דניאלה יהושע - פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה
צוות המטפלים של הקליניקה

דניאלה יהושע - פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית

פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מטעם אוניברסיטת חיפה. דניאלה בוגרת קורס לטיפול בילדים בגיל הרך, בגישה הדיאדית, וכן מומחית ומדריכה לטיפול באמצעות מיינדפולנס, בוגרת הקורס MBSR. 
 
דניאלה עוסקת בטיפול פרטני בילדים, בבני נוער ומבוגרים. בטיפוליה משלבת דניאלה בין גישות טיפוליות שונות ובעיקר מתבססת על טיפול באמצעות פסיכותרפיה דינמית ומיינדפולנס. 
 
מיינדפולנס (קשיבות) היא גישה טיפולית הנשענת על עקרונות בודהיסטיים ומזרחיים, אך מתוקפת ומוכחת במחקרים כיעילה בטיפול נפשי. במסגרתה לומד האדם כיצד להגביר את המודעות להווה ואת תשומת הלב לעצמי, מתוך מטרה לפעול ולהתמודד מתוך בחירה ומודעות לדרכי התנהלותו, ולא מתוך הרגל אוטומטי. 
 
מיינדפולנס מסייע להפחית עמדות נוקשות כלפי העצמי, שיפוטיות יתר או תחושות אשם על התנהלות מהעבר וללמוד כיצד למצות את ההווה באופן מלא. השיטה יעילה במיוחד במצבי מתח, חרדה, או סטרס,וכן במצבי דכאון או מצב רוח לא יציב, כמו גם מול מחשבות טורדניות או התנהגות כפייתית. 
במהלך הטיפול מתבצעים תרגולים שונים של קשיבות ולעיתים התרגול נמשך גם בבית, כך שלאדם האפשרות להתמודד, להפחית לחצים או חרדות באופן עצמאי. השיטה הטיפולית הזו מתאימה הן למבוגרים והן לבני נוער . 
 
דניאלה משלבת בטיפוליה גם כלים מגישות טיפוליות אחרות ובכך מסייעת גם לאנשים העוברים משבר חיים, בין אם לאור אירועים של גירושין, אבל, שינוי תעסוקתי, שינוי מצב משפחתי או הולדת ילד.  
 
בילדים צעירים יותר מטפלת דניאלה בגישה הדיאדית (טיפול הורה-ילד), בטיפול במשחק ובאמצעות הדרכות הורים. דניאלה מסייעת לילדים בהתמודדות עם קשיים רגשיים שונים כמו פחדים, עצבות, דימוי עצמי נמוך, קושי לקבל סמכות, קשיים של הורים בהצבת גבולות ועוד. דניאלה מסייעת לילדים לבנות ולחזק מיומנויות בין-אישיות ובכך לסייע להם להתמודד עם קשיים בניהול אינטראקציות חברתיות ועם מצבים של בדידות ובעיות חברתיות.  
 
לדניאלה ניסיון של כעשור באבחון ובטיפול בילדים ומבוגרים וכן בהדרכות הורים כחלק מעבודתה כעובדת סוציאלית קלינית במרכזים טיפוליים שונים, במרפאות לבריאות הנפש ובמעונות שיקומיים כדוגמת מעון שיקומי "ניצני יערה" גבעת עדה, במרכז להתפתחות הילד, בבית חולים זיו, בצפת, בעמותת אנוש, מרפאה לבריאות הנפש 'אליעזר' בכפר סבא ועוד. 
 
במקביל מדריכה דניאלה בקורסים של טיפול בשיטת המיינדפולנס 
 

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה