התמכרות להימורים - הקליניקה במרכז ד"ר טל: חייגו חינם 03-6413483
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


הצד האפל של התמכרות להימורים

התמכרות להימורים לא תואמת לתמונה שלנו על מהמרים כבדים, היושבים מול רולטה רוסית בקזינו ענק כשאנשי ביטחון מאיימים מסביבם.

לעיתים זוהי התמונה הנכונה, אך גם משחקי פוקר, השקעות בבורסה, הימורי ספורט, כרטיסי לוטו, טוטו, מפעל הפיס ועוד כרטיסים למיניהם וגם עולם ה"באטינג" באינטרנט, עלולים להוביל להתמכרות להימורים או להעיד על קיומה.

מי הם המכורים?

מכורים להימורים גם הם שונים מעט מהסטראוטיפ המקובל, פעמים רבות הם אנשים בסטאטוסים מקצועיים מאוד גבוהים, לעיתים מנהלים או אנשי צבא בכירים, הם אנשים מעשיים מאוד, לא אלו שהיינו חושבים שישאבו להתמכרות, הם אינטליגנטים, מקיימים אורח חיים נורמלי לחלוטין עם משפחה למופת, מעגל חברים קרוב, משרה טובה וכו'.

התקשרו לייעוץ ומידע: 03-6413483

הם אנשים שאוהבים שליטה ובעלי נטייה לכוחניות. אך האירוניה היא שהתמכרות, ובפרט התמכרות להימורים היא משוללת שליטה לחלוטין, אדם יבין שהוא מכור כאשר יראה שאין לו שליטה על התנהגותו ביחס להתמכרות בה מדובר.

מכורים להימורים מונעים מהפנטזיה הלא מציאותית שבהימור הבא הם ירוויחו כמות כסף כזו שתכסה את כל החובות שלהם, "לישר את הקו" עם מאזן ההפסדים שצברו.

הפנטזיה היא שזכייה משמעותית תעניק להם איכות חיים נאותה, שיוכלו לסייע לקרוביהם בבעיות הכלכליות שלהם ואז אחרי אותה זכייה, יפסיקו להמר ולעולם לא יחזרו על כך.

מלבד הפנטזיה, הדחף הבלתי נשלט להמר נובע גם מהרצון לשחזר את ההתרגשות והסיפוק של הזכייה הראשונה או רצף הזכיות הראשוני.

מכורים להימורים מתארים את החיים ללא המתח, האתגר וההתרגשות של ההימורים כריקנות בלתי נסבלת.

כיצד התמכרות להימורים משפיעה על המצב הנפשי

ברקע של הצלחה מקצועית ויכולות אישיות גבוהות, חיים מכורים להימורים בצל של מעבר בין מצבי קיצון לא רק מבחינה כלכלית של רווח עצום לעומת הפסד גדול הרבה יותר, אלא גם מבחינה נפשית של מעבר בין מצבי "היי" למצבי שפל ודיכאון.

מלבד זאת, חייהם של מכורים להימורים מלאי דאגות על החובות המצטברים, הסתרה ושקרים בכל הנוגע למצבם הכלכלי, מחלוקות עם בני משפחה.

ההימור לא נעשה כחלק מהבילוי או כעיסוק צדדי חד פעמי, אלא הוא עיסוק שגוזל שעות רבות כשהמהמר נראה כאילו הוא מנותק וחי בעולם משלו.

קשה לעיתים להבין איך מכור, שאינו מכור לסם או חומר אחר המוגדר כממכר, לא יכול לשים לעצמו גבולות ופשוט להפסיק.

אלא שהתמכרות להימורים כמו התמכרות לסמים ואלכוהול יוצרת שינוי במוח שאינו מאפשר לאדם להתנהג כמי שאינו מכור.

החזרה על ההתנהגות ההתמכרותית, הריגוש העצום כתוצאה ממנה, יוצרים שינוי מוחי ניכר, כזה שפוגע בתפקודים המוחיים האחראיים על ההבחנה בין טוב לרע ועל יכולת השיפוט של האדם. מבחינה זו אין הבדל בין מהמר כפייתי לבין מכור לאלכוהול.

כיצד נגמלים מההתמכרות

התמכרות להימורים, בשונה מהתמכרויות התנהגותיות אחרות כגון התמכרות לקניות או לאינטרנט, מחייבת גמילה מוחלטת מכל סוג של הימור - גם כרטיס מזל תמים של 5 שקלים.

כל חשיפה הכי קטנה לאפשרות של זכייה פתאומית יכולה להחזיר שוב למעגל ההתמכרות, להוצאות הבלתי מבוקרות, לפנטזיה הלא מציאותית, להפסדים הקשים ולפגיעה בחיים של המכור ושל משפחתו.

בייחוד בשלבים הראשוניים של טיפול על ידי פסיכולוג, אך גם בהמשך, תמיכה של בני המשפחה ונטילת חלק של בן הזוג או קרובי משפחה אחרים בטיפול היא הכרחית בתהליך גמילה מהימורים.

כאמור, מכורים לא מסוגלים לשים לעצמם את הגבולות הנכונים ולשלוט בהימורים, יותר מכך הם בטוחים שאת היכולת שלהם לנהל כל כך טוב חברה גדולה, עסק מצליח או יכולות מקצועיות אחרות, הם יכולים להעתיק גם להתמכרות שלהם.

בפועל, הם זקוקים לשומרי גבולות חיצוניים שיסייעו להם להפסיק את מסכת הייסורים ולהתחיל חיים בריאים יותר.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה