפיינים וטיפולים אחרים.

מסיבה זו גם חשוב שהאבחון יעשה על ידי איש מומחה בעל ניסיון, כמו פסיכיאטר או פסיכולוג, בקליניקה שלנו מספר אנשי מקצוע היכולים לסייע לך בדיוק במטרה זו. אל תהסס/י ופנה/י בהקדם.

צור קשר ונשמח לסייע | פגישת אבחון ראשונית

רקע אודות דיסתימיה

משמעות המילה "דיסתימיה" ביוונית הוא "מרה שחורה". בעגה המקצועית הדיסתימיה מוגדרת כ"דיכאון כרוני", כלומר נטייה מתמשכת (לפחות שנתיים רצופות) לדכדוך ולדיכאון.

 בארצות הברית ובקנדה סובלים מדיסתימיה בממוצע 4% מן האוכלוסייה - כמעט 11 מיליון איש מדי שנה.

 

בניגוד לדיכאון מז'ורי, הלוקים בדיסתמיה יתקשו להיזכר מתי החל מצבם להשתנות; רוב הסימפטומים הדכאוניים נראים להם כחלק טבעי מן החיים או כתוצאה של האופי שלהם. הם סובלים לרוב מדימוי עצמי נמוך, אינם מרבים ליזום ולנסות לשפר את חייהם, לעתים קרובות סובלים מסימפטומים פיזיולוגיים כמו מערכת חיסונית חלשה, מחוסר שינה, עצבנות ותשישות קבועה.
 

הטיפול בדיסתימיה

הטיפול שנחשב ליעיל ביותר בדיסתימיה הוא שילוב של פסיכותרפיה וטיפול בתרופות הפסיכיאטריות  נוגדות דיכאון.
 

  • פסיכותרפיה - טיפול דינמי, הנערך ע"י שיחות - טיפול המתייחס לעולם הרגשי של הסובל מדיסתימיה. הטיפול נוגע בפסימיות, בעצבות ובייאוש, בערך העצמי הירוד ובשאר הרגשות והתחושות, אשר בלבו ובנפשו של הסובל מדיסתימיה, ומקל עליהן. 
     
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי טיפול העוסק בהנחות הבסיס הנוקשות של המטופל, שגורמות לו לחוות את העולם באופן מדכא כל כך, מתוך מטרה לשנות אותן.
     
  • טיפול תרופתי - תרופות נחשבות לגורם המשפר את מצבם של הסובלים מדיסתימיה. התרופות המקובלות ביותר הן נוגדי הדיכאון מקבוצת ה-SSRI'S או מקבוצת ה- SNRI'S, כמו פרוזאק,  ציטאלופרם (רסיטל), ציפרלקס, וולבטרין, סימבלטה ועוד.
     

לכל אחד מתאים טיפול אחר או שילוב של מספר סוגי טיפול. בקליניקה הרב מקצועית שלנו, ישנם אנשי מקצוע מומחים מתחומים שונים, ואנו מתאימים לכל אחד את הטיפול המתאים ביותר עבורו.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה