טיפול בדיכאון בחיפה - חייגו 03-6413483
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול בדיכאון בחיפה

ירידה חדה במצב הרוח, מצב רוח ירודהסתגרות, שינוי בתיאבון (בד"כ ירידה אך לעיתים גם תיאבון מוגבר), קשיים בשינה (קושי להרדם, עייפות או הרדמות לשעות רבות), הזנחה עצמית, מיחושים גופניים- (כאבי בטן, כאבי ראש), אנהדוניה- חוסר יכולת להינות, חוסר מוטיבציה, פרצי בכי, תחושות ייאוש. כל אלו הם סימנים עיקריים המאפיינים מצב של דיכאון.

מאפיין משמעותי נוסף הוא תחושה של אשמה ודימוי עצמי נמוך. לא מעט אנשים מביעים ספק עצמי ביכולות שלהם ותפיסות שליליות לגבי עצמם ("אני לא שווה כלום"...), אשר במידה רבה פוגעות ביכולת שלהם למשש את עצמם ולהשיג חיים מספקים.  

אלא שלא תמיד דיכאון הוא מצב הפוגע בתפקוד כליל. ישנם אנשים הסובלים ממצב רוח לא יציב או מתופעה המכונה דיסתימיה, מעין דיכאון חבוי, אשר אומנם לא כוללים את כל סימני הדיכאון, אך גורמים לתחושה של מצוקה, מפריעים לתפקוד, פוגעים במערכות יחסים קרובות עם אנשים משמעותיים בחיים ובעיקר פוגעים באיכות החיים, בחווית הסיפוק והאושר בחיי היום-יום. 

בעיות במצב הרוח ודיכאון הם בין הקשיים הנפוצים ביותר בחברה המערבית. מעבר לסטטיסטיקה, ללא ספק שדיכאון פוגע משמעותית ביכולת להפיק הנאה מהחיים, להתפתח, לגדול כאדם ולשמור על שלווה רגשית. 

למידע נוסף על דיכאון ועל דרכי הטיפול בו קראו עוד במאמר: שאלות ותשובות על דיכאון. כמו כן, לימדו עוד על דיכאון ומצבי רוח.

בחירת טיפול מתאים לדיכאון 

טיפול מקצועי בדיכאון חשוב לא רק על מנת להתגבר על הדיכאון ולשפר את איכות החיים אלא בעיקר על מנת למנוע את חזרתו של הדיכאון. מעניין לדעת כי מחקרים מראים, כי דיכאון הוא תופעה שחולפת מעצמה לאחר כמה שבועות עד חודשים מזמן הופעתה.

יחד עם זאת, במידה והדיכאון לא טופל באופן מקצועי, הוא נוטה להופיע שוב, לעיתים אף באופן חמור יותר מאשר הופעתו הראשונה. במקרים אחרים, דיכאון שחוזר שוב ושוב מתבטא גם בעמידתו לטיפול תרופתי. 

פניה לטיפול על ידי איש מקצוע בעל ניסיון בטיפול בדיכאון, חשובה על מנת להשיג "רמיסיה מלאה", כלומר החלמה מלאה ומניעה של חזרתו בשנית. 

ישנן גישות טיפוליות רבות העשויות להתאים לטיפול בדיכאון: טיפול דינמי, טיפול תרופתי, טיפול קוגנטיבי התנהגותי ועוד.

לעיתים שילוב בין כמה שיטות טיפול (למשל טיפול תרופתי בשילוב טיפול דינמי) הוא הדרך היעילה ביותר להתגבר על דיכאון. לעיתים, טיפול תרופתי הינו הכרחי למטרה הראשונית של חזרה לתפקוד. 

אנו מאמינים שאבחון נכון והתאמת טיפול באופן אישי לכל פונה,על ידי איש מצקוע מומחה הם אבני הדרך בהשבת הבטחון העצמי ושלוות הנפש וכן במניעת חזרה של דיכאון בעתיד.

 

 
צוות המומחים המוביל בסניף חיפה כולל אנשי טיפול מקצועיים, אשר נבחרו בקפידה על ידי ד"ר אילן טל, מנהל המרכז. המטפלים עובדים יחד זה עם זה בשיתוף פעולה מלא ונמצאים בקשר הדוק עם ד"ר טל להתייעצות, ליווי והדרכה מקצועית. בנוסף, עוברים המטפלים במרכז הכשרות וקורסים מקצועיים שונים. 
 
צוות הפסיכולוגים והמטפלים של הקלניקה במרכז ד"ר טל הממוקמת ברחוב שדרות מוריה 128 (מתחת ל AMPM)  יישמח ללוות אותך בתהליך האבחון והטיפול, ולהעניק לך יחס אישי, חם אדיב ומקצועי.

צוות הקליניקה בחיפה לרשותך. נשמח לסייע לך!


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה