טיפול זוגי, טיפול משפחתי - מרכז ד''ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול זוגי, משפחתי במרכז ד''ר טל

משפחה וזוגיות מעלים בנו רגשות של קרבה, חום ואהבה מצד אחד, ומצד שני, לעתים אנו מוצאים את עצמנו בחילוקי דעות דווקא עם הקרובים לנו ביותר.

טיפול זוגי על קצה המזלג..

חילוקי דעות, כעסים, מריבות, תסכולים, אכזבות,  אי שביעות רצון זה מזה ומהמערכת הזוגית מאפיינים בני זוג הפונים לטיפול זוגי. כאשר בני הזוג מתקשים לנהל זה עם זה תקשורת פתוחה, אכפתית, הדדית ונטולת האשמות, כל אותם מתחים מהעבר הופכים למטענים המקשים על בני הזוג להתגבר, להמשיך הלאה ולשפר את מערכת היחסים.

שיפור השיח והתקשורת בין בני הזוג באמצעות איש מקצוע מסייעת לא רק בהסרת המטענים, אלא גם בבירור מדוע אנו מגיבים כלפי בן הזוג כפי שאנו מגיבים (האם אכן הוא מכעיס או שאולי התהנגותו מזכירה לי אירועים לא נעימים מהעבר), בהבנת הצרכים של בן הזוג השני, ברכישת כלים לתקשורת מכבדת ובמציאת דרכים לשיפור היחסים והחזרת שביעות הרצון והסיפוק זה מזה.

אחת הדעות הקדומות על טיפול זוגי היא שהוא נועד רק לאנשים הנושאים זה לזה ורק כאשר מרגישים בני הזוג שהגיעו מים עד נפש.

אך לא רק. טיפול זוגי היא מסגרת היכולה לסייע גם לבני זוג שאינם נשואים, אך נמצאים בקשר זמן רב וחווים קשיים שונים לצד זמנים טובים, לבני זוג המתחילים זוגיות חדשה ומעוניינים ללמוד מטעויות, בני זוג חד מיניים המתמודדים עם קשיים ייחודים להם, בני זוג המסיימים את מערכת היחסים בינהים אך מעוניינים לעשות זאת באופן מכובד וכן לבני זוג שאינם חווים בעיות אבל מעוניינים להעמיק את הקשר בינהים, ללמוד איך אפשר לשפר את התקשורת ביניהם, כיצד לתמוך בבן הזוג השני ולהבין את צרכיו הייחודים. 

טיפול משפחתי - על קצה המזלג..

התמודדות עם שינויים במסגרת המשפחתית (כמו למשל מעבר דירה, כניסה של ילד לגיל ההתבגרות) מעוררים פעמים רבות מתחים, אווירה לא נעימה, כעסים וקושי בהתנהלות רגועה של הבית.

יש פעמים שהדבר יבוא לידי ביטוי יותר ברמה הזוגית, יש פעמים שהדברים יבואו לידי ביטוי בפגיעה בקשר בין אחד ההורים לאחד הילדים ויש פעמים שהמשפחה כולה מרגישה שהיא עוברת טלטלה וקושי לתפקד כבעבר.

אכן, לעיתים שינויים מתקבלים בברכה ואף מחזקים מערכות יחסים מסויימות במשפחה, או מלכדות את המשפחה כולה, אך פעמים אחרות שינויים מהווים קושי עבור אחד הגורמים המשליך על כל המערכת המשפחתית.

כך למשל ילד אחד במשפחה יכול לחוות מעבר לעיר חדשה כהזדמנות לפתוח דף חדש בבית הספר בעוד ילד אחר במשפחה יתקשה להשתלב חברתית, יחווה ירידה בלימודים, תסכול, עצבות ועוד, ואלו עלולים להקשות על ההסתגלות המשפחתית לבית ולחיים החדשים.

 

טיפול זוגי, או משפחתי הנו המקום בו ניתן לדבר על כל הקשיים הבין אישיים המתעוררים בינינו לבין בני הזוג או בני המשפחה, לתאר את הבעיות במשפחה בפני איש מקצוע, ולטפל בהם יחדיו.


בקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל אנו מקפידים כי הטיפול יהיה על ידי אנשי צוות מתחום הטיפול הזוגי. כך אנו בטוחים שאתם תקבלו טיפול מקצועי וגם אדיב ונעים. במהלך פגישה עם פסיכולוג או פסיכיאטר או עובד סוציאלי, ניתן לשוחח, לעבד ולטפל בקשיים היום - יומיים ולנסות לאפשר לבני הזוג או לבני המשפחה להתמודד בצורה טובה עם הנושאים המפריעים.

עם הצוות המטפלים בקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית נמנים מיטב אנשי המקצוע, הן פסיכולוגים והן אנשי מקצוע מתחום העבודה הסוציאלית, והם בעלי ניסיון רב בטיפול זוגי וטיפול משפחתי.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה