הדרכת הורים בחיפה | הדרכת הורים - סיוע למשפחות במרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


הדרכת הורים בחיפה - כלי הכרחי לחיי משפחה בריאים

הדרכת הורים בחיפה - למה זה חשוב?

הורות היא עבודה במשרה מלאה, מרגע הולדת ילד - ולמשך כל החיים. היא מהווה משימה מורכבת ובעלת אופי משתנה: הנדרש מההורה כאשר ילדו הוא פעוט בן שנתיים שונה מהנדרש ממנו כהורה למתבגר.

הדרכת הורים מסייעת להורות במספר אופנים. ראשית, היא מספקת להורים ידע שחסר להם. הידע יכול להיות קשור לצרכים התפתחותיים של ילדים בגיל מסוים, מידע לגבי בעיה מסוימת שהילד סובל ממנה, כמו הפרעות חרדה, הפרעות אכילה או בעיות דיכאון ועוד. 

משפטים שלא מומלץ להגיד בפני הילדים - טל רחמים-בירן וד"ר אילן טל ל-YNET

לעתים ההורים מחזיקים בידע הרלבנטי, אך לא מצליחים לתרגמו לכדי מעשה - למשל, מתקשים להשליט משמעת על הילד, למרות שיודעים כי הדבר צריך להיעשות, וגם לכך עוזרת הדרכת ההורים.

הורים אחרים הם בעלי הידע והכישורים המתאימים, אולם מוצאים עצמם חסרי ביטחון לגבי טיב תפקודם ההורי. חוסר ביטחון זה עלול להפחית את יכולתם לקבל החלטות כהורים.

לעתים אף חוויות ההורות נצבעת על ידי חוויות ההורה כילד. חוויה ההורה של עצמו כילד מתערבבת במקרים כאלו באופן בו הוא תופס ומבין את ילדו, והדבר פוגע בתפקודו ההורי.

הדרכת ההורים במקרה כזה תעזור להורה ללמוד להכיר את ילדו בצורה אובייקטיבית ומציאותית יותר, ולטעת בו בטחון.

המטפל המדריך את ההורים מספק להם מידע, כלים להתמודדות, תמיכה, ליווי ומעקב. כל משפחה היא עולם ומלואו וכל הדרכת הורים או סיוע משפחתי נראים אחרת, והדרכות הורים נערכות גם כאשר ההורים פרודים או במשפחות חד הוריות או חד מיניות. הדרכת ההורים לעיתים מלווה בטיפול לילד או לאחד מבני המשפחה בנפרד.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה