המשפחה שלי חלק משמעותי בהתמודדות על הדרכת משפחות – מרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


המשפחה שלי חלק משמעותי בהתמודדות על הדרכת משפחות

 

היחסים הקרובים, הרגשיים המשמעותיים  שקיימים בין בני המשפחה מביאים לכך, שכאשר בן משפחה עובר משבר, הדבר מטלטל את המערכת המשפחתית כולה ומשפיע על כל בני המשפחה, על האווירה ועל היחסים בתוכה.

ראשית, גם בני המשפחה עוברים משבר - הן סביב הדאגה לבן המשפחה הסובל ולעיתים גם הם עצמם מפתחים סימפטומים מבלי שציפו לכך.

התפיסה הינה שהמשפחה היא קבוצת השייכות המשמעותית ביותר עבור האדם ומהווה מערכת תמיכה רגשית ותפקודית בעלת עצמה והשפעה רבה. מערכת המשפיעה על כל אחד מחבריה, ומושפעת ע"י כל אחד מהם, באופן הדדי, כך שכולם נמצאים בעצם יחדיו בהתמודדות.

משפחות שעוברות משבר בעקבות משבר קשה של בן משפחה, חשות כמי שחוו טראומה.
האיזון המשפחתי מתערער ומביא לעיתים לתחושת כאוס, חוסר אונים, כאב, תסכול, אכזבה, כעס אובדן, לחץ, תוקפנות, פגיעה בתפקוד, חרדה, שנאה ואשמה.

מכל הסיבות הללו ועוד אנו רואים חשיבות גדולה בהתערבות המשפחה כחלק מהתהליך הטיפולי שעובר האדם שחווה משבר. הטיפול המשפחתי, מציע מענה התנהגותי, קוגניטיבי ורגשי למשפחה המתמודדת עם משבר

 לכן למשל חלק חשוב בתהליך הטיפול במסגרת התכנית האינטנסיבית של מרכז ד"ר טל הוא טיפול או הדרכה לבני משפחה המשמעותיים עבור המטופל: הורים, בני זוג , אחים , ילדים. לפי הצורך והענין.

כחלק מהטיפול וההדרכה אנו מתייחסים לתחומים ונושאים שונים כמו למשל, הבנה של המשבר, הגורמים שהובילו אליו , חקירה והתבוננות בדפוסים הוריים/משפחתיים מביסים, הבנת המחשבות והרגשות שעומדים בבסיס התגובה וההתנהגות, הבנת התהליכים הפנימיים,  התארגנות מחדש , מציאת דרכים להתמודדות יעילה, יצירת שיח, ניהול יעיל של קונפליקטים, מו"מ, הצבת גבולות, עבודה בשת"פ ותיאום, בחינת חלופות לדפוסי התנהגות לא יעילים,  בחינת קשיים בביצוע החלופות, ודרכי סיוע בביצוע השינוי.

כל אלא מתרחשים בטיפול הנעשה מתוך אמפטיה, הכלה הכוונה ותמיכה לכל אורך התהליך.

במקביל הצוות הטיפולי במרכזינו שם דגש חזק על עבודה מערכתית בצוות, תוך שיתוף פעולה ותיאום להחזקת סביבה טיפולית מיטיבה ומקדמת עבור המשפחה. העבודה המשותפת, הן במשפחה והן בצוות הטיפולי, יוצרת שלם הגדול מסכום חלקיו, ומאפשרת התמודדות טובה יותר, בדרך ליציאה מהמשבר.

העבודה בצוות, הינה מצב שבו המטפל המשפחתי והמטפל האישי נמצאים בקשר, כדי לעזור טוב יותר לעבור את המשבר ולהדריך כל אחד בכיוון המתאים, העבודה המשותפת מייחדת את הטיפול במרכזינו ופעמים רבות מאפשרת התנהלות בהירה ושקטה ביציאה ממשבר.

אנו מזמנים אתכם לפנות אלינו על מנת להבין ולשמוע יותר כיצד תוכלו לסייע לבן משפחה שחווה משבר להתמודד עם התהליך ולצמוח ממנו אך לא פחות חשוב איך תוכלו אתם להתמודד עם ההשלכות והתחושות שמלוות אתכם בתקופה הזו

 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה