מיינדפולנס במצבי משבר נפשיים - מרכז ד''ר טל לתמיכה רגשית ונפשית
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


מיינדפולנס במצבי משבר נפשיים

בזמן מצבי משבר נפשיים קיימת נטייה לכולנו לשקוע למחשבות שליליות, שיפוטיות, האשמה וביקורת עצמית. מצב זה מייצר מעין מעגל קסמים שלילי בו אנחנו מרגשים  רע לגבי עצמינו אך בה בעת ממשיכים לשקוע בחשיבה שלילית חזרתית וכך מצבנו עשוי להחמיר. מצבים כאלה עשויים לעורר תחושות של חוסר אונים ובעיקר הרגשה של "אין מוצא" ממצב שנראה שאי אפשר לצאת ממנו.

דווקא במצבים אלה הוכח מחקרית כי תרגול מיינדפולנס יכול להיות כלי יעיל. מיינדפולנס (קשיבות) היא תהליך פסיכולוגי של הבאת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לחוויות המתרחשות בזמן הוו באופן טבעי. התודעה האנושית נוטה לקפוץ ממקום למקום, ובזמן של משבר נפשי מחשבות אלה נוטות להיות שליליות. טכניקת המיינדפולנס מאפשרת תשומת לב לחוויה המיידית. עקרונותיה העיקריים הם להתגבר על ההרגל האנושי להתבונן מתוך ביקורת, השוואה ושיפוט כלפי העולם באמצעות טכניקה של אימון התודעה להישאר במצב קיים.

עם זאת, לא מספיק להכיר את הרעיון. מיינדפולנס היא שיטה אותה מתרגלים באופן אישי או קבוצתי ולומדים בהדרגה שיטות וכלים להגביר את תודעת המיינדפולנס גם במשך היום ולא רק בזמן התרגול.

בעשורים האחרונים יותר ויותר מחקרים מראים שלימוד ותרגול מיינדפולנס מהווה דרך יעילה, בריאה וחסכונית להתמודדות עם מתח נפשי ושיפור איכות החיים. היכולת להיות מודע למחשבות, לרגשות, לתחושות הגוף ולהתנהגות ברגע הנוכחי, מבלי לשפוט או לבקר את עצמך הינה תכונה חשובה שכדאי בכלל לפתח ולא רק במצבי משבר. התכונה האנושית הזו אינה מתפתחת לבד אלא במודעות ובתרגול הגם שהיא יכולת טבעית ואנושית.

אימון במדיטציית מיינדפולנס לא רק יוצר תחושה של רוגע, אלא גם מחדד את היכולת להתבונן בתהליכים נפשיים, לזהות גורמים לתגובות אוטומטיות, ומאפשר גמישות רבה יותר בדרכי התגובה לאירועי החיים ולמצבי משבר נפשיים.

כאמור, פיתוח של יכולות מיינדפולנס עוזר להתגבר על דפוסים מחשבתיים (קוגניטיביים) והתנהגותיים אוטומטיים המובילים למתח, דאגה ושחיקה.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת להבין יותר כיצד מיינדפולנס יכול לסייע לכם בחיי היום יום בכלל ובחזרה לתפקוד ויציאה ממשבר בפרט

עוד אנחנו מזמינים אתכם ללמוד כיצד אימון מיינדפולנס קבוצתי מסייע ביציאה ממצבי משבר גם בתהליך קבוצתי, כפי שמתקיים אצלנו כחלק בלתי נפרד בתוכנית לטיפול אינטנסיבי

למידע נוסף על קורס מיינדפולס לחצו


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה