יעוץ זוגי ממוקד - כשטיפול זוגי גדול עליכם
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


יעוץ זוגי ממוקד

ייעוץ זוגי מתי נדרשת התערבות ממוקדת?

קשר זוגי הוא אחד הקשרים המשמעותיים והחשובים ביותר שלנו. כאשר הקשר הזוגי הוא טוב, שני בני הזוג מקבלים ממנו כוח ותמיכה. כאשר הקשר בעייתי, עם ריבים ומתחים, זה משפיע על מצב הרוח של כל אחד מבני הזוג ומערער את תחושת הביטחון.

זוגיות טובה אינה מובנת מאליה

זה לא מובן מאליו ליצור ולתחזק זוגיות טובה. פעמים רבות ישנן אי הסכמות בין בני הזוג, שיכולות להגיע לכדי מאבקים של ממש. לפעמים, אחרי שנים ארוכות של ריבים, פשוט מפסיקים לדבר. מרגישים שכבר אין טעם, שאין עם מי לדבר.

בדרך כלל, בני הזוג נוטים להאשים זה את זה, כשכל אחד רואה בשני את האחראי לעובדה שהקשר לא טוב. "הוא לא מספיק בבית, היא לא מספיק מסודרת, הוא לא מספיק מתייחס, היא לא מספיק חמה" וכו'... חשוב לזכור, שכאשר יש בעיות בקשר זוגי, כנראה ששני בני הזוג תורמים למצב.

חששות מפני ייעוץ וטיפול זוגי

לפעמים עולה מחשבה ללכת לטיפול זוגי, אבל זה דורש השקעה. ההחלטה ללכת לטיפול מצריכה בפני עצמה הסכמה ותיאום בין בני הזוג, התפנות של שניהם מעיסוקיהם ומחוייבות לתהליך שכזה.

התהליך יכול להיות ארוך וממושך ובמהלכו עולים לצד הקשיים הזוגיים גם קשיים רגשיים של כל אחד מבני הזוג, מתבררים המודלים המשפחתיים שמהם כל אחד מהם מגיע ועוד.

זוגות רבים נרתעים מתהליך כזה. חלקם חוששים שהטיפול הזוגי יהפך לטיפול פסיכולוגי אישי שלהם, שיציף בעיות וקשיים נוספים מחוץ לקשר הזוגי.

חלקם חוששים שמא טיפול זוגי עלול לדרדר עוד יותר את מצב הקשר, שמא בטיפול יעלו תחושות קשות של אכזבה או תסכול מבן הזוג, שיובילו לפרידה.
 

במקרים כאלה אפשר לשקול ייעוץ זוגי ממוקד. לא להיכנס לתהליך ארוך, כי אם לקבל ייעוץ קצר וממוקד במספר מצומצם של פגישות עם פסיכולוג, יעוץ שמתאר וממקד את הבעיות המרכזיות הקיימות בקשר ונותן כלים לפתרון.

המכווננות של שני בני הזוג בייעוץ שכזה צריכה להיות לעבר שימור הקשר הזוגי, מתוך מחוייבות להתגייס לטובת מטרה משותפת לשפר את איכות הקשר.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול זוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה