חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


חוות דעת רפואית - פסיכיאטרית לביטוח לאומי

עריכת חוות דעת לביטוח לאומי - מרכז ד"ר טל

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי הינה מסמך רפואי משפטי, שנועד לסייע ללקוח לממש את מירב זכויותיו על ידי פנייה ישירה לוועדה לביטוח לאומי או באמצעות ייצוג על ידי עורך דין.

לצורך כתיבת חוות דעת רפואית, יש לקיים שיחת אבחון הנערכת על ידי איש מקצוע רפואי מצוות הפסיכיאטרים במרכז. פגישת האבחון נועדה לבחון את כל הקשיים הרגשיים והתפקודיים ומטרתה להסיק על המצב העדכני ולהמליץ על המשך תהליך הטיפול, לרבות טיפולים במישור הרגשי, במישור התרופתי, והמלצות לביטוח הלאומי בגין קביעת אחוזי נכות בהתאם לקריטריונים של הביטוח הלאומי.

ניתן להפיק חוות דעת רפואית בגין מספר סיבות בעלות מקור נפשי, לרבות אבחוני אוטיזם, פוסט טראומה, פיברומיאלגיה, סכיזופרניה ומחשבות שווא ועוד. בנוסף, ידוע כי השינויים שחלו במדינה בעקבות נגיף הקורונה הביאו לפיטורים של אלפי עובדים ופגיעה בבעלי עסקים קטנים, אשר נתונים כעת ללחץ נפשי רב וזקוקים לסיוע. לאור אלו ניתן לתאם פגישה לצורך בדיקה מעמיקה של המידע והתייעצות עם איש מקצוע מוסמך לגבי הגשת בקשה למוסד לביטוח הלאומי.

לצורך בדיקה מסוג חוות דעת רפואית יש להצטייד במידע רפואי קודם מבדיקות שנעשו בעבר בתחום בריאות הנפש, או רפואה כללית בהתאם לפנייתכם. במקרים מסוימים, תתבקשו להביא תוצאות בדיקות, אבחונים קודמים ולעיתים משוב של הקרובים אליכם שיוכלו להביא נקודת מבט נוספת. כמו כן, יתר המידע ייאסף בעת פגישת האבחון ויילקח בחשבון בכתיבת חוות הדעת.

חוות דעת זו נכתבת על ידי רופא מומחה בפסיכיאטריה המתמחה בכתיבת חוות דעת ומודע לתהליכים הכרוכים בהגשת חוות דעת למוסד לביטוח הלאומי ולנהליו. חוות הדעת הינה משמשת כהמלצה מגורם מוסמך בבריאות הנפש, המעידה כי תפקוד האדם בתחומי חייו השונים נפגע במידה רבה בעקבות מצבו הרגשי. חוות הדעת זו קוראת לביטוח לאומי לסייע לאדם בכך שתאפשר לו להיעזר בסל שירותים (כדוגמת סל שיקום) ובקצבה אשר מקנה לאדם זכויות בהתאם ולאור מצבו.

חוות דעת רפואית לביטוח לאומי מהווה מסמך בסיסי וחשוב בוועדה לביטוח לאומי ומאפשרת לה לדון באופן מעמיק ומקצועי בתפקוד הלקוח ולקבוע את שיעור הנכות. כפועל יוצא של שיעור הנכות התפקודית נקבע גובה הקצבה בוועדה לביטוח לאומי.

 

פנו אלינו בכל עת ונשמח לסייע: צור קשר


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכיאטרי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה