טיפול בהתמכרות לתרופות מרשם ומשככי כאבים - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול בהתמכרות לתרופות מרשם ומשככי כאבים

שימוש בתרופות מרשם, כולל תרופות להפחתת כאב כרוני, הופך לעתים, אף ללא כוונה או רצון, לשימוש מזיק ואף להתמכרות.

שימוש שהחל מתוך סיבה רפואית מוצדקת, צורך בהפחתת כאב, התמודדות עם קושי רגשי, או בהתמודדות עם בעיה פיזית, מתפתח לא פעם לתלות פיזית או רגשית לתרופות, שמלכתחילה בעלות פוטנציאל התמכרותי.

המרפאה נועדה לסייע לאנשים המשתמשים בתרופות מרשם עם פוטנציאל ממכר, לטפל בתלות באמצעות הפסקת השימוש המזיק, החזרת תחושת השליטה כולל מציאת פתרונות חלופיים, מתן מענה לכאב הרגשי והפיזי באמצעות ייצוב ושיפור איכות ואורח החיים. לכל אחד ואחת נבנית תוכנית המותאמת אישית אליו, המתחשבת במצבו הרגשי והרפואי ובמעגלי התמיכה סביבו.

במרפאה צוות רב מקצועי הכולל פסיכיאטר, עובדים סוציאליים קליניים (מתחום הטיפול בהתמכרויות), פסיכולוג רפואי, מדריך מלווה ועוד. כל אנשי הצוות הם אנשי מקצוע מומחים, בעלי ניסיון רב בטיפול בהתמכרויות ובשימוש לא מבוקר לתרופות מרשם.

המרפאה מתאימה למטופלים החל מגיל 18, אשר מצאו עצמם משתמשים באופן לא מבוקר בתרופות מרשם לסוגיהן, כמו אופיאטיים -  משככי כאבים, ריטלין ונגזרותיו, תרופות להשריית שינה, תרופות הרגעה ועוד.

יחד עם זאת אנו מכירים ומטפלים גם בבני נוער שמצאו עצמם מכורים למשככי כאבים או לתרופות מרשם, לרבות ריטלין ועוד. היחידה לטיפול בהתמכוריות במרכז ד"ר טל בעלת ניסיון רב בסיוע להורים ולבני נוער שמצאו עצמם מכורים לתרופות, הן בתהליכי גמילה והן בתהליכים של חזרה לתפקוד מלא, שיקום אורח החיים שנפגע, שיפור התקשורת בין בני המשפחה ושאר הפונקציות שנפגעו במהלך ההתמכרות. פנו אלינו על מנת להבין יותר כיצד נוכל לעזור למתבגר שלכם לחזור למסלול. 

מה הופך את המרפאה שלנו לייחודית:

  1. מענה רפואי מקצועי, נגיש ותחת קורת גג אחת לסובלים מכאב כרוני אשר מצאו עצמם בשימוש מוגבר של תרופות. בין השאר במרפאה אנו מלווים ומעניקים ייעוץ פסיכיאטרי וייעוץ של רפואת כאב, כולל מציאת חלופות להתמודדות יעילה עם כאב, התאמת טיפול תרופתי מסייע (אך שאינו עם פוטנציאל ממכר), הכל בהתאם למצבו הפיזי והנפשי של האדם.
     
  2. תוכנית הגמילה נעשית במסגרת אמבולטורית במטרה לנהל את תהליך הגמילה בתוך מערך החיים הרגיל של האדם ובשיתוף מלא של בני המשפחה הקרובים. מניסיוננו היעדר הניתוק לצורך הגמילה מאפשר ליצור שינוי משמעותי יותר בכל תחומי החיים וכן לשקם את המערכת המשפחתית שנפגעה גם היא.
     
  3. מענה רב מערכתי והתייחסות כוללת לשלל הקשיים שנוצרו לאורך הדרך, לרבות, פסיכופתולוגיה אישית, בעיות בזוגיות, קשיים במערכת היחסים המשפחתית, שינויים תעסוקתיים ועוד.
     
  4. לתוכנית ארבעה מסלולים שונים החל מתוכנית הממוקדת בהכנה מוטיבציונית לתהליך והפחתת נזק במטופלים שמצבם אינו מאפשר הפסקה מוחלטת של השימוש בתרופה, דרך תוכנית מפורטת להפסקת השימוש בליווי רופאת כאב ופסיכיאטר, וכלה במסלול לטיפול אחזקתי הכולל מעקב רפואי, טיפול תרופתי משמר ומערך רגשי תומך למטופל ובני משפחתו.

 

אנו מאמינים כי מי שמגיע אלינו לטיפול שכזה זקוק למענה מותאם - החל מטיפול פרטני ועד טיפול רב מערכתי או משפחתי. מסיבה זו אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הגורם המפנה, בשיתוף פעולה מלא זה עם זה, עם הפונה ובני משפחתו.

לפרטים נוספים, צרו קשר עמנו קשר ונשמח לסייע

 

לפרטים נוספים פנו אלינו 03-6413483

 

 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהתמכרויות צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה