לימודי פסיכולוגיה - כל הדרך אל התואר
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


לימודי פסיכולוגיה - כל הדרך אל התואר

פסיכולוגיה מלווה אותנו לאורך שנים כמעט בכל מקום אליו אנו הולכים. בבית, בעבודה ובכל מקום בו מתקיימות אינטראקציות וצורות חיים. לאורך ההיסטוריה קיים קושי בהבנת נבכי נפש האדם ועל כן אין זה פלא כי תחום הפסיכולוגיה נחשב לאחד התחומים המסקרנים והמרתקים ביותר הקיימים. לימודי פסיכולוגיה יפתחו בפניכם צוהר לעולם מדהים של הבנת נפש האדם, צרכיו, תשוקותיו ועוד.

תכני הלימוד - תואר ראשון בפסיכולוגיה

פסיכולוגיה היא תחום מורכב העוסק בחקר התנהגות ונפש האדם. קיימים כל כך הרבה אנשים בעולם וכדי שנוכל באמת להבין עד הסוף מה מסתתר בכל אדם, יש צורך במחקר מקיף ומעמיק, לכן אין זה פלא כי תכני ומסלולי הלימוד בה כה רבים ומרתקים.

הסטודנט ייחשף לפני שונים מתחום הפסיכולוגיה: פסיכולוגיה התפתחותית תמקד את הסטודנט בשינויים החלים על כל אדם מילדות ועד בגרות. פסיכולוגיה חברתית תעמוד על היחסים שבין אדם לסביבתו.

פסיכולוגיה של האישיות תעסוק באדם עצמו והשוני של כל אדם לעומת האחר. כיוון נוסף אליו ייחשף התלמיד הוא פסיכולוגיה קוגניטיבית הנחשב לאחד התחומים המרתקים, תחום זה עוסק בתודעה ובתפיסות השונות של כל אדם את המציאות. למידע נוסף: פסיכולוג קוגניטיבי וכן CBT.

הלימודים גם יגעו בפן הפיזי של הפסיכולוגיה: פסיכולוגיה רפואית בה ייחשף הסטודנט לקשר הישיר בין גוף לנפש, תחום נוירופסיכולוגיה, בה ייחקרו השפעות כימיות על המוח, וכן פסיכו-פיזיקה בה יבין הסטודנט את הקשר בין גירויים פיזיים לתחושות על המוח.

תנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה

מסלולי הפסיכולוגיה נחשבים למאוד יוקרתיים ותנאי הקבלה אליהם גבוהים ומחמירים בעיקר במוסדות המובילים.


בעלי ציונים נמוכים יותר יכולים למצוא היום את מסלולי הפסיכולוגיה כמעט בכל מכללה שם הדרישות הם ציון 85 לפחות בבגרות וציון של מעל 550 בפסיכומטרי.

כמה זמן לומדים פסיכולוגיה?

לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון נמשכים כשלוש שנים, אך חשוב לציין שעל מנת שתוכלו לעבוד ולטפל באנשים באופן מוסמך ומקצועי, יש צורך להמשיך ללימודי תואר שני הנמשכים שנתיים נוספות ועוד שנתיים של התמחות מעשית לאחריהן.

מוסדות הלימוד

מסלולי הפסיכולוגיה מאוד מבוקשים ועל כן ניתן למצוא אותם כמעט בכל מכללה ואוניברסיטה המכבדות את עצמן. המוסדות המובילים הם האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. מוסדות נוספים ששווה להזכיר הם האוניברסיטה הפתוחה, המכללה האקדמית בצפת והמרכז האוניברסיטאי אריאל.
 

אפשרויות תעסוקה 

כיום כמעט כל מוסד מחזיק פסיכולוג לטובת עובדיו. בין אם מדובר בייעוץ ובין אם בטיפול של ממש. בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יכולים להשתלב בתפקידי הדרכה בבתי ספר ומוסדות חינוך נוספים (למשל במסגרת הדרכת הורים), כמטפלים לא מקצועיים וככוח עזר בבתי חולים ומוסדות רפואיים. וכן להשתלב בתפקידי ייעוץ בחברות השמה וכוח אדם. כאשר על מנת לקבל הסמכה שתאפשר לתת טיפול ואבחון למטופלים, חובה להמשיך ללימודי תואר שני ולעבור התמחות מעשית.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה