איך מתבצע טיפול פסיכולוגי מרחוק ולמי זה בדיוק מתאים?
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


מתי אפשר לקיים טיפול פסיכולוגי מרחוק?

בעידן המודרני של היום, כמעט כל דבר ניתן לעשות באמצעות הרשת או האינטרנט.

בניגוד לזמנים בעבר ישנם תחומים רבים בהם כבר לא צריך לכתת רגליים, להתקשר, להגיע פיזית למקום אותו אנו צריכים ועוד.

היום אפשר לערוך שיחות עסקיות חוצות עולם ברגע אחד, להעביר מסמכים לכל מקום בעולם באופן מידי, לפתוח, לסגור או לנהל חשבון בנק בלי לפגוש פעם אחת את הבנקאי ועוד.

בעידן של היום, הרבה מהתקשורת הבין אישית עברה למעשה לרשת.

אך האם אפשר גם ליצור קשר בין אישי קרוב דרך הרשת? לפתח יחסי אמון עם אדם אחר? או להיפתח לאדם אחר שרק רואים אותו דרך מסך ולא פנים מול פנים?

פתיחות, אמון וקרבה הם למעשה המרכיבים העיקריים של טיפול פסיכולוגי - האם טיפול כזה יכול לעבוד דרך האינטרנט?

מה זה טיפול פסיכולוגי מרחוק / טיפול בסקייפ או זום?

כשמו כן הוא, טיפול פסיכולוגי מרחוק או טיפול דרך האינטרנט הוא טיפול פסיכולוגי לכל הדבר, מלבד העובדה שהמפגשים בו נעשים דרך הרשת בתיווך מצלמות.

למי זה מתאים?

טיפול פסיכולוגי מרחוק, או טיפול בסקייפ/זום מתאים למי שלא יכול להגיע למפגשים פנים אל פנים, בשל מרחק גיאוגרפי, בארץ או בחו"ל, אנשים שנסעו לרילוקיישן לצורך לימודים או עבודה, אנשי עסקים שרוצים לייעל את זמנם, כאלו שלא נמצאים הרבה בארץ ומתקשים לשמור על רצף פגישות שבועי בגלל עבודתם. ואימהות בחופשת לידה. 
 

איך זה מתבצע?

טיפול פסיכולוגי מרחוק מתבצע באופן פשוט וקל על ידי שימוש בתוכנות ייעודיות (למשל סקייפ או זום) כשכל מה שנדרש הוא מיקום פרטי, שקט ונוח לקיום השיחה.  

כמו במפגשים בקליניקה, הטיפול מתחיל דרך שיחת אבחון במהלכה המטפל לומד להכיר את הקושי של המטופל ולהציע דרכי טיפול שיכולות להתאים למטופל ולסוג הטיפול שנערך באמצעות המחשב. היתרון בפניה לטיפול מרחוק הוא בכך שמתאפשרת התאמה אישית של סוג הטיפול ושל המטפל המתאימים לקושי שהאדם חווה או לצורך הרגשי שלו. אפשרות זו מהווה יתרון על פני הפאשרות לפנות למטפל שייתכן ואינו מתאים בהכשרתו אך נבחר רק בשל קרבתו הגיאוגרפית. 

לאחר שיחת האבחון נקבעים יום ושעה קבועים שמאפשרים מרחב טיפולי.

האם טיפול פסיכולוגי מרחוק יכול להחליף טיפול במפגשים אישיים?

טיפול פסיכולוגי און ליין בהחלט יכול להחליף טיפול פנים אל פנים, הוא גם מאפשר לשלב בין השניים - כלומר שמירה על מסגרת של טיפול אוןליין יחד עם שילוב של מפגשים פנים אל פנים בעת שהיה בארץ, חופשה מהלימודים ועוד. 

מעבר לכך ואף חשוב מזה מחקרים מראים שלטיפול מרחוק יעילות גבוהה יותר מטיפול פנים אל פנים, אשר נשמרת לאורך זמן רב יותר עם סיומו של הטיפול. 

טיפול פסיכולוגי מרחוק או בסקייפ מאפשר לפנות זמן ייעודי בתוך המרחב הפרטי לטיפול פסיכולוגי מבלי לצאת מהבית או העבודה.

אם יש לכם שאלה נוספת איך מתבצע הטיפול, מעוניים להבין יותר אם זה מתאים לכם או שאתם כבר רוצים לקבוע - פנו אלינו ונשמח לסייע 036413483

לקריאה נוספת: טיפולים מתקדמים בקליניקה של ד"ר טל


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה