טיפול איכותי ומרוכז למשברי חיים בתל אביב
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול איכותי ומרוכז למשברי חיים בתל אביב

   25/04/2017 10:02

צעד קדימה- תכנית לטיפול איכותי ומרוכז בתל אביב

 
לפעמים מטופלים שלנו מגיעים למצבי משבר מתמשכים הדורשים אחזקה אינטנסיבית לתקופת המשבר.  
 
תוכנית 'צעד קדימה' הינה תוכנית לטיפול אינטנסיבי מוגבל בזמן למטופלים עם יכולת תפקוד  וכולל התערבות משפחתית,  קבוצתית ופרטנית בגישה שיקומית קוגניטיבית ודינמית. 
 
הטיפול הניתן על ידי צוות רב מערכתי של פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועוד השותפים יחד בטיפול. מטרת התוכנית היא לסייע לכל אחד ואחת חזרה לתפקוד, לשיווי משקל, לשגרה ולאורח חיים בריא, כאשר בסיום התוכנית, המטופל חוזר אליכם להמשך טיפול.  
התכנית ייחודית בכך שהיא נתמכת על ידי הצוות המקצועי של מרכז ד"ר טל כדי לסייע לאנשים שנקלעו למצוקות נפשיות ורגשיות לצאת ממצבם, על ידי טיפול אינטנסיבי קצר מועד.
 
כאמור, התוכנית כוללת טיפולים על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ותרפיסטים. אלו בונים לכל אחד תכנית על פי צרכיו, תוך שימת האדם ומשפחתו במרכז, ושיתוף פעולה מלא בכל שלב ושלב בתהליך.
 
התכנית מקיפה וכוללת מלבד טיפולים, גם פעילות בחדר כושר המונחית על ידי פסיכולוג, עידוד לרכישת כישורי חיים, הרגלי תזונה ועוד- כולם על ידי טובי המטפלים בארץ.
 
התכנית הטיפולית נבנית באופן ספציפי לפי צרכי המטופל ובהתאם למטרות הטיפוליות שלו, כאשר המטפלים נמצאים בקשר עם מערכת התמיכה הסובבת את המטופל, כולל הפסיכיאטר המטפל, רופא המשפחה ובני המשפחה, לפי הצורך ובמטרה לדחוף קדימה לחזרה לשגרה, מהר ככל הניתן.
 
תוכנית "צעד קדימה" מתקיימת ברמת אביב בתדירות של 3-5 פעמים בשבוע, למשך בוקר שלם, ולעיתים גם בשיתוף בני המשפחה. הטיפולים הקבוצתיים והפרטניים מתבצעים במהלך היום, תוך טיפול אישי ומעקב צמוד, כשלכל אחד מותאמת תכנית אישית על פי צרכיו ומטרותיו.
 
ברוב המקרים, מסגרת "צעד קדימה" כוללת:
 
  • טיפול פרטני אישי – כפעמיים בשבוע על ידי פסיכולוג או פסיכותרפיסט
  • טיפול פסיכיאטרי- במידת הצורך ובתדירות הנדרשת. יתכנו גם מפגשים משותפים עם הפסיכולוג והפסיכיאטר יחדיו, או עם אנשי צוות נוספים, על פי הנדרש.  
  • טיפול זוגי, משפחתי או הדרכת הורים, לשם שמירה על קשר רציף עם המשפחה. 
  • מפגש קבוצתי: שיח אישי וכללי בנושאים הרלוונטיים (חרדה, דיכאון, חברויות, זוגיות וכד') כולל הבניית מטרות תפקודיות בהנחיית פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות. לרוב מתקיים פעמיים ביום. 
  • ריפוי בעיסוק/השמה תעסוקתית/שיקום תפקודי- עבודה תפקודית שיקומית בקבוצה, הרלוונטית לחיי היומיום. קבלת מידע על מיצוי זכויות ובמידת הצורך סיוע בחזרה למעגל העבודה.
  • עבודה בקבוצות הוליסטיות לפי נושאים: ספורט, CBT מיינדפולנס, פסיכודרמה, דימוי גוף, תזונה ובריאות, יחסים בינאישיים ועוד. לרוב קבוצה אחת לפחות ביום.
  • שימוש בחדר כושר פרטי.
 
כל המטפלים ומנחי הקבוצות הינם מטפלים מהצוות המוביל של מרכז ד"ר טל, מנוסים ומוסמכים. 
 
אינטנסיביות הטיפול גבוהה, ובסיום יום הפעילות אנו ממליצים למטופלים שלא לעסוק בפעילות טיפולית כלשהי, ולאפשר מנוחה באמצעות חזרה לתפקוד ולרגיעה.
 
מי שתפנו אלינו והאנשים שמגיעים אלינו הם לרוב, אלו שזקוקים למענה מותאם ומדויק - החל מטיפול פרטני ועד טיפול רב מערכתי או משפחתי. צוות "צעד קדימה" עובד בשיתוף פעולה מלא זה עם זה, עם גורמי הטיפול המפנים ועם הפונה ובני משפחתו. 
 
הקליניקה שלנו ממוקמת בתוך ריאה ירוקה, בלבו של אזור שקט ושליו ליד אוניברסיטת תל אביב. 
 
לפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 1-800-100-172 או באי-מייל mail@drtal.co.il

מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה