חרדת טיסות - מידע על חרדת טיסה
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


התמודדות עם חרדת טיסה

מפחדים לטוס? אולי אתם סובלים מחרדת טיסות...

יש אנשים, שלהם, עצם המלה טיסה, מעוררת חרדה. עד כדי כך שיימנעו מטיסות (ואפילו יוותרו על תפקיד בעבודה, רק כדי להימנע מטיסות). ואכן "חרדת הטיסה", היא תופעה השייכת למשפחת החרדות. אם גם אתה חושש מטיסות- דע שאפשר גם אחרת! פנה לקליניקה לשם קבלת פרטים על תוכניות הטיפול הפתוחות בפניך.
 
עצם המחשבה על טיסה בכלל יכולות לעורר תוגבות מתח וחרדה, אך כמובן, הן מוקצנות הרבה יותר בתוך הטיסה עצמה. החרדה יכולה להתבטא באופנים הבאים:
 
  • מבחינה פיזית: דפיקות לב מואצות וקוצר נשימה, הזעת יתר, יובש בפה, ולעתים עד כדי תעוקה בחזה.
  • מבחינה פסיכולוגית: התגובות יכולות להיות מחשבות שליליות שאינן מרפות (אובססיביות), ולעתים אף פגימה ביכולות השיפוט וההגיון. יש אנשים שמסכימים לעלות למטוס, רק לאחר נטילת כדורי הרגעה / שינה או שתית אלכוהול, כדי להרגיע עצמם, דבר שלעתים, עוד יותר פוגם בשיפוט.
אנשים החרדים מטיסות, פעמים רבים מסבירים את חרדתם, בגלל שדברים רבים בטיסה, אינם בשליטתם: (הגובה, תנודות הרוח, מזג האויר, המכניקה של המטוס). וכשלאדם ישנה תחושת חוסר שליטה על כל כך הרבה גורמים– עלולות להתפתח תחושות של חרדה.
 
כיוון שמדובר בתנאים, ששונים ממה שקורה ביומיום, אזי תחושות החרדה מתעצמות. גורמים רבים מעצימים את תחשות החרדה: אנשים זרים רבים, תלות גדולה בצוות הדיילים, שלרוב צעירים, תלות בטייס, שאין רואים את פניו כלל, תלות במבנה מתכתי (המטוס עצמו), שיש פחד שיתפרק, עצם החלל הסגור, האויר היבש והחנוק משהו, ההכרח לשבת ללא מעש זמן רב, השפעות מזג האויר שמבחוץ.

 

מה עוד מאפיין חרדת טיסה?

  • תחושת חוסר השליטה על החיים באותו רגע נתון של טיסה.
  • האשמה עצמית - היזכרות במצבים, שנתפסים כטעויות שלא תוקנו (מעין סכום: "עד כה, מה עשיתי לא בסדר...").
  • תחושת חוסר האונים על הנסיון לשנות את הגורל.
  • תחשות האסון הממשמש ובא (איך אתה הולך לקפח את חייך בטיסה): פגעי מזג האויר, פיגוע טרור, פגם טכני, חוסר מקצועיות של הצוות (שכחו לתדלק), וכהנה וכהנה.

למידע נוסף על אבחון חרדת טיסות ושיטות הטיפול הקיימות קרא עוד על חרדת טיסות או פנה אל צוות המומחים של הקליניקה אשר ישמח לענות לך על כל שאלה בנושא. 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה