מרב גיספאן - עובדת סוציאלית קלינית
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה
צוות המטפלים של הקליניקה

מרב גיספאן - עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת CBT

מרב גיספאן, עובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מטעם האוניברסיטה העברית וכן מטפלת בשיטת CBT, בוגרת התוכנית התלת שנתית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי של אוניברסיטת בר-אילן.

מרב עורכת טיפולים קצרי טווח וארוכי טווח במבוגרים ובני נוער, כאשר בטיפוליה היא מתבססת על השיטה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT).

למרב ניסיון של למעלה מעשור בטיפול רגשי, סיוע לאנשים בהתמודדות עם מצבים וקשיים רגשיים שונים ובפרט לנוער בסיכון כחלק מעבודתה בפרוייקט "עד אלייך", פרוייקט "אופ"י", כעובדת סוציאלית במסגרות ציבוריות (כפר שאול, באר יעקב) שם התמחתה בטיפול CBT וטיפול ACT במגוון קשיים לרבות דיכאון, הפרעות חרדה, OCD ועוד.

כחלק מעבודתה מסייעת מרב לאנשים המתמודדים עם מגוון רחב של קשיים רגשיים. ובעיקר לאנשים המתמודדים עם חרדות, התקפי חרדה, דאגנות יתר, תחושת חוסר שליטה נוכח תחום מסויים בחיים או בכלל תחושת חוסר שליטה המביאה לחרדה ופגיעה בתפקוד ובאיכות החיים.

זאת ועוד מרב מסייעת לאנשים הסובלים מפוביות ספציפיות, כלמר, פחדים המתמקדים בתחום אחד למשל פחד מטיסות, נהיגה, בע"ח, גבהים, היפוכונדריה (חרדת בריאות) ועוד. במקרים האלה מתאימה מרב לכל אחד את הטיפול הספציפי שנכון עבורו בין אם בתהליך של טיפול CBT ללא חשיפות, בין אם טיפול המשלב חשיפות כאשר לכל אחד מותאם השלב הנכון לחשיפות עבורו באופן אישי.

בנוסף, למרב ניסיון בטיפול ב - OCD, התנהגות אובססיבית קומפולסיבית, טקסים התנהגותיים חזרתיים הפוגעים בתפקוד, אובססיה לניקיון וכדומה כמו גם עם שינויים במצב הרוח ודכאון, דימוי עצמי נמוך, פרפקציוניזם וביקורתיות יתר ועוד.

בכל התחומים האלו צברה מרב ניסיון תיאורטי רחב וניסיון מעשי רב המאפשר לה לסייע לאדם הפונה לא רק בהפחתת המצוקה אלא גם במתן כלים להתמודדות יום-יומית ועצמאית. 

כאמור, מרב עורכת טיפולים גם במתבגרים ומסייעת לבני נוער במקרים של בעיות התנהגות, כעס בלתי נשלט, חרדות שמובילות להימנעות כמו למשל חרדת בחינות אבל לא רק, חרדה במצבים חברתיים ועוד.

טיפוליה נערכים תוך שימת דגש על טיפולים הנשענים על שיטת ה- CBT. שיטה זו נחשבת לאחת השיטות הטיפול הנפוצות בעולם הטיפול הרגשי. השיטה הקוגניטיבית התנהגותית כוללת כמה תיאוריות טיפוליות שכולן מתייחסות לדרך בה שינוי בדרכי חשיבה ובדרכי התנהגות מסייעים לאדם להתמודד עם מצוקות רגשיות, כאשר שינוי זה נעשה באופן ממוקד ושיטתי במהלך הטיפול.   

באופן כללי, טיפול התנהגותי קוגניטיבי מסייע למי שיש לו בעיה ממוקדת, התנהגות מסויימת שהוא רוצה לשנות בעצמו. הטיפול עוזר לשנות את דפוסי החשיבה הנוקשים והמקובעים הקיימים, להגמיש את החשיבה ולאפשר, דרך חשיפה שנעשית ביחד עם המטפל, שינוי התנהגותי לעבר המטרה.

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה