מערכת יחסים, זוגיות וטיפול זוגי
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


מערכת יחסים זוגית ואישית

מהי זוגיות טובה וכיצד טיפול זוגי יכול לשפר אותה?

מערכת יחסים בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין בן הזוג שלנו חשובה מאד. כאשר זוגיות טובה היא חלק מחיינו, אנו חשים בנוחות עם עצמנו ועם בני הזוג, והדבר מקרין על הילדים ועל המשפחה כולה, שחשה שקטה כאשר המערכת מתנהלת היטב.

אם כך, מהי זוגיות טובה? התשובה לשאלה זו אינה פשוטה. אנו נוטים להעריך קשר זוגי טוב כמערכת יחסים אשר מעודדת כל אחד מבני הזוג לבטא את עצמו ולהביא לידי מימוש את המיטב שבו. יחסים יציבים ובריאים הם בראש ובראשונה חברות טובה, אמפתיה, אכפתיות ותמיכה הדדית.

אבל, עקרון לחוד ומציאות לחוד. ביומיום אנו מוצאים עצמנו רבים, לעיתים על דברים פעוטים שמקורם בכלל לא בויכוח. למשל, אנו יכולים לכעוס על בן הזוג כי התנהגותו מזכירה לנו משהו מעברנו, ולפעמים אנחנו אפילו לא יודעים מדוע כל כך התרגזנו. לפעמים הקשר מעורר בנו עצב, כעס, רצון לעזוב את הכל ולהתחיל מחדש.

טיפול זוגי ותחזוקה של מערכת יחסים זוגית

הניסיון מלמד כי אם אנו לא עובדים על עצמנו ועל הזוגיות, אנו ניפגש עם אותן בעיות שוב, והתסכול יהיה רב. המסקנה המתבקשת היא שקשר זוגי, כמו כל דבר אחר, דורשת תחזוקה.

אז איך יוצרים או בונים מחדש זוגיות טובה המאפשרת הדדיות וחופש להתפתחות ולצמיחה אישית בעת ובעונה אחת? כשמתמודדים יחד בזוגיות וכשמשקיעים בה, היא מתפתחת ומשגשגת. כאשר אנו זונחים אותה, היא דועכת. כמו כל מערכת, זוגיות טובה נבנית ומתוחזקת על ידי השקעה של אנרגיה, זמן, וזאת על ידי ליווי מקצועי מתאים של פסיכולוג או פסיכיאטר.

טיפול זוגי הוא המקום הרגשי והפיזי בו נפגשים בני הזוג כדי לתחזק טוב יותר את המערכת שלהם. המטפל הזוגי (פסיכולוג או פסיכיאטר) מסייע לבני הזוג להיות קשובים זה לזה ולתמוך אחד בשני. בני הזוג מסתייעים במטפל כדי לפתח תחושות מחויבות מצד אחד וחופש הדדי לצמיחה מצד שני.

מתי כדאי לבוא לטיפול זוגי?

אפשר בהחלט להגיע ממקום חיובי בו בני הזוג רוצים להכיר עצמם טוב יותר ולהעמיק את הקשר, אך רוב האנשים המגיעים לטיפול פונים בגלל קשיים במערכת הזוגית. טיפול זוגי חשוב כאשר קיימות בעיות של חשדנות - כאשר בני הזוג אינם סומכים זה על זה או כאשר הם מקנאים זה לזה, כאשר קיימים קשיים מיניים כמו חוסר שביעות מיחסי המין או בעיות בתפקוד המיני.

כאשר יש ריבים לא נעימים, כגון: ריבים הקשורים לציפיות אחד מהשני (האישה מצפה שהבעל יהיה בבית והבעל מצפה שהאישה תיתן לו חופש), או ריבים הקשורים לילדים ולדרך גידולם, או כאשר קיימת התרחקות, ואחד או שני בני הזוג נוטים להסתגר, לא לשוחח זה עם זה ולהיבלע בתוך עצמם.

חשוב לכבד את תחושות שני בני הזוג ואם אחד מבני הזוג מתוסכל - אפילו אם סיבת התסכול אינה ברורה. מצבי משבר, חרדהדיכאון, יחסי מין מחוץ לנישואין ומחשבות על פרידה או גירושין הן סיבות ברורות יותר להגיע לטיפול זוגי.

טיפול זוגי מתאים לכל הגוונים השונים של הקשרים הזוגיים: זוגות חד מינייםזוגות לא נשואים, זוגות העומדים בפני החלטות חשובות ועוד. גם זוגות שהחליטו להיפרד ורוצים לעשות זאת בצורה מכובדת, וגם זוגות אשר מתחילים מערכת יחסים זוגית שנייה יכולים ליהנות ולהסתייע בתהליך של טיפול זוגי, ולערוך את המסע לפרידה או לבחירה מחודשת של זוגיות בצורה טובה יותר. 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול זוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה