טל רחמים - פסיכותרפיסט במרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טל רחמים-בירן - פסיכותרפיסט

טל רחמים - פסיכותרפיסט

 

טל רחמים, פסיכותרפיסט, מנהל היחידה לטיפול בגיל הרך במרכז ומומחה בטיפול בטראומה וסטרס בקרב ילדים בגיל הרך. כמו כן, טל הוא מנחה קבוצת פסיכודרמה בתוכנית "צעד קדימה", תוכנית לטיפול יום אינטנסיבי, ומטפל פרטני במסגרת התוכנית. 

טל מטפל בילדים בגיל הרך, ילדים בגילאי בית ספר, במתבגרים ובמבוגרים. בעל הסמכה בטיפול בהבעה ויצירה בהתמקדות בפסיכודרמה, במכללת סמינר הקיבוצים ובוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות, בהצטיינות, מהמכללה האקדמית, תל-אביב-יפו. בנוסף, בוגר לימודי פסיכותרפיה דינאמית-ממוקדת, באוניברסיטת בר-אילן. בוגר התוכנית לפסיכותרפיה הורה - ילד, מטעם מכון חרוב בשיתוף עם המרכז לחקר טראומה בילדות באוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו

טל עורך טיפולים רגשיים לילדים ולהורים, תוך התמקדות בעבודה על שיפור מערכות יחסים בין - אישיות בתוך המשפחה, חיזוק הקשר הורה ילד ובניית מערכת יחסים אמפתית, קשובה לצרכים, סמכותית ומאפשרת עצמאות. 

לטל ניסיון רב בטיפול בילדים שנחשפו לאירועים טרואמטיים ומצבים מעוררי סטרס והוא מסייע לילדים דרך טיפול דיאדי (טיפול הורה-ילד), טיפול במשחק, הדרכות הורים ועוד. 

במסגרת טיפוליו במבוגרים, מסייע טל בהקלה על מצוקות רגשיות כמו חרדה, דיכאון, דימוי עצמי נמוך, מתח נפשי, מצבי סטרס וכן עוזר למטופליו למצוא את האיזון הנכון והבריא שבין מתחי העבודה, העומס שבניהול חיי המשפחה והצורך בפנאי אישי ושקט נפשי. 

בעבודתו הוא מתאים את משך הטיפול לצורך של המטופל, ומקיים טיפולים קצרי מועד, וטיפולים ממושכים, וכן בטיפול גישות פסיכודנמיות (רגשיות), אמצעים פסיכו-דרמטיים הלקוחים מעולם הטיפול  בהבעה ויצירה ומודלים של טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).

במקביל, מטפל טל בילדים בסיכון ובהוריהם, עורך טיפולים פרטניים, טיפולים דיאדיים, הדרכות הורים והנחיית קבוצות טיפוליות במרכז הורים ילדים ביפו.  כמו כן, טל מלמד ומדריך צוותים של פסיכולוגים בנושא טיפול קצר מועד בילדים, מנחה קבוצות טיפוליות וטיפולים פרטניים לאסירים המתמודדים עם התמכרות לסמים ואלכוהול, ברשות לשיקום האסיר ומדריך סטודנטים במסגרת סמינר קליני בפסיכודרמה. 

לטל ניסיון רב בפיתוח תוכניות הדרכה והכשרת סטודנטים ובהדרכת צוותים ואנשי מקצוע רפואיים ופרה-רפואיים.

טל משמש כמרצה בתוכנית לפסיכותרפיה דינמית באוניברסטת בר-אילן. 

האני מאמין שלי

לעיתים החיים מזמנים לכולנו התמודדויות קשות ומורכבות, כאלה שאנחנו לא מצליחים לפתור לבד, כאלה שלא למדנו איך להתמודד איתן באף בית ספר. בחלק מהמקרים חבר קרוב, או בן משפחה יכול לעזור לנו. במקרים מסוימים, כאשר אנו חווים קושי, מצוקה, עצב, סבל שבהם עזרתו של אדם קרוב אינה מספקת, חשוב לזכור שיש מה לעשות - אנחנו יכולים לעזור לעצמנו על ידי פנייה לגורם מקצועי.
 
כמטפל אני רואה בפנייה של אדם לטיפול כוח, ומאמין ביכולותיו של האדם להתחזק, להתפתח, לשנות וליצור לעצמו את החיים אותם שואף לחיות.
עבודתי מתאפיינת במקצועיות, בפיתוח יחסים של פתיחות בין המטפל למטופל, בכבוד רב לנפש האדם ולכאביו, בניסיון ליצור קשר טיפולי אנושי, מכבד, אמפטי ומסור, ובחיפוש יצירתי מתמיד אחר דרכים לקידום המטופל. אני מאמין שמאפיינים אלה הם בסיס הכרחי לטיפול נפשי מוצלח.
 
בעבודתי אני משלב פסיכותרפיה, (טיפול באמצעות שיחות), ומודלים מתוך גישות של טיפול בהבעה ויצירה ופסיכודרמה, וזאת מתוך האמונה כי לכל אדם מסייעות גישות טיפוליות שונות, על מנת להגיע ליעדו. 

סרטונים בנושא
הצוות המומחה במרכז ד"ר טל צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
להרגיש קצת יותר טוב - תוספי התזונה הטבעיים של דר' טל | תוסף התזונה Re-Start Super
| תוסף התזונה Re-Live Super
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה