גמילה מחשיש - הקליניקה במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


גמילה מחשיש - הקליניקה במרכז ד"ר טל

חשיש מופק  מצמח הקנאביס. בין למעלה מ 400 המרכיבים השונים שבו ה THC הינו החומר המזוהה כפעיל והוא שגורם לתחושת ה- HIGH.

ככל שאחוזי ה- THC גבוהים יותר כך החומר הוא בעל השפעה חזקה יותר. הוא נמכר בדרך כלל על פי מידה המכונה "אצבע".

בצורתו ה"נקייה" יותר, הוא מכונה גראס, צורה זו יותר קשה להשגה בארץ, לכן גם יקרה יותר, אך מלבד זאת ההשפעות הפיזיות והנפשיות וכמובן הסיכון הגבוה להתמכרות, זהות.

לחשיש השפעה מתעתעת: מחד, אנשים מעידים וגאים על יכולתם לתפקד בתחומים רבים בחיים- לימודים,עבודה, משפחה, זוגיות וכדומה, ואכן נראה כי העישון אינו הופך אותם ל"נרקומנים" או מכורים מהרחוב.

מאידך, אותו תפקוד, הוא תפקוד סביר, אך לא יותר מכך, ואליו נלוות השפעות רבות של הסם לרבות סיכון גבוה להתמכרות.

התעתוע של החשיש אינו בהכרח סמוי, הוא יכול לנקר, לצוף מידי פעם ולהתכסות שוב בעשן, לתת הרגשה שכלום לא השתנה ובעצם "הכול בסדר".

אם את/ה חש/ה שלא הכל בסדר, שמשהו השתנה, אבל קשה לך להתמודד לבד, אנחנו כאן בשבילך. פנה/י אלינו בכל עת ונעזור לך להשיב את השליטה לחייך, למצוא את הכוחות שבך ולבנות אורח חיים בריא.

אל תהססו! פנו אלינו עוד היום: 03-6413483

חשיש הוא חומר ממכר, בעיקר מבחינה רגשית – נפשית. הוא נחשב לסם "הורג מוטיבציה", וכאמור, הוא אומנם מאפשר תפקוד סביר, אך לא יותר מכך.

ברבות הזמן, שימוש בחשיש הופך את האדם לאדם שורד ותו לא, הוא אינו מאפשר יכולת לחיות בהתאם לפוטנציאל או מתוך רצון לשאוף גבוה.

אורח חיים זה אומנם מאפשר תפקוד סביר, שמירה על עבודה וכמות מסוימת של יחסים חברתיים, לרוב בתוך מעגל של משתמשים אחרים  שהחשיש הוא מעין ה"דבק" של הקשר. 
 

יש לו מחיר כבד באובדן החלומות, בבזבוז זמן לריק ובוויתור על מימוש שאיפות - לטובת הסם והלייף סטייל שפעם אולי היה בעל צביון מרדני, אך עם השנים הפך יותר למערך פשרות.

התמכרות לסמים ואלכוהול - לחץ/י לקריאה

מעבר לחיי הישרדות אלו, שימוש בחשיש מביא עמו תחושות גבוהות של פרנויה, רגשות אשם ובושה, תחושת כישלון לאור חוסר היכולת להפסיק, צורך מתמיד בהסתרה או בניתוק הקשרים עם אנשים שאינם שותפים לשימוש.

אחת התחושות שרבים מהמשתמשים בחשיש מתארים היא תחושה של ניתוק, חיים בהילוך איטי או בתוך בועה, שאומנם מאפשרים מגע כלשהו עם העולם שבחוץ, אך מרוחק וקהה כמו דרך מסך.

כיצד ניתן להיגמל מחשיש?

ניסיונות להפסיק, להיגמל באופן עצמאי, ללא תמיכה, חושפים את התעתוע של החשיש. האדם מגלה כי ליכולתו לתפקד באופן סביר במשך זמן רב, לעיתים גם שנים, לטובת השימוש בסם יש מחיר גבוה.

לחץ/י לקריאה נוספת על טיפול בהתמכרויות

פעמים רבות השימוש החל מתוך הצורך להתמודד עם תחושת דיכאוןחרדה, עם תקופה לא קלה בחיים או עם קושי רגשי אחר.

שימוש בסם מסייע להתגבר על תחושות אלו ויותר מכך מעניק רוגע ושלווה נעימים, אלא שניסיונות גמילה מעלים את אותן תחושות והפעם ביתר שאת.

גמילה מסמים - לחץ/י לקריאה מורחבת

לקושי הרגשי נלווים גם חוסר סבלנות, תוקפנות, כעס, סף תסכול גבוה וחוויה כללית של ריקנות וחוסר משמעות. תופעות אלה הופכות את הניסיונות להפסיק לעוד מסע כאוב ומאתגר, כמי ששבר רגל ומתחיל ללכת ללא קביים. 

גמילה מחשיש מחייבת הסתגלות לאורח חיים חדש דרך שינוי האנשים, המקומות והסיטואציות בחיי המכור, כפי שבאה לידי ביטוי בתוכנית 12 הצעדים.

היא לא קלה, אך אפשרית ויותר מכך טומנת בחובה אפשרות לחוויית שחרור, אושר וסיפוק אמיתיים יותר.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהתמכרויות צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה