האם אני מכור/ה לאינטרנט? כלים להתמודדות מול התמכרות לאינטרנט
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


האם גם אני מכור/ה לאינטרנט?


אם אתם מגלים שהשימוש המופרז של ילדכם במסכים מטריד אתכם, שהוא מקור למריבות בבית, שמה שאתם אומרים חסר ערך ושהילדים דבוקים למסכים
יש לנו איך לעזור מבלי שתצטרכו להגיע לקליניקה! 
אנו שמחים להכיר לכם את הטיפול העצמי שלנו להתמודדות עם הדבקות למסכים בקרב ילדים ובני נוער. לראשונה, איכות הטיפול שלנו, הניסיון של אנשי המקצוע שלנו, כל שיטות הטיפול - מוגשים על ידי ד“ר אילן טל -  אצלכם בבית. 
הטיפול העצמי מיועד לכם, ההורים, ונעשה באמצעות צפייה או האזנה לד”ר אילן טל ולצוות השחקנים כדי לתת לכם את ההרגשה שאתם נמצאים בעצמכם בקליניקה שלנו. הטיפול מלווה במשימות ייעודיות, ומרכז עבורכם את ההמלצות והכלים לשינוי בבית. הכל מוסבר ומוגש באופן פשוט ובהיר, כך שכל אחד יכול להצליח ולשנות את המציאות בבית. לפרטים והרשמה לחצו: talselfhelp.com
  
לרגל ההשקה - במידה ואתם מטופלים שלנו מגיע לכם קוד הנחה פנו למטפל שלכם על מנת לקבלו. 

נכנסים רק לרגע כדאי לבדוק את המייל באמצע הלילה? בודקים בסתר את מצב השחקנים במשחק תוך כדי העבודה? פספסתם את האוטובוס? התור לרופא? או מסיבת הסיום של הילד רק כי הייתם חייבים לעבור שלב ב"קאנדי קראש"?


האינטרנט הוא אחת הפלטפורמות המשמעותיות ביותר בשנים האחרונות. הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וככל הנראה יישאר כך.

יחד עם היתרונות הרבים שלו היום כבר ידוע כי הוא מהווה גם פלטפורמה מסוכנת, כאשר אחת העיקריות שבהן היא התמכרות.

לייעוץ מקצועי חייגו עכשיו: 03-6413483

התמכרות לאינטרנט, התמכרות למשחקי מחשב, התמכרות לאייפון או לכל סמארטפון אחר, התמכרות לאייפד, התמכרות לאתרי היכרויות, לאתרי קניות, התמכרות לפורנו ולמין.

כולן מהוות דוגמאות להתמכרות לאינטרנט. הן שונות זו מזו מבחינת התוכן שלהן, אך לא מבחינת המהות.

כיצד ניתן לזהות התמכרות לאינטרנט?

שימוש הולך וגובר, התרחקות ממחויבויות ותפקידי החיים העצמאיים ושינוי אורח החיים – "בשביל המחשב", הם סימנים עיקריים המעידים על התמכרות לאינטרנט.

מפתיע לדעת כי בדומה להתמכרות לסמים או אלכוהול, ניתן לראות הופעת סימני גמילה, גם בקרב מכורים לאינטרנט: כאשר מנסים להוריד את כמות השימוש, להפחית במשך זמן השימוש או להפסיק את השימוש בכלל.

אנשים מתארים סימנים של אי שקט, עצבנות, חרדה, דיכאון וכאבים בגוף, בדיוק כמו בניסיונות גמילה מסמים.

זאת ועוד, מחקרים מעידים כיום כי שימוש לא מבוקר באינטרנט גורם לשינויים בתפקוד המוח בדגש על יכולות איפוק, ריסון עצמי וויסות עצמי יכולות הנדרשות לשם הגבלה עצמית והפסקה עצמאית של כל התמכרות.

העדפה של האינטרנט על פני חברים, משפחה, ילדים, בני זוג; לקיחת סיכון של עמידה בפיטורין רק כדאי לעבור שלב במשחק, מריבות חוזרות עם בן/בת הזוג בעקבות ריבוי שעות מול האינטרנט.

פספוס ההתפתחות של התינוק הקטן או פספוס אפשרות לקשרים אינטימיים אמיתיים ויצירת מערכת יחסים זוגית ולא וירטואלית – כולם סימנים המעידים על התמכרות לאינטרנט.

למעשה, כל אלה מסתכמים להתנהגות בה האדם נשאב למסך הקטן ובו בעת להתנתק מהעולם המציאותי על הקשיים שבו, אבל גם על הטוב שבו הכל לטובת האינטרנט, בלי יכולת להפסיק, גם אם רוצים. 

למה דווקא אינטרנט?

מה הקשר בין התמכרות לאתרי היכרויות להתמכרות לקאנדי קראש? התשובה לשאלה הזו תתן גם מענה על השאלה מה הקשר בין כל התמכרות להתמכרות אחרת, למשל על הקשר שבין התמכרות לסמים לבין התמכרות להימורים.

למעשה, במקרים רבים, המקור שהביא להתפתחותה של התמכרות הוא זהה בהתמכרויות שונות.

התמכרות למחשב, לאינטרנט ובכלל למסך כלשהו, קשורה לא פעם לצורך של האדם בתחושה של ביטחון או הגנה, רצון לברוח מקשיים אובייקטיבים בחייו, פתרון לקושי ביצירת קשרים בין-אישיים או קשרים אינטימיים כמו גם בריחה מיצירת קשרים אינטימיים מציאותיים.

מציאת מזור לקשיים רגשיים כמו חרדה, דיכאון, ביטחון עצמי נמוך, קושי בתקשורת ועוד. במקרים אחרים, התמכרות לאינטרנט מעניקה תחושה של כניסה לעולם אחר, עולם בו כל הבעיות נפתרות בן רגע.

בדיוק כפי שקורה במשחק המחשב, כשקונים עוד "חיים" או כשפתאום המחשב "מחליט" להעביר אותך שלב, ללא מאמץ מצידך.

התחושה של היעלמות הבעיות בן רגע היא מפתה, ולא פעם מביאה את האדם להישאב יותר ויותר לתוך עולם המשחק, כך שלאט לאט הוא מאבד קשר עם החיים המציאותיים שלו.

דרכי הטיפול בהתמכרות לאינטרנט

טיפול בהתמכרות לאינטרנט הוא טיפול שונה מהתמכרויות אחרות. בניגוד לסמים או אלכוהול, בהם על האדם להימנע באופן מוחלט משימוש חוזר, שימוש באינטרנט לא ניתן להפסיק באופן מוחלט.

יחד עם זאת, ניתן ואפשרי להפסיק את אופן השימוש לרעה. ניתן ואפשרי ללמוד איך להשתמש באינטרנט וליהנות מיתרונותיו בלי להישאב אליו, איך להשתמש באינטרנט מתוך בחירה ולא כהרגל שהפך לבלתי נשלט.

ניתן ואפשר ללמוד איך להשתמש באינטרנט ככלי עזר ליצירת קשרים ולא במקום יצירת קשרים בין אישיים.

ניתן ואפשר ללמוד להשתמש באינטרנט לזמן מוגבל, לא כזה שבא על חשבון העבודה, בילוי עם חברים, זמן משפחתי או מחויבויות של החיים.

ניתן ואפשר ללמוד להשתמש באינטרנט כך שיהפוך לכלי נוסף בחיים בלי שהחיים פשוט יעברו לצידכם.

ניתן ואפשר להשתמש באינטרנט כדי שיעזור לכם לא לפספס את החיים שלכם, אלא להתמודד איתם טוב יותר, ליהנות מהם ולהגשים את עצמכם, כמו שבאמת תרצו.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהתמכרויות צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה