גמילה מנייס גאי - סיפור ההצלחה של עידו
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


גמילה מנייס גאי – סיפור הצלחה

עידו (תיאור בדוי), בן 24, סטודנט שנה ראשונה למחשבים באוניברסיטה במרכז הארץ.

הוא בן זקונים לשלושה אחים הגדולים ממנו שאותם הגדיר כאנשים מוצלחים במיוחד, ברמה המקצועית והאישית, הם מחזיקים במשרות מכובדות ובעלי משפחות.

עידו הגיע לקליניקה לטיפול בהתמכרות לסם מיסטר נייס גיי.

כשהיה בתיכון, לפני הגיוס, התנסה פעמים בודדות בעישון גראס עם החבר'ה. עם גיוסו לצבא הפסיק שימוש מזדמן זה וסיים את שירותו הצבאי כקצין מצטיין בגולני.

מייד לאחר הצבא התקבל ללימודים והחליט לטוס לטיול שחרור שלאחר הצבא למזרח. בהודו התנסה בשנית בעישון גראס.

תוכנית "קרוב לבית" - תכנית אינטנסיבית ייחודית בליווי רפואי במרכז ד"ר טל, חזרה לתפקוד חיוני תוך זמן קצר, לפרטים חייג/י 03-6413483

כשחזר ארצה עמד בפני דילמה מוסרית - ערכית; הוא רצה להמשיך לעשן אך לא רצה לעבור על החוק ועקב היותו קצין בצבא חשש להיתפס.

אחד מחברי ילדותו עישן מיסטר נייס גיי והציע לו לנסות גם. וזה היה בדיוק מה שהוא חיפש - התחושה המשחררת וה-"היי" של הגראס, בלי החשש. למעשה, זה היטיב עמו במיוחד בתקופת הבחינות.

הוא גילה שהשימוש בנייס גיי עוזר לו להתגבר על הלחץ של תקופת הבחינות בלימודים ומקל על המתח שנוצר מהדרישות הגבוהות של האוניברסיטה.

אלא שככל שהלחץ גבר כך גם עלתה תדירות השימוש של עידו. לאחר תקופת בחינות אחת מצא עצמו עידו משתמש מהבוקר עד הערב ואז נכשל בחלק מהבחינות. כשנדרש לחזור על הסמסטר בשנית הוא הבין שהוא זקוק לעזרה ופנה אלינו.

הוא החל תהליך טיפולי כאשר אחד החלקים המשמעותיים ביותר בטיפול היה התגייסות המשפחה לטיפול. תהליך ההתערבות היה תהליך חשוב, אך גם לא קל.

מלבד הקושי בגמילה מסמים, מעורבות המשפחה הציפה את הקשיים של עידו שבמידה רבה הביאו אותו לשימוש: חרדת הבחינות, השפעת הפרעות קשב וריכוז על הצלחתו בלימודים, הציפיות הגבוהות שלו מעצמו, אבל בעיקר הפחד מכישלון והפחד לאכזב את הוריו ולא לעמוד בציפיות שלהם ממנו.

במקביל להתערבות המשפחתית הגיע עידו לפגישה עם פסיכיאטר בה קיבל טיפול תרופתי תומך גמילה, אשר סייע בהנעת ההליך הטיפולי.

בתום הטיפול חזר עידו על כל המבחנים בהם נכשל, עבר את הסמסטר והמשיך את התואר.

כיום הוא נמצא בקשר עם בת זוג, הוא מצא שפה משותפת עם הוריו והתקשורת ביניהם הפכה אמיתית, כנה יותר ובעקבות כך גם קרובה יותר.

הטיפול עם עידו לא ארך זמן רב והוא הצליח להתגבר על קשייו תוך מספר פגישות מועט, יחסית.

זה קרה הודות לעובדה שעידו הגיע לטיפול כאשר תפקודו נפגע באופן חלקי ולא באופן מלא, רגע לפני נשירה מלימודים או משבר משפחתי, רגע לפני ההידרדרות המתרחשת פעמים רבות עקב שימוש בסמים בכלל ובסמי פיצוציות בפרט.

החזרה המהירה למסלול החזירה לעידו את התקווה ונתנה לו את המוטיבציה ליישם את הנדרש בטיפול.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה