טיפול בקסדה מגנטית | טיפול בגרייה מגנטית – DTMS - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול באמצעות קסדה מגנטית – dtms - DTMS

**לתשומת ליבכם, לעת עתה, טיפול באמצעות Dtms איננו זמין במרכזנו. המידע המלא נמצא באתר של חברת בריינסווי. עמכם הסליחה**

אחד מכל 5 אנשים באוכלוסיה עשוי לסבול מדיכאון במהלך חייו. דיכאון קליני הינו מצב נפוץ אשר מלבד המצוקה הרגשית שהוא יוצר, יש לו גם השלכות תפקודיות רבות – כמו למשל היעדר יכולת או קושי להתמיד במקום עבודה, קושי לנהל מערכות יחסים יציבות, קשיים חברתיים, בין אישיים ועוד.

על דיכאון קליני והסימנים המאפיינים אותו קרא בהרחבה במאמר הבא: דיכאון קליני

ישנם אנשים הסובלים מאפיזודות של דיכאון, כלומר תקופות של כמה חודשים – עד שנים בהם באים לידי ביטוי הסימפטומים של הדיכאון ולאחריהם תקופה הנחווית כטובה יותר, המכונה רמיסיה. פעמים רבות לעיתים אפילו עם טיפול מונע (ובוודאי בלעדין), הדיכאון ישוב לאפיזודה נוספת ובלא מעט מהמקרים הוא יחווה באופן קשה יותר ולאורך זמן רב יותר. במקביל, ישנם גם אנשים הסובלים מדיכאון המתמשך לאורך זמן רב וארוך, כמעט ללא תקופות של רמיסיה כזו או אחרת.

כיום כבר ידוע כי מגוון רחב של בעיות רגשיות נובעות מליקוי או פגיעה בתפקוד של איזור אחד או יותר במוח. בדומה מאוד לבעיות פיזיות, גם במקרה של קשיים רגשיים ובאופן ספציפי של דיכאון, ישנה פגיעה באחת המערכות במוח הקשורה לשינויים במצב הרוח. מסיבה זו, הטיפולים הקיימים מתייחסים לאפשרות להשפיע על תפקודי מוח ספציפיים.

טיפולים בדיכאון ועמידות לטיפול

הטיפול הנפוץ והמוכר, אשר נחשב לקו טיפולי ראשוני בדיכאון קליני, הינו טיפול תרופתי, או טיפול בשיחות. פעמים רבות הטיפול משולב – תרופות ופסיכותרפיה (טיפול רגשי באמצעות שיחות). יחד עם זאת ישנם אנשים אשר אינם מגיבים לטיפול התרופתי ויש שאינם מסוגלים לקחת חלק בטיפול רגשי.

מצבים בהם הדיכאון אינו מגיב למספר ניסיונות טיפוליים מוגדרים על ידי אנשי המקצוע של בריאות הנפש כעמידות לטיפול נוגד דיכאון. כאשר בוחנים אלטרנטיבות או דרכי טיפול שונות בדיכאון עמיד, אחת האפשרויות הוותיקות יותר הינה טיפול בהלם חשמלי (ECT).  ניסיון קליני מראה כי לטיפול כזו הצלחה והשפעה על מדדי הדיכאון בקרב אנשים הסובלים מדיכאון עמיד. יחד עם זאת, רבים נמנעים ממנו בשל החשש מההרדמה הכרוכה בו וכן בשל תופעות הלוואי הקוגניטיביות הנפוצות בו, לרוב, פגיעה בזיכרון.

אלטרנטיביה אלגנטית לטיפול בדיכאון עמיד הינו טיפול בגריה מגנטית עמוקה, DTMS, ראשי תיבות של deep Transcranial Magnetic Stimulation

על טיפול בגרייה מגנטית - TMS

טיפול בגריה מגנטית נעשה באופן לא פולשני ואינו מצריך הרדמה או אשפוז. הגריה המגנטית פירושה יצירת שדה מגנטי סביב המוח, באמצעות קסדה המורכבת מסלילים אלקטרומגנטים. סלילים אלו יוצרים פולסים חשמליים קרוב לגולגולת של האדם ובכך מפעילים את מערכת העצבים וספציפית את פעולת הנוירונים במוח הממוקמים במערכת הלימבית, אשר תת פעילות שלה קשורה עם הפרעות במצב הרוח ודיכאון.

אחת מהתוכנות הייחודיות של טיפול באמצעות dTMS   היא שהשדה המגנטי שנוצר מגיע עמוק יותר וכן מכסה שטח רחב יותר של האונה הקידמית. כך הטיפול נותן מענה גם לשונות בין אנשים ובין מבנה המוח שלהם ומאפשר לכסות איזורים גדולים יותר ולהגדיל את הסיכוי שפעולת הקסדה תשפיע על המערכת המוחית הנכונה, כפי שהיא ממוקמת אצל כל אדם ואדם.

מחקרים מראים כי טיפול בגריה מגנטית עמוקה הביאה לשיפור בתסמיני דיכאון בין הזמן שלפני תחילת הטיפול לבין מועד סיום הטיפול וכן למצבים של רימסיה מלאה.

כיצד הטיפול נערך

הטיפול אורך כ4 שבועות וכולל כ 20 טיפולים יומיים, כאשר כל משכו של כל טיפול הינו כחצי שעה. כמות הטיפולים המדויקת עשויה להשתנות מאדם לדם, בהתאם לקצב התגובה והשיפור שלו.

כאמור, הטיפול איננו פולשני ובמהלכו יושב האדם על כיסא נוח ולראשו הקסדה. במהלך הטיפול על המטופל להשתמש באטמיי אוזניים כדי לעמעם את רעש המכונה. לכל אדם מותאם אופן אחר של יצירת השדה המגנטי – הן מבחינת תדירות הפולסים והן מבחינת קצבם.

במהלך הטיפול עשוי המטופל להרגיש מן "תקתוק" בקסדה, אך אין בטיפול חווית כאב כלשהי או חוויה של תופעות לוואי כלשהן כאשר בתום הטיפול הוא רשאי להמשיך בעיסוקיו ללא שהות נוספות במקום.

 

יעילות הטיפול ב – TMSd

מחקרים מהעשור האחרון הראו כי לטיפול באמצעות dTMS הינו טיפול מוכח לשיפור מדדי דיכאון

לרוב, בתום הטיפול המומלץ הוא להמשיך בטיפול אחזקתי כדוגמת טיפול תרופתי ו/או טיפול בשיחות.

לפרטים נוספים אודות הטיפול צרו עמנו קשר

 

 

לפרטים נוספים וקביעת פגישה התקשרו 03-6413483

 
 

 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה