טיפול פסיכולוגי בחרדה - סיוע של פסיכולוג
  חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול קצר מועד בחרדה ע''י פסיכולוג

למי מתאים טיפול קצר מועד בחרדה?

אם הנך סובל/ת מחרדה והחלטת לחפש טיפול, ייתכן כי תמצא/י עצמך מבולבל/ת מול מגוון האפשרויות הקיים ולבסוף חסר/ת יכולת להחליט איזה טיפול יהיה הכי טוב ויעיל עבורך.

במגוון רחב זה ניתן למצוא מספר סוגי טיפול בחרדה: טיפול דינמי האורך זמן ממושך ובמהלכו נעשה בירור מעמיק על מקורות הסבל הנפשי של המטופל; טיפול פסיכיאטרי באמצעות תרופות, שהינו נוח ויעיל אך מעורר לעיתים חשש ודאגה מפיתוח תלות בתרופה;  טיפול פסיכולוגי קצר מועד, בגישה התנהגותית קוגניטיבית, הידועה כיעילה להפרעות חרדה.

אם תחושות חרדה מלוות אותך, גם אם לא ברמה המשתקת, אך באופן המפריע לתפקוד היום-יומי ולרווחה הנפשית דע/י כי יש דרכים לטפל בכך.

לשאלות נוספות, ייעוץ, בקשה לאבחון או התאמת טיפול תוכל/י לפנות אלינו בכל עת ונשמח לסייע.

מהו טיפול קצר מועד?

קיימים מקרים בהם החרדה אינה ברמה מציפה לחלוטין והמטופל רוצה ויכול לעבוד עליה במסגרת פסיכולוגית אינטנסיבית ומהירה, אשר תסייע לו תוך זמן קצר. הטיפול המתאים במקרה זה הוא טיפול קצר מועד בגישה קוגניטיבית-התנהגותית.

הטיפול מתבצע על ידי פסיכולוג, פסיכיאטר או עו"ס קליני, ונמשך כ-  6 עד 16 פגישות בלבד. בסיומו המטופל אמור להיות מסוגל להתמודד היטב עם החרדה, ללא סיוע חיצוני, ולחוש הקלה בעוצמה ובתדירות הסימפטומים.

איך עובד טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה?

זה נשמע מפתיע כי ניתן לחוש שיפור במהירות ובזמן כה קצר, אך השיטה של הטיפול הקוגניטיבי-ההתנהגותי עובדת, ובמקרים רבים בהם מטופל פונה לקבלת טיפול פסיכולוגי בחרדה - קיימת הקלה כבר אחרי מפגשים ספורים בלבד.

הבסיס לטיפול זה הוא ההבנה כי קיים הבדל משמעותי בין טיפול פסיכולוגי ארוך ומקיף ובין טיפול ממוקד בסימפטומים. הטיפול הארוך והמקיף מאפשר הבנה רחבה של הגורמים שהביאו את המטופל לתחושות החרדה וכן לשיפור בהרגשה. ברם טיפול זה אינו מביא להקלה מהירה אלא הדרגתית, הנרכשת לאורך זמן עם העמקת הקשר הטיפולי.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי עוסק בבירור של התנהגויות ומחשבות אשר תורמות להופעת חרדה ומחמירות אותה. בטיפול לומד המטופל להשתמש בטכניקות ספציפיות אשר מסייעות לנטרל את ההתעסקות הבלתי פוסקת בחרדה. לימוד מהיר של הטכניקות ויישומן המיידי הוא זה שמביא להקלה מהירה בסימני החרדה. הקלה זו תלויה בזמן שמשקיע המטופל ביישום הטכניקות אותן הוא לומד.

מכיוון שהטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי כולל שיעורי בית כתובים וניהול יומני מחשבות והתנהגות, נהוג לערוך את הטיפול בכתב. היתרון הוא שהמחברת בה נכתב הטיפול נשארת בידי המטופל והוא יכול לשוב ולעיין בה בכל זמן בעתיד.

 אבחון חרדה והתאמת טיפול

טיפול פסיכולוגי בחרדה הנו אחת הדרכים לסייע למי שסובל ממנה, אך כאמור קיימות שיטות נוספות ועל כן קיימת חשיבות רבה לתהליך האבחון והתאמת השיטה הטובה ביותר עבור כל מטופל.

אנו ממליצים כי האבחון והטיפול יתבצעו באופן דיסקרטי תחת המטריה של מרכז רב מקצועי, בו צוות הכולל אנשי מקצוע מתחומים שונים. כך נשמרת האפשרות לסייע לך בדרך המתאימה ביותר עבורך.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה