טיפול ואבחון ממוקד - טיפול רגשי ממוקד במרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול רגשי בנפש שלך

   26/02/2015 12:37

הטיפול הרגשי, הקרוי גם פסיכותרפיה, הינו טיפול בנפש האדם. ככזה, הוא מכוון להתייחסות אל העולם הרגשי והנפשי של האדם בכללותו.

בד"כ אנשים מגיעים לטיפול עם מצוקה כלשהי - בתחום הזוגי, בתחום התעסוקתי, מתקשים ליצור קשרים חברתיים או מגיעים עם דימוי עצמי נמוך ועוד. אולם בנוסף למצוקה הזו ישנם אזורים אחרים, נרחבים, בנפש שלהם.

מהו טיפול רגשי?

הטיפול הרגשי לא מתמקד רק בבעיה או בקושי אלא מנסה ליצור תמונה שלמה יותר של האדם. להבין מה הכוחות שלו, איפה היכולות החזקות שלו, מתי הוא מרגיש נוח , מה מאפשר לו להשיג דברים שהוא רוצה ואיפה יותר קשה לו, מה מסתבך אצלו, מתי הוא 'נופל' רגשית.

חייגו אלינו לשיחה אישית: 03-6413483

ההתייחסות בטיפול רגשי היא אל האדם כמכלול של רגשות, מחשבות, התנהגויות, הרגלים, אמונות וערכים, וניתנת תשומת לב רגישה ורצינית לכל אלה. יחד, המטפל והמטופל בוחנים הן את התנהלות היום יומית כלפי חוץ והן את מחשבותיו ורגשותיו של הפונה בינו לבין עצמו ומנסים להבין אותו יותר טוב, להכיר אותו מבפנים, לעומק, כולל חקר ההיסטוריה שלו והבנת המציאות הרגשית שבה גדל והתפתח, שם החלה להתעצב אישיותו.

קראו בהרחבה על טיפול זוגי ומשפחתי

בהדרגה התמונה האישיותית והרגשית מתבהרת - גם למטפל, וגם למטופל עצמו - ומתוך ההבנה הרצינית של הקושי הרגשי, ניתן להבין גם איך אפשר להקל על הקשיים ולאפשר שינוי.

על הטיפול ומי יכול להיעזר בו

באופן פרדוקסלי, מי שיוכל להרוויח ולהיעזר בטיפול רגשי הינם אנשים שמודעים לעצמם, שיש להם יכולת אינטרוספקטיבית והתבוננות פנימית לרגשותיהם ומניעיהם. הדבר כביכול פרדוקסלי, שכן מדוע אנשים שמודעים לעצמם צריכים תהליך הבנה מבחוץ? הם הרי מכירים את עצמם כל כך טוב...

איך משיגים אמונה בעצמי?

ובכל זאת, הדיבור הפנימי של אנשים בד"כ מקובע כבר, פעמים רבות חוזר על עצמו, ואילו מישהו מבחוץ, בייחוד מטפל המכיר את תורת הנפש, יכול לראות דברים אחרת, מזווית שונה, באור שונה. כיצד הוא עושה זאת?

 

הוא שואל שאלות חדשות ומאתגרות ומעורר לכיווני חשיבה חדשים ומלמדים. המסע הזה של המטפל והמטופל יחד לתוך נפשו של המטופל מהווה חוויה מרחיבת לב, המשפיעה רגשית ומחוללת שינויים בנפש.

ליחצו כאן ליצירת קשר ולקבלת סיוע ראשוני

בנוסף, הקשר הטיפולי הנרקם בין המטפל למטופל במהלך המסע המשותף שלהם, האמון המתבסס, ההיכרות ההולכת וגוברת, יוצרים חוויה של אינטימיות וקירבה במובן העמוק ביותר. החוויה שמישהו רואה אותי, מתעניין בי, מבין אותי, היא חוויה מעצימה ומגדלת.

אנחנו רגילים לחשוב עליה כמובנת מאליה בהקשר של גידול ילדים, אבל אותו עיקרון פועל עלינו גם כמבוגרים, ובעיקר באזורים שבהם אנחנו לא שלמים עם עצמנו, שבהם אנחנו צריכים ורוצים עוד קצת לגדול.

קראו על קושי בלהכיר

הטיפול הרגשי מתאים לקשיים של יחסים בינאישיים, בעיות בדימוי עצמי, ביטחון עצמי והערכה עצמית, שאלות של זהות, קשיים ביחסים עם הורים, ילדים או בני זוג, קשיים בעבודה, הוא מסייע לעבד טראומות ואירועי חיים משמעותיים ועוד.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול כולל בדרך כלל פגישה שבועית אחת בת 50 דקות, המתבצעת ביום קבוע ובשעה קבועה, כאשר המטפל והמטופל יושבים זה מול זה ומשוחחים. אורכו של הטיפול משתנה, לפי הבעיות איתן מתמודדים ולפי ההתקדמות האישית של האדם.

ניתן לפנות לטיפול רגשי בכל שלב של החיים בו מרגישים קושי, תקיעות או מועקה, ומעוניינים להיעזר. להבין יותר טוב את מה שעובר עלינו ולהכיר את עצמנו טוב יותר וגם לשנות דפוסים, הרגלים או תחושות לא נעימים שאנחנו מתקשים לשנות בכוחות עצמנו.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה