טיפול בהתמכרויות בחיפה – מרכז ד"ר טל בעיר חיפה לשירותך
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול בהתמכרויות בעיר חיפה

   21/03/2016 13:04

לכל אחד יש הרגלים קבועים אותם הוא מתקשה להפסיק כמו לשתות קפה על הבוקר, לעשן סגריה אחרי ארוחה או לבדוק את קיר הפייסבוק אחת לכמה שעות.

אכן יש מקרים בהם הצמדות להרגלים יכולה לבטא קושי רגשי, אך מתי התנהגות שחוזרת על עצמה עונה לקריטריונים של התמכרות? ומה קורה כאשר מעורבים הימורים, אלכוהול או סמים?

חייג/י לשיחת יעוץ אישית: 03-6413483

התמכרות היא כל התנהגות או הרגל ההופכים להיות מרכזיים ונראה כי אין עליהם שליטה. היא בעלת שלושה מאפיינים עיקריים:
 

  • תלות: מרכיב מאד מרכזי בהתמכרות. ניתן לזהות כאשר יש כמיהה להתנהגות מסוימת וקושי לתפקד כאשר אין יכולת לבצע אותה.
     
  • סבילות: עם הזמן תחושת הסיפוק פוחתת מאחר והמוח מפתח עמידות, לכן כדי להרגיש סיפוק עולים המינונים של ההתנהגות ההתמכרותית (יותר קניות, יותר הימורים, יותר אלכוהול).
     
  • תסמיני גמילה: אותות מצוקה פיסיים או פסיכולוגים כאשר ההתנהגות אינה מבוצעת.

מבחינה התנהגותית התמכרות מזוהה עם אובססיה ותחושה שחייבים לבצע משהו, לכן ה"משהו" הזה מבוצע גם כאשר היא מוביל לתוצאות שליליות והזנחת צרכים או תחומי עניין אחרים כמו יחסים חברתיים, פרנסה או שמירה על בריאות.

טיפול בהתמכרות בחיפה

התמכרות היא ביטוי של מצוקה נפשית ולרוב היא מבטאת צורך בבריחה או הפוגה זמנית מקשיים, לכן את תהליך הגמילה במרכז ד"ר טל בחיפה מלווה טיפול רגשי המסייע להבין את המניעים האישיים שמובילים להתמכרות, מאפשר עבודה על הקשיים הרגשיים, הכרה בהיקף הפגיעה שההתמכרות גורמת והכי חשוב- רכישת כלים להתמודדות, שיקום וחזרה לחיים חדשים ומחוזקים.

הטיפול הוא מפגשי בבסיסו,  ולכן על מנת לאפשר הצלחה, ברוב המקרים, הטיפול בהתמכרויות במרכז ד"ר טל בחיפה כולל גם טיפול משפחתי המגייס את המשפחה לשים גבולות מצד אחד ולעזור לשיקום מצד שני.

התמכרות לרוב מלווה בתחושה של כישלון ובושה. מרכז ד"ר טל בחיפה פרטי והטיפול בו נעשה עם צוות מנוסה בדיסקרטיות ואווירה נעימה (לתמונות מהקליניקה לחץ כאן).

מניסיוננו, אנשים שהסכימו לטפל בקושי והשקיעו בתהליך הטיפולי, יצאו במקרים רבים מחוזקים, חזרו לחיים חדשים, והיו חסינים יותר מפני חזרה להרגלים המזיקים.

אנו למדים כי גם לאחר טיפול מוצלח הרצון לחזור להתמכרות מהווה אתגר גדול המחריף בעת משברים.

 

צוות המומחים המוביל הסניף חיפה, העוסק בטיפול בהתמכרויות מורכב מאנשי טיפול מקצועיים, אשר נבחרו בקפידה על ידי ד"ר אילן טל, מנהל המרכז. המטפלים עובדים יחד זה עם זה בשיתוף פעולה מלא ונמצאים בקשר הדוק עם ד"ר טל להתייעצות, ליווי והדרכה מקצועית. בנוסף, עוברים המטפלים במרכז הכשרות וקורסים מקצועיים שונים. 

 

הקליניקה בחיפה נמצאת ברחוב ישורון 5 ומאפשרת לתושבי חיפה והצפון לקבל ליווי מקצועי וזמין קרוב לבית ולאורך זמן עם צוות מנוסה ומומחה לטיפול בהתמכרות.

צוות הקליניקה בחיפה לרשותך. נשמח לסייע לך!


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה