טיפול לOCD באמצעות DTMS - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול לOCD באמצעות DTMS

**לתשומת ליבכם, לעת עתה, טיפול באמצעות Dtms איננו זמין במרכזנו. המידע המלא נמצא באתר של חברת בריינסווי. עמכם הסליחה**

 

מי מאיתנו לא מכיר את הרגע שבו הוא לא בטוח שנעל את הדלת וחייב לחזור לבדוק שזה אכן קרה? ההרגשה המציקה ואי השקט שמלווים את הסיטואציה הזו היא אחד המאפיינים של ocd.  הפרעה טורדנית כפייתית, או בלעז, Obsessive Compulsive Disorder (OCD), היא הפרעה ממשפחת החרדה המתאפיינת  מחשבות חוזרות ונשנות ומטקסים התנהגותיים שמטרתם להרגיע את המחשבות הטורדניות. הופעת מחשבות אלו אצל אדם המתמודד עם OCD נחווית כמטרידה ומלווה ברגשות שליליים כמו אי שקט, חרדה, לחץ לעיתים גם גועל או תחושת דחייה. . על מנת להתמודד עם המצוקה העולה ממחשבות אלו, מייצר האדם לעצמו דפוסי התנהגות כפייתיים שלרוב בסופו של דבר אינם מפחיתים מהחרדה.

שכיחות הOCD עומדת כיום על כ2% מהאוכלוסייה ומשתנה בחומרתה ובצורתה מאדם לאדם

טיפול ב ocd

מטרת הטיפול היא הפחתה ברמות המחשבות האובססיביות ומכאן גם הפחתה ברמות ההתנהגויות הכפייתיות. אחד  הטיפולים המוכרים להתמודדות עם OCD הוא טיפול הקרוי Cognitive Behavioral Treatment, או בראשי תיבות, CBT. הטיפול עוסק באיתור דפוסי מחשבה העוסקים בדימויים ואירועים שליליים ואימוץ טכניקות התנהגות מיטיבות יותר. באמצעות חשיפה ישירה או דימיון מודרך יכול האדם לטפל במחשבות ולווסת אותן.

קיימות אופציות לטיפול בOCD גם באופן תרופתי על ידי חומרים המשנים הפרשת סרוטונין במוח. עם זאת, מומלץ להיעזר בטיפול רב מערכתי המשלב טיפול תרופתי לצד טיפול רגשי מותאם ופסיכותרפיה מול מטפל מתאים.

ללא טיפול פעמים רבות נראה החמרה של ההפרעה ושל עוצמת התסמינים ותדירותם. במקרים אלו עשויה לחול נסיגה (רמיסיה) בתסמיני האבחנה במהלך הזמן. ללא טיפול מתאים, שיעור הרמיסיה עומד על כ20% בלבד הופעת ההפרעה  בילדות מעלה משמעותית את הסיכוי שהיא תופיע בבגרות.

 

טיפולים מתקדמים ב ocd - טיפול בגרייה מגנטית

כיום מוצע טיפול נוסף לOCD אשר נקרא גרייה מגנטית מוחית עמוקה (Deep Transcranial Magnetic Stimulation).

טכנולוגיית הDeep TMS משפיעה על אזורים שונים במוח באמצעות שדה אלקטרו-מגנטי ומאפשרת לעורר או לדכא אזורים עמוקים במוח אשר קשורים בהתפתחות האבחנה. מדובר בטיפול שנעשה באמצעות קסדה ייעודית ונחקר בהשפעתו על טיפול בOCD. הטיפול אינו מצריך הרדמה ואינו פולשני, אלא נמשך כ- 20 דקות כל פעם בישיבה נוחה ורגילה עם קסדה על הראש. בקסדה ישנו מנגנון ייעודי המייצר שדה אלקטרומגנטי סביב קליפת המוח ומאפשר גישה למערכת העצבים על מנת לטפל באזורים שונים במוח ללא התערבות חיצונית.

הטיפול נערך בסדרה של מפגשים יום-יומיים למשך מספר שבועות באורך של כשעה למפגש. כאמור, במהלך הטיפול יכול המטופל לשבת על כיסאו בנוחות ולקבל את הטיפול ללא כל צורך בהכנה מוקדמת. הטיפול הינו פשוט ובטוח ולא צפויות תופעות לוואי בטווח הארוך. סדרת הטיפולים הנדרשת לשיפור בתסמינים משתנה מאדם לאדם בהתאם להתקדמות האישית שלו, אך השפעת הקסדה על איזורים נרחבים במוח מאפשרת דיוק בטיפול ומיקוד באזורים ספציפיים שקשורים באבחנה לפי מבנה המוח של כל אדם. במהלך הטיפול המטופל עשוי לחוש בסדרות תקתוקים בעלות מרווחי זמן, אך אין מדובר בפעולה כואבת או מטרידה. בתום הטיפול כרגיל המטופל ממשיך בשגרת יומו כרגיל

 

לפרטים נוספים פנו אלינו 03-6413483

 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה