טיפול דינמי בדיכאון dynamic treatment for Depression
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול דינמי בדיכאון - טיפול פתוח ובטוח

חוסר הערכה עצמית ("אני לא שווה כלום"), חוסר אנרגיה ("אין לי כוח לצאת מהמיטה"), פסימיות ("לעולם לא אצא מהמצב הזה"), אשמה ("הכל בגלל שאני כזה לא מוצלח"), יאוש, עצבות, דכדוך - כל התחושות והמחשבות הללו מאפיינות את החוויה של אדם הסובל מדיכאון.

חשוב להבין את התחושות האלו ולהכיר בהן על מנת לטפל כראוי במצב הדיכאוני. על כך נפרט במאמר זה וננסה להסביר איך טיפול דינמי יכול לסייע עבור דיכאון. בשפה המקצועית זהו Dynamic treatment for depression.

בכל מקרה של שאלה, תהיה, חוסר הבנה או צורך שלכם להתייעץ, אל תהססו – התקשרו אלינו וננסה לעזור ככל האפשר בהתאמת המטפל והטיפול הנכון עבורכם. אל תזניחו ובואו לפגישה עם אחד מהמטפלים שלנו שיוכל לעזור לכם לראות את העתיד ורוד יותר.

למידע נוסף וייעוץ ראשוני חייגו כבר עכשיו:

03-6413483

ישנם סוגים שונים של דיכאון ורמות חומרה שונות (דיסתימיה, דיכאון אצל ילדים, דיכאון עונתי ועוד, עליהם תוכלו לקרוא במאמרים נפרדים באתר). דיכאון הינו תופעה מורכבת, אשר משפיעה על הרגשות, התחושות, המוטיבציה, ההנאה, רמת האנרגיה של האדם ואף על איכות השינה או מידת התיאבון שלו. מכאן, שכאשר ניגשים למצוא טיפול בדיכאון, יש להבין כי הטיפול מורכב, מחייב השקעה, סבלנות ונכונות.

אחד המאפיינים הבולטים והקשים ביותר של דיכאון הוא תחושת ייאוש, פסימיות לגבי המצב הנוכחי והעתידי, וחוסר אמונה שמשהו יכול להשתנות. פניה לקבלת טיפול פסיכולוגי מקצועי היא צעד ראשון לעבר תקווה - תקווה לשינוי ולהרגשה ותפקוד טובים יותר.

כדאי להכיר: מהותו של טיפול דינמי בדיכאון

הטיפול הדינמי הינו טיפול פתוח. המטופל יכול לשוחח בטיפול על כל מה שמטריד אותו, כל מה שמעיב על מצב רוחו. זה יכול להיות יחסים במקום העבודה, יחסים זוגיים, או קשרים משפחתיים שאינם תקינים, זה יכול להיות תחושת כישלון מתמשכת ואכזבה מעצמו וזה יכול להיות חוסר האנרגיה לעשות פעולות שבעבר היו קלות ועכשיו נראות בלתי אפשריות.

במסגרת טיפול דינמי המטפל מקשיב למטופל, מנסה להבין יחד איתו מנין נובעים הקושי והייאוש.

לעיתים הדיכאון מתחיל בעקבות איזשהו טריגר חיצוני, משברי - אובדן של אדם קרוב, פרידה או פיטורים מהעבודה. לעיתים אחרות אנשים מדווחים על דיכאון מתמשך, כרוני, שנתפס כחלק מהאישיות: 'אני אדם כזה מלנכולי, אף פעם אני לא זוכר את עצמי ממש שמח'.

הטיפול הדינמי מנסה לבדוק כיצד התהווה הדיכאון, בעקבות אילו אירועים הוא התפתח ואיך היום אפשר אולי לשחרר אותו ולהשתחרר ממנו.

אדם שסובל מדיכאון פיתח לאורך חייו דפוסי חשיבה שליליים, אמונות שליליות, פיתח תפיסה שלילית של עצמו ושל העולם. יש להבין לעומק את התפיסות הללו - איך התגבשו, מדוע השתרשו.

הדיכאון, ככל שהוא פוגע, עבור אנשים רבים הוא מהווה גם הגנה – 'אם אין ציפיות, אין אכזבות'. יש צורך לאפשר לאדם להרגיש בטוח, בעצמו ובזולתו, על מנת שיוכל להשתחרר מההגנה הזו, שאינה יעילה כי אם פוגעת בו עוד יותר.  

לחצו כאן לקריאה נוספת על דיכאון נסתר וכאב

הטיפול הדינמי והקשר הבטוח שנוצר במהלכו בין המטופל למטפל, מחדשים את האמון והתקווה של האדם, מאפשרים לו לרכך את ההגנות השליליות הנוקשות שלו, לחזור ולבטוח בעצמו ובסביבתו, לחזור ולחיות חיים מלאים – של תפקוד תקין והרגשה טובה.

גם אם אתם מרגישים חסרי תקווה, מיואשים מכל סיכוי לצאת מהדיכאון, דעו שמחקרים מראים כי שיפור משמעותי בתחושה וכן באיכות חיים בעקבות דיכאון מושג בהצלחה על ידי טיפול דינמי. אל תתביישו, פנו אלינו עוד היום ונשמח למצוא את המטפל המתאים ביותר עבורכם מבין אנשי המקצוע המומחים לדיכאון בקליניקה.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה