לפי מה כדאי לבחור פסיכיאטר פרטי
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


כיצד נבחר פסיכיאטר פרטי?

קריטריונים לבחירת פסיכיאטר מתאים

מחפשים פסיכיאטר פרטי אבל לא באמת יודעים על מה כדאי לשים דגש? מאיפה בכלל להתחיל ולמה חשוב לשים לב? ריכזנו עבורכם את כל הקריטריונים שחשוב להתייחס אליהם בבחירת פסיכיאטר פרטי. במרכז ד"ר טל צוות פסיכיאטרים רחב, אותם ניתן לפגוש באופן פרטי ודיסקרטי, העוסק בטיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים ובעל ניסיון עשיר במגוון רחב של תחומי טיפול. 

ליצירת קשר וקבל מידע ראשוני, התקשרו בכל עת: 03-6413483

ברשת האינטרנט ובמקומות נוספים, קיימים פרסומים של פסיכיאטרים רבים המציעים ייעוצים מקצועיים וטיפולים נפשיים. בבחירת פסיכיאטר פרטי, נצפה לרמת שירות ומקצועיות גבוהה. להלן מספר קריטריונים או כללים מומלצים אשר מסייעים להעריך, לפחות באופן בסיסי, מיהו המטפל ומהן הציפיות במפגש עימו.

1.קורות החיים של המטפל: בקורות החיים קיים פירוט של תפקידיו הציבוריים, במידה וקיימים ותחומי התעסקותו באופן פרטי. כדאי לבדוק את התפקידים שהפסיכיאטר מילא בעבר וגם בהווה, ולבדוק האם זה מתאים לבעיה עימה אנחנו באים לטיפול.


לדוגמא, במקרה דחוף המצריך אשפוז, יתכן שטוב יותר יהיה להגיע לפסיכיאטר שיש ברשותו ניסיון בחדרי המיון. באם מדובר במקרים של דיכאון או חרדה, יתכן וכדאי יהיה להגיע לפסיכיאטר העובד במרפאה.

קראו עוד על: אשפוז בית

ניתן לומר באופן כללי, כי המגזר הפרטי הוא הרבה יותר תחרותי, נהוג להניח שפסיכיאטרים בעלי שם מחזיקים קליניקות פרטיות או מכונים וככל שהפסיכיאטר יותר נחשב, סביר להניח שיהיה לו תפקיד בכיר יותר באחד מהמכונים הפרטיים. מומלץ  גם לשקול ולבחון את הפעילות האקדמית של הפסיכיאטר בעבר או בהווה.

 

2. המכון שבו הפסיכיאטר מועסק: הפעילות של הפסיכיאטר במסגרת מכון פרטי היא השיוך המרכזי של אותו פסיכיאטר. מכונים מבוססים מעסיקים מגוון גדול של מטפלים, המתמחים בסוגים שונים של בעיות נפשיות, שזה חיובי, היות וזה מגדיל את הסיכוי שיותאם לכם  הטיפול הטוב ביותר אותו אתם צריכים.

כמו כן יש לבדוק כי מדובר במרכז רב מקצועי (בדרך כלל קורות החיים של המטפלים השונים מופיעים באתר האינטרנט של המרכז). לעיתים בסוף ההערכה הראשונית, עשוי להתברר כי נדרש פסיכיאטר ולא פסיכולוג, ולכן עדיף שבאותו המרכז יועסק גם פסיכולוג הזמין לפניות ואשר יוכל לעבוד עם הפסיכיאטר בשיתוף פעולה.

בדרך כלל למטפלים שונים, גם אם הם בעלי אותו שיוך מקצועי, תחום התמקצעות שונה ויכולות שונות, ובמרכז רק מקצועי המטפלים לעיתים משלימים זה את זה. בנוסף לכך גם במקרים בהם אחד המטפלים נמצא בחופשה או במקרי חירום הם יכולים למלא זה את מקומו של זה.

במקרים בהם הבעיות מורכבות יותר וקיים צורך בפסיכיאטר מבוגרים ופסיכיאטר ילדים ונוער, שהרי באם הם כבר עובדים יחדיו -זה יתרון גדול: המטפלים יכולים להתייעץ עם מטפלים אחרים לגבי שאר בני המשפחה אשר עשויים להיות מושפעים מהמצב הנפשי של המטופל עצמו.

 

3. מזכירות: נראה לא משמעותי, אבל זה שיקול לא פחות חשוב. ברוב שעות היום, הפסיכיאטר עסוק בפגישות ואינו זמין, ולכן כדי  שיהיה מענה טלפוני זמין רוב שעות היום, צריך מזכירות (גם אם מדובר במזכירה שרושמת הודעות). כך הפסיכיאטר זמין ונגיש יותר למטופלים, המזכירה גם יכולה במידת הצורך לקרוא לפסיכיאטר לצאת מפגישה בשל מצב חירום כלשהוא. לדוגמא, אם קיימת בעיה עם מרשם, המזכירה יכולה לטפל בזה בזריזות וביעילות, ללא צורך להמתין לפסיכיאטר וזה חוסך את זמן ההמתנה לכך שהפסיכיאטר יסיים את עבודתו ויתפנה לטפל בכך.
 

 

 

4. איכות התכנים באתר האינטרנט יכולים להוות שיקול. במידה ויצא לכם לקרוא מאמר, והוא  סיפק לכם את המידע הראשוני הדרוש לכם להחליט אם לפנות לטיפול, זה סימן ראשוני טוב, ככל הנראה המטפל חושב כמותכם.

 

5. פרטים טכניים חשובים: מיקום גיאוגרפי של הקליניקה ומחיר. מיקום גיאוגרפי עשוי להיות משמעותי בעיקר אם אתם נדרשים להשתמש בתחבורה ציבורית, במידה ומדובר בטיפול טוב ואתם מרוצים מהתוצאות, השיקול הגיאוגרפי הופך להיות משני. לגבי נושא מחיר, המחיר פר פגישה עשוי להיות גבוה יותר, ככל שהפסיכיאטר מבוקש יותר.

חשוב גם לשאול על אמצעי התשלום האפשריים, והאם ניתן לחלק לתשלומים ואיך. 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכיאטרי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
להרגיש קצת יותר טוב - תוספי התזונה הטבעיים של דר' טל | תוסף התזונה Re-Start Super
| תוסף התזונה Re-Live Super
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה