טיפול פסיכולוגי באמצעות שיחת וידאו - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול פסיכולוגי באמצעות שיחת וידאו

רבים מהאנשים מעוניינים בטיפול פסיכולוגי, אך נתקלים בקשיים שונים במציאת טיפול המתחשב באילוצים השונים שלהם. טיפול המשלב עבודה רגשית באופן קבוע ורציף מצד אחד, ומצד שני, שלא מבזבז זמן בנסיעות ומאפשר בקלות תקשורת עם המטפל האישי, גם כאשר אין אפשרות פיזית להגיע למקום הטיפול.

בשנים האחרונות התפתח ענף הטכנולוגיה והמחשוב, הכולל בתוכו מגוון אמצעים המאפשרים לקיים טיפול פסיכולוגי אונליין דרך האינטרנט. ניתן לקיים טיפול כזה באמצעות תוכנת ה"סקייפ" למשל, המאפשרת לשוחח עם אדם נוסף באמצעות וידאו, מיקרופון ומקלדת וכמובן באמצעות תוכנת הזום ZOOM.

טיפול פסיכולוגי אונליין הוא טיפול המתאים קודם כל לאנשים המתגוררים בחו"ל, לאנשים המעוניינים באנונימיות, לאנשים שבשל מחלות או נכויות אינם יכולים לצאת מביתם, אנשים הסובלים מחרדה חברתית או דיכאון קשה וחסרים להם הכוחות לארגן יציאה הבית, וכן, גם לאנשים שעקב עומס הזמנים בחייהם מתקשים לשמור על טיפול קבוע.

למידע נוסף ויצירת קשר התקשרו  03-6413483 

הטיפול הפסיכולוגי באמצעות שיחת וידאו מתבצע באמצעות תוכנה רלוונטית המאפשרת תקשורת חיה בין המטופל למטפל, הן באמצעות וידאו, הן באמצעות כתיבה, והן באמצעות הדיבור במיקרופון. בזכות שלושת דרכי התקשרות אלו, ניתן לקיים שיחה באופן המדמה שיחה פנים מול פנים.

 

איך לבחור טיפול פסיכולוגי מרחוק שיתאים לך

ראשית, טרם תחילת הטיפול הפסיכולוגי, יש לחפש מטפל אשר מקיים טיפולים כאלה. בפגישה הראשונה עם המטפל, ניתן יהיה לבחון את האינטראקציה האישית עם המטפל והאם יוכל להיווצר אמון ביניכם בהמשך הדרך, כלומר, השיחה מזמינה שיח פתוח ולא שיפוטי. תפקידו של המטפל בשיחה ראשונה זו היא לערוך אבחנה מקצועית ראשונית וחשוב לא פחות להמליץ על דרך הטיפול המתאים עבורך.

 

על יתרונות הטיפול הפסיכולוגי בשיחת וידאו

יש יתרונות רבים לטיפול פסיכולוגי מסוג זה. ראשית, למטופל יש אפשרות לבחור את הסביבה הנוחה לו שבה יתקיימו המפגשים ויתנו לו תחושת ביטחון ופתיחות. כמו כן, גם השליטה על מידת החשיפה היא בידיו של המטופל. המפגשים האינטרנטיים מאפשרים גם גמישות בזמנים וחוסכים את זמני ההגעה למפגש, וכן, מותאמים למי שאינו יכול לעשות את המאמץ הפיזי להגיע. יותר מכך, לטיפול באמצעות שיחת וידאו יתרון משמעותי עבור כל אותם אנשים אשר חשים אי-נוחות, מבוכה, חשש או אף פחד מפני סיטואציה כזו. במפגשים מסוג זה פוחתת אי הנוחות והמבוכה שמאפיינות מפגשים ראשוניים.

החשוב מכך, הוא שהיעדר המפגש הפיזי מביא לפעמים לכך ששני הצדדים מקדישים מאמץ רב יותר על מנת לגשר על הפער ובכך מביאים לפתירת קושי בזמן קצר יחסית.

אכן, רשתות האינטרנט ואמצעי הטכנולוגיה אינם זמינים לכל אחד ולעיתים גם המידע המועבר אינו עשיר כפי שמתקבל בפגישה פנים אל פנים, ויש בכך גם חיסרון

לכן, ישנם מספר גורמים שיש להתייחס אליהם על מנת להבטיח טיפול מוצלח: ניסיונו המקצועי של המטפל; הכימיה הנוצרת בינו לבין המטופל, גם אם אינה פנים אל פנים ישירות; האמפתיה של המטפל לתחושות המטופל; לא פחות מאלה, גם המוטיבציה האישית של המטופל להתחייב לטיפול, להתמיד בו ולשתף פעולה עמו מהווים חלק בלתי נפרד מהצלחת הטיפול.

ניסיון קליני מראה כי דווקא הקושי שמזמן הטיפול באמצעות שיחת וידאו גורם לשני הצדדים להתאמץ יותר על מנת לגשר על הפערים בין טיפול פנים אל פנים לעומת טיפול באינטרנט.

יש לציין, בסופו של דבר, שכאשר בוחרים טיפול באמצעות שיחת וידאו, כמו למשל טיפול בסקייפ, או טיפול באמצעות ZOOM חשוב להתחשב ביכולתו של האדם לקחת חלק בטיפול כזה, לבחון האם אכן הטיפול יהיה יעל עבורו וכמובן האם טיפול מסוג כזה מתאים לקושי בגינו פנה. 

כמו כן, מומלץ לבחור אדם שהייתם גם מוכנים להגיע אליו - לא בגלל שהוא עורך טיפול בסקייפ, אלא שהתרשמתם ממקצועיותו. כלומר, בחרו מטפל טוב שמתאים לכם ולבעיה ממנה אתם סובלים, קודם כל. ואז בקשו ממנו לערוך את הטיפול און-ליין. בהצלחה. 

לפרטים נוספים וקביעת פגישה צרו עמנו קשר 03-6413483


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה