טיפול פסיכיאטרי - מרכז ד"ר טל לתמיכה רגשית ונפשית
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול פסיכיאטרי - מידע על טיפולים נפשיים על ידי פסיכיאטרים

כיצד טיפול פסיכיאטרי יכול לסייע לך?

לרגע זה נשמע מפחיד - ואף מרתיע. אבל במציאות טיפול נפשי ופגישה עם פסיכיאטר דומה לפגישה עם פסיכולוג: פגישה אחד על אחד באווירה שקטה. מדובר ברופאים במקצועם ותפקידם לעזור ולסייע לאנשים החשים מצוקה נפשית.

אין זה נדיר לחוש לפעמים תחושות של מצוקה נפשית, החל מתחושות קלות של אי שביעות רצון מעצמנו וכלה בתחושות מורכבות יותר של עצבות, חוסר חשק, דיכאון או פחד, מתח וחרדה.

טיפול נפשי על ידי פסיכיאטר הוא למעשה טיפול על ידי רופא שהתמחה בתחום בריאות הנפש. לפיכך הוא מכיר גם את הבעיות הנפשיות וגם את הבעיות הגופניות, ויודע איך לפתור בעיות הקשורות בכל אחד מהן בנפרד ושל שתיהן יחד.

מדובר ברופא העובר גם הכשרה שדומה להכשרה של פסיכולוג, כלומר הוא מכיר את עולם התוכן הפסיכולוגי, לכן חלק מהפסיכיאטרים עושים טיפולים פסיכותרפיים גם כן.

כתוצאה מכך, המטפל מכיר את רוב הטיפולים המוצעים - טיפולים דינמיים, טיפולים קוגניטיבים - התנהגותיים, טיפולים תרופתיים, שיקומיים וטיפולים זוגיים. אולם חשוב לציין כי פסיכיאטר, בשונה ממטפלים העוסקים בתחומים המשיקים, הוא איש המקצוע היחיד בתחום בריאות הנפש שמורשה לתת טיפול תרופתי.

אבחון פסיכיאטרי

אחרי הפגישה עם הפסיכיאטר המטופל אמור לצאת בהרגשה כי הוא עבר אבחון, כי נושא הקשיים הנפשיים הוסבר לו ולאחר שנעשתה בחירה כיצד להתמודד עם קשיים אלו. ההבנה של הבעיות, האבחון הנכון שלהם, ובחירת דרך ההתמודדות המתאימה מאפשרים לפונה לחוש הקלה.

חשוב מאוד שהמטפל יהיה מעודכן בכל מגוון הטיפולים הקיים. כמו כן, עליו להיות מקצועי, רגיש וקשוב לצרכי הפונים אליו.

מכיוון שהפסיכיאטר מכיר את סוגי הטיפול הקיימים, הוא יכול, יחד עם המטופל, לבחור את השיטה הטובה ביותר עבורו - ואין זה אומר בהכרח טיפול תרופתי.

מגוון הטיפולים הקיים היום הוא כמעט אין סופי, ומכאן החשיבות הרבה לבחור את הטיפול המתאים מראש, בכדי למנוע מצב בו מתחילים טיפול לא מתאים ומגלים זאת לאחר זמן רב.

טיפול נפשי במרכזים רב מקצועיים

במסגרת טיפול נפשי על ידי פסיכיאטר, כאשר יש צורך ברור בטיפול תרופתי או כאשר המטופל מבקש זאת, חשוב כן לבחון את כל מגוון הטיפולים התרופתיים הקיימים ולהתאים את התרופה בעלת הסיכוי הגבוה ביותר לשיפור ועם מיעוט תופעות לוואי.


לעיתים אנשים מטופלים גם על ידי פסיכיאטר אשר נותן טיפול תרופתי, וגם על ידי איש מקצוע אחר (עובד סוציאלי או פסיכולוג). במקרים אלו הקשר בין המטפלים חשוב ביותר ומסייע למטופל, ומכאן היתרון למרכזים אשר מציעים טיפול רב מקצועי במקום אחד.

 
 

מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה