טיפול פסיכולוגי בחיפה - פנה/י לשיחה אישית עם פסיכולוגית בחיפה
 חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול פסיכולוגי בחיפה

הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל - סניף חיפה 

במרכז מוצע טיפול פסיכולוגי רגשי בהתאמה לצרכי המטופל ומתוך הבנה עמוקה של קשייו, ובמידת הצורך מותאם גם טיפול פסיכיאטרי (תרופתי). בקליניקה שלנו בחיפה צוות פסיכולוגים מיומן שמציע לך טיפול ועזרה מקצועית בהתאמה אישית לצרכים שלך.

מהו טיפול פסיכולוגי?

פעמים רבות אנו מוצאים עצמינו משקיעים את כל המשאבים שלנו בלמידה, בפיתוח קריירה וברכישת ידע רב.

מרוץ החיים שרוב בני-האדם בעולם המערבי נתונים בו מביא עמו לא מעט יתרונות, מקל על היבטים שונים בחיינו ולעיתים גם יוצר תנאים נוחים יותר עבורנו. יחד עם זאת, לא פעם, מרוץ חיים זה, על אפיוניו השונים, גורם לרבים לזנוח בדרך את הדבר העיקרי ביותר בחייהם – את עצמם. 

לשיחה אישית עם פסיכולוגית בחיפה חייג/י: 03-6413483

מדהים לראות, שאנשים רוכשים ידע רב במהלך חייהם, בתחומים שונים ובדרכים שונות, אך כמעט ואינם עוסקים בהבנה מקיפה ומעמיקה של עולמם הנפשי.

אנשים משלימים עוד תואר, רוכשים תעודה מקצועית או לומדים הכל על שוק ההון; אבל לא תמיד מבינים למה הם מתעצבנים כל-כך כשהבוס, שהם בדרך כלל בקשר טוב עמו, דורש מהם להישאר שעה נוספת, או מדוע בכל פעם שהם רבים עם חבר/ה הם נכנסים ללחץ

ההתנהגות שלנו, המחשבות, הרגשות ודרכי הפעולה שלנו, בין אם אוטומטיות ובין אם שקולות יותר, מושפעות כולם מעולמנו הנפשי. כל אלו הם מורכבים כל-כך שלעיתים אנחנו לא יודעים בדיוק מדוע אמרנו את מה שאמרנו או למה אנחנו מרגישים כך או אחרת בסיטואציות שונות, כשלפעמים אנחנו כן מבינים אבל חשים ש"זה גדול מאיתנו". 

בין אם העולם הנפשי שלנו מודע יותר ובין אם מודע פחות יש לו השפעה משמעותית ביותר על חיינו כמעט בכל רגע נתון. לכן, להשקעת מאמצים בהיכרות שלנו עם עצמינו יש חשיבות רבה. היכרות זו יכולה להיעשות בעזרת איש מקצוע מתחום הפסיכולוגיה בתהליך שנקרא טיפול פסיכולוגי. 

מה עושים בטיפול הפסיכולוגי בקליניקה בחיפה? 

טיפול פסיכולוגי משמש כמקור תמיכה וייעוץ במגוון נרחב של מצוקות נפשיות - משבריות או מתמשכות.

לעיתים אנשים פונים אליו בעקבות התמודדות עם משבר כלשהי – פיטורין, שכול, גירושין, טראומות שונות ועוד. במקרים אחרים, אנשים פונים בעקבות התמודדות עם מצוקות כמו בעיות בקשר הזוגי, קשיים במציאת בן-זוג, קשיים ביצירת קשרים חברתיים, חרדות, דיכאון, ביטחון עצמי נמוך ועוד.

אלא שבמקרים לא מעטים אחרים, אנשים פונים לטיפול פסיכולוגי מתוך מטרה להכיר את עצמם טוב יותר, להרגיש טוב יותר, ללמוד לעומק את המקורות להתנהלות הרגשית שלהם – לא בהכרח מנקודת מוצא של מצוקה. 

בכל אחד מהמקרים, טיפול פסיכולוגי הוא מקום בו אפשר לתאר את הקשיים המטרידים, להעלות לרמת המודעות את התכנים הנפשיים החבויים, למצוא דרכים להבין אותם יותר, להבין לעומק את מושג העצמי, ללמוד כיצד להרגיש טוב יותר ביום יום, אך גם במצבים קשים יותר ובעיקר לשפר את איכות החיים. 

כפי שהשלמת תואר אינה נעשית תוך כמה שבועות, וכפי שאנו מבינים שעל מנת להיות מקצועיים בתחום מסוים עלינו להשקיע בו זמן רב – כך גם היכרות עם עצמינו, או התמודדות עם מצוקה המלווה אותנו, איננה יכולה להיעשות תוך מספר ימים. טיפול פסיכולוגי, הינו טיפול ארוך טווח, בו לומד המטופל להכיר יותר ויותר את עצמו, את השפעת נפשו על דרכי ההתנהגות שלו, את הצעדים שעליו לעשות על-מנת להתמודד עם הקשיים או לשנות היבטים בחייו וכן על-מנת ליישם זאת. 

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו בכל עת, ולקבוע פגישת היכרות עם הפסיכולוגים שלנו. פגישה שתאפשר לך אולי לפתוח צוהר לעולם הנפשי הייחודי שלך, להבין יותר מה מניע אותך, ללמוד על עצמך, למצוא את כוחות ההתמודדות שלך, ובעיקר להרגיש טוב יותר ולתת לעצמך הזדמנות לצמוח ולהתפתח.

טיפולים פסיכולוגיים הניתנים בקליניקה בחיפה

פסיכולוג הוא איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, שתחום התמחותו הוא טיפול באנשים. הטיפול נעשה בשיטות טיפוליות שונות בהם התמקצע לאורך השנים וכן בדרכים שונות: באופן פרטני, אחד על אחד, טיפול משותף עבור בני הזוג, טיפולים משפחתיים והדרכות הורים.  

כיום קיים מגוון רחב של שיטות טיפול פסיכולוגיות המיועדות לבעיות ומצוקות שונות.

זאת ועוד טיפול פסיכולוגי מכוון לכלל האוכלוסייה ולכל הגילאים מטיפול בילדים ובני נוער דרך טיפול במבוגרים ועד טיפול עבור בני הגיל השלישי.

להלן תיאור קצר של סוגי הטיפולים הקיימים בקליניקה בחיפה. לחצו על הכותרת וקראו בהרחבה על השיטה: 

 • טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) - מתמקד בשינוי הרגלים ודפוסי חשיבה "השולטים" בנו ומונעים מאיתנו להתקדם. קיראו מידע נוסף על CBT.
   
 • טיפול דינמי (רגשי) - מתמקד במאפיינים האישיותיים של האדם וביכולתו ליצור קשרים בין אישיים.
   
 • הדרכת הורים - בד"כ נלווית לטיפול בילד, מטרתה להנחות את ההורים כיצד לעזור לילדם מתוך ההבנה ששינוי בהתנהגותם יוביל לשינוי גם בהתנהגות הילד.
   
 • טיפול בהתמכרויות - הטיפול נועד לעזור הן בתהליכי גמילה והן במניעת מעידה ומיועד לטיפול בהתמכרויות לחומרים כמו התמכרות לאלכוהול, סמים, סמי פיצוציות, התמכרות לסיגריות ו-גמילה מעישון ועוד כמו גם התמכרויות התנהגויות, לרבות התמכרות להימורים, קניות, אינטרנט, משחקי מחשב ועוד. 

 ליחצו כאן למפת הגעה לקליניקה הממוקמת בחיפה, ברחוב ישורון 5.

צוות המומחים המוביל בסניף חיפה כולל  אנשי טיפול מקצועיים, אשר נבחרו בקפידה על ידי ד"ר אילן טל, מנהל המרכז. המטפלים עובדים יחד זה עם זה בשיתוף פעולה מלא ונמצאים בקשר הדוק עם ד"ר טל להתייעצות, ליווי והדרכה מקצועית. בנוסף, עוברים המטפלים במרכז הכשרות וקורסים מקצועיים שונים. 

מעוניינים לראות איך נראית הקליניקה שלנו? לחצו כאן: מבט מבפנים על הקליניקה בחיפה

האיזנו לד"ר אילן טל מתארח בתוכנית המומחים ברדיו חיפה ועונה למאזינים בנושאים של התמודדות עם חרדה, טיפול תרופתי, אכילה רגשית ועוד

צוות הקליניקה בחיפה לרשותך. נשמח לסייע לך!


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בקליניקה בחיפה צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
להרגיש קצת יותר טוב - תוספי התזונה הטבעיים של דר' טל | תוסף התזונה Re-Start Super
| תוסף התזונה Re-Live Super
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה