טיפול זוגי לזוגות שאינם נשואים - עד החתונה זה יעבור?
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול זוגי לזוגות שאינם נשואים

עד החתונה זה יעבור?

אתם כבר הרבה שנים יחד. הזוגיות בסה"כ טובה, יש אהבה, אבל... יש גם הרבה ריבים. כשטוב אז נורא טוב, אבל כשרע ממש סיוט.

אתם נמצאים בצומת דרכים. מצד אחד, כ"כ הרבה שנים ביחד, רק הגיוני להמשיך לצעד הבא - להתחתן. מצד שני, עם כל הריבים האלה... איך אפשר לחשוב על חתונה? אחרי כל ריב כזה כל אחד מכם חושב 'אולי זה לא הבן אדם הנכון להתחתן איתו'? 'אולי כבר עדיף להיפרד ולמצוא מישהו יותר מתאים?'

אין זוג שלא חווה קשיים או ריבים. ככה זה- שניים הם אף פעם לא אחד - תמיד כל אחד יחשוב קצת אחרת, יתנהג קצת אחרת. פעמים רבות זה מביא למתחים, תסכולים, אכזבות אחד מהשני, פגיעות.

לפעמים זה מתבטא בריבים סוערים, לפעמים בשתיקות ארוכות. כך או כך, זה לא נעים. לאורך זמן - זה גם מעורר ספקות לגבי הקשר הזוגי: האם באמת טוב לי בקשר הזה?

קושי בתקשורת בין בני הזוג - נפוץ ובעייתי

אחת הבעיות המרכזיות בזוגיות שכזו היא בד"כ קושי בתקשורת זה עם זה. התקשורת בין בני הזוג דומה לדו שיח של חירשים - האחד מדבר והשני לא שומע או לא מקשיב.

כל אחד בטוח שהוא הצודק, מתבצר בעמדתו ולא מצליח לראות את נקודת הראות של האחר. הריבים בכל פעם דומים זה לזה, חוזרים על עצמם עד שנדמה שאין מוצא: 'היא אף פעם לא תבין אותי', 'הוא בחיים לא ישתנה'.

במקרים כאלה, ניתן להיעזר בטיפול זוגי על מנת לאפשר תקשורת טובה יותר בין בני הזוג, להבין יותר אחד את צרכיו של השני ולנסות להתאים את עצמנו לקראת האחר, מבלי להרגיש שויתרנו על עצמנו.

טיפול זוגי? בשבילנו? אבל אנחנו אפילו לא נשואים!

מקובל לחשוב על טיפול זוגי כמיועד לזוגות נשואים, אחרי זמן רב של נישואים בחוסר אושר. אבל האמת היא, שאין צורך להגיע למצב כזה. להיפך, ניתן להיעזר בטיפול זוגי בשלב מוקדם של הקשר, אפילו עוד לפני הנישואין – כדי להתחיל מראש את חיי הנישואין מתוך עמדה טובה יותר, של יכולת הידברות והקשבה הדדית.

 

הטיפול הזוגי מאפשר לפתוח מרחב חדש של שיח, כשהמטפל הזוגי (פסיכולוג או פסיכולוגית) משמש כמתווך, מפשר, לעיתים גם כמתרגם. פעמים רבות התפקיד הזה חיוני על מנת לשבור את המעגל הסגור של טענות הדדיות שחוזרות על עצמן ללא פתרון.

בן הזוג לא מעוניין לפנות לטיפול זוגי - מה עושים? קיראו בהרחבה

הטיפול גם מאפשר לכל אחד להביע את חששותיו מפני הצעד של נישואין. לבחון בקול רם, בנוכחות האחר, את הלבטים שיש לו לגבי הצעד של מיסוד הקשר, כמו גם את הדברים החיוביים שיש בקשר ובבן הזוג.

נשמח לשמוע מכם ולסייע! צרו קשר

בנוסף, הטיפול מכוון את בני הזוג להתבוננות על עצמם - על תרומתו של כל אחד מהם לקשר ועל היכולת של כל אחד מהם להביא את הקשר למקום טוב יותר. לא מדובר בשאלה 'מי אשם', אלא בלקיחת אחריות הדדית על איכות קשר והבנה שקשר זה תמיד עבודה של שניים.

עבודה טיפולית זוגית עוד לפני הצעד של נישואין מאפשרת לבני הזוג להבין לאיזו מערכת יחסים הם נכנסים, מתוך מודעות מלאה ומתוך בחירה שיש בה קבלה והשלמה עם החסרונות, אבל גם עם ידיעה טובה יותר כיצד להתמודד איתם, תוך דגש על האהבה ועל הנכונות ההדדית לשמור עליה.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול זוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה