מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי לילדים בחיפה
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול פסיכולוגי לילדים בחיפה

עולמם של ילדים הוא עולם עמוס בחוויות, שינויים, התחדשו ולמידה. כבר החל מהינקות, אבל גם בתקופת גיל ההתבגרות ילדים, בטווח זמן יחסית קצר, נאלצים ללמוד להתפתח ולהסתגל לתפקידים ותחומים רבים, הרבה יותר ממה שנדרשים מבוגרים.

כבר מהחודשים הראשונים לחייהם הם לומדים לזחול, להושיט יד, להגיב לאנשים מוכרים ולא מוכרים בסביבתם ובהמשך ללכת, לדבר, לעלות על מגלשה לבד, לאכול לבד וגם לשחק עם ילדים אחרים, להקשיב לגננת, להיענות לסמכות, להסתדר עם אחים ועוד ועוד.

את רוב הדברים האלו ילדים עושים ומשיגים במשך הזמן, כחלק מההתפתחות שלהם ובאופן טבעי, כשלפעמים, אנחנו כהורים לא שמים לב שהם התקדמו בעוד שלב בהתפתחות שלהם.

רוב הילדים, אכן צולחים בהצלחה את אותם אבני דרך התפתחותיות שעליהם לעבור כחלק מההתפתחות הטבעית שלהם. אבל לא פעם, באותה דרך הם מתמודדים עם משברים או קשיים שטיפול פסיכולוגי עשוי לסייע להתגבר עליהם.

למעשה, משברים או תסכולים בילדות הם עניין שכיח. דוגמאות נפוצות למצבים כאלה הם למשל פרידה מההורים בגן, מעבר בין מסגרות, מריבה עם חבר, פחד ממבחנים בבית הספר, הולדת אח וכדומה.

המושג משבר אולי נשמע מאיים אבל הוא מתאר מצב שכיח בילדים. ישנם סוגים שונים של משברים - לעיתים מדובר במצב של תסכול עליו מצליח להתגבר הילד בקלות או בעקבותיו לומד כיצד להתמודד עם אותן סיטואציות.

מצבי משבר המעוררים קושי גדול יותר הם כאלה בהם נוצר חוסר איזון בין המשאבים שיש לילד להתמודד לבין חומרת הקושי ואז המשבר אינו מחזק אלא מחליש

תסכולים, משברים וקשיים נפוצים בילדות

כאמור, ילדים עשויים לחוות התמודדויות שונות במהלך התפתחותם. התמודדויות אלו יכולות להיות בתחום החברתי, האישי, המשפחתי או הלימודי.

התמודדויות נפוצות הינן כאלה הקשורות לבית הספר למשל פחד מבחינות, קשיים חברתיים, קושי ליצור קשרים עם ילדים אחרים או התמודדות עם בדידות ואף חרם, בעיות התנהגות, הפרעות קשב וריכוז, קשיי למידה ועוד.

קשיים אחרים שנפוצים בקרב ילדים הינם פחדים וחרדות, הפרעות אכילה, מצב רוח ירוד או דיכאון, קשיי הסתגלות למסגרות, קושי לקבל סמכות, ביישנות, דימוי עצמי נמוך, הפרעות התנהגות ועוד.

לאיזה גיל מיועד טיפול פסיכולוגי לילדים בחיפה

טיפול פסיכולוגי בילדים בחיפה מיועד לכלל הגילאים - החל מהתמודדויות בגיל הרך, דרך טיפול בילדים בגילאי בית ספר ותקופת הילדות הראשונה וכלה בטיפול בבני נוער ומתבגרים צעירים. חשוב לציין שלכל גיל טיפול פסיכולוגי משלו.

הטיפול בילדים בחיפה נעשה במגוון דרכים ובאופן מותאם לכל ילד והורה, על ידי אנשי מקצוע מהטובים בארץ.

טיפול בגיל הרך נעשה פעמים רבות דרך הדרכת הורים או באמצעות טיפול דיאדי. טיפול דיאדי הוא טיפול הנערך במפגש משותף של המטפל, ההורה והילד (כל מפגש עם הורה אחר) במהלכו הילד וההורה משחקים יחד, משוחחים או עוסקים בפעילות משותפת והמטפל צופה ובוחן את האינטראקציה הייחודית של כל הורה עם הילד.

במפגש נוסף המיועד להורים בלבד עוזר המטפל להורה, מאיר נקודות בדרך בו ההורה מתייחס לילד וייתכן לא היו מודעות לו, נותן כלים שיכולים לשפר את האינטראקציה בין ההורה לילד כך שתביא לשיפור בהתנהגות הילד או בקושי בגינו הגיע לטיפול. בקליניקה שלנו אנשי מקצוע מובילים העוסקים בטיפול דיאדי.

הדרכת הורים על ידי פסיכולוגית ילדים בחיפה היא פעמים רבות הדרך הטובה ביותר על מנת לסייע בקשיים של ילדים, בעיקר בגיל צעיר, אך לא רק. הדרכת הורים נשענת על התובנה כי ההורה הוא זה שמכיר את הילד הכי טוב והוא זה שגם נמצא איתו רוב הזמן ולכן השפעתו עליו היא משמעותית.

הניסיון הקליני והטיפולי מראה כי פעמים רבות הדרכת הורים בלבד יכולה להביא לשיפור ניכר בהתנהגות הילד, בהפחתת מצוקה קיימת או בפתרון קושי לימודי, חברתי או משפחתי. גם אם הילד עצמו נמצא בטיפול, מכל סוג שהוא, הדרכת הורים היא כלי משלים, אשר מסייע פעמים רבות בהשגת המטרות הטיפוליות.

כאשר עורכים טיפול פרטני בילד הוא חייב להיות מותאם לקושי של הילד, לגילו, למצב התפתחותי שלו וכמובן אליו באופן אישי, לצרכים, לאישיות ולאופי שלו. טיפול רגשי בילדים צעירים נעשה בדרך כלל באמצעות משחק.

מעבר לעובדה כי לילדים קשה יותר להביע את עצמם באופן מילולי, אם מבחינה שפתית או קוגניטיבית ואם בשל חוסר הרצון שלהם לדבר במשך שעה טיפולית עם המטפל, משחק מהווה כלי טיפולי בעזרתו אפשר לעבוד על  קשיים שונים מבלי לדבר עליהם בהכרח.

במשחק ילדים מביעים את העולם הפנימי שלהם: הפחדים, היחסים שלהם עם ילדים אחרים, יחסיהם עם ההורים ועוד. כך נפתח למטפל צוהר לקשיים שהילד חווה במציאות ובאמצעות הטיפול הוא עוזר לילד לשנות את החוויה שלו וללמוד להתמודד או להתגבר על הקשיים שחווה.

בקליניקה בחיפה מטפלים אשר נבחרו על ידי ד"ר אילן טל, מנהל המרכז, והם מהמובילים בארץ.

האזינו לד"ר אילן טל מתארח בתוכנית המומחים ברדיו חיפה ועונה למאזינים בנושאים של התמודדות עם חרדה, טיפול תרופתי, אכילה רגשית ועוד

טיפול בבני נוער הופך להיות דומה יותר לטיפול במבוגרים מכיוון שהוא מתבצע בעיקר בשיחה. ואכן, טיפול פסיכולוגי במתבגרים נעשה בטכניקות הדומות לטיפול במבוגרים, בין אם פסיכותרפיה דינמית, בין אם טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

הדרך הטובה ביותר לדעת איזה סוג טיפול מומלץ לכל ילד ומי איש המקצוע המתאים לו בחיפה, היא להגיע לפגישת ייעוץ עם פסיכולוגית ילדים בקליניקה שלנו בחיפה, לתאר את הקושי שהילד חווה, כמו גם את התפקוד שלו בתחומים אחרים בחיים ואת יחסיו עם הוריו וחבריו ולאור זאת להתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורו ועבור הוריו, כדי לקדם את הילד כמה שיותר טוב וכמה שיותר מהר.

אם נותרו לכם שאלות נוספות, נשמח לתת מענה ולסייע בכל עת.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בקליניקה בחיפה צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה