משבר בזוגיות: לסיוע חייגו 03-6413483
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


משבר בזוגיות - רגע לפני הפרידה

אנשים רבים מקווים שהפירוק והגירושין יחזירו את החיות והשמחה לחייהם. לפני שפונים ועושים את הצעד הענק מומלץ לקחת עוד קצת זמן ולהגיע לייעוץ, גם אם החלטתם שלקשר שלכם אין תקנה.

לפעמים כשמכירים נידלק ניצוץ, יש כימייה. יש חלום שרוצה להפוך למציאות. כמה שנים אחרי אתם מוצאים את עצמכם חיים בתוך מרחב מצומצם ואפלולי שחסרים בו  גילויי חיבה ואינטימיות ויש בו אכזבה, ריחוק, מריבות  וכעס בשפע, ובעיקר המון בדידות.

ההחלטה לפרק קשר היא החלטה קשה. לא פחות קשה היא ההשתהות בתוך קשר שהפך מאכזב ולא מספק, גם כשהיה רצון לנסות לשמר ולתקן אותו.

בין אם אתם מהנוטים לקום ולעזוב ובין אם אתם מהמשתהים, ייעוץ זוגי יוכל לעזור לכם לא רק לבדוק אם ניתן להציל ולשמר את הקשר אלא במידת הצורך להיפרד בצורה שלא תשאיר אתכם קבורים תחת ההריסות.

לייעוץ אישי ומקצועי חייגו עכשיו: 03-6413483

זוג שנכנס למצוקה איננו מצליח ברוב המקרים לתת תשובה  צלולה וברורה לגבי השאלה אם להיפרד או להישאר יחד.

המצב העמום הזה של הקושי לקבל החלטה מעלה מצוקה, וחרדות מכיון שבהחלטה כזו ישנם שיקולים כבדים כמו ילדים משותפים, רכוש משותף, משפחה מורחבת, לחץ חברתי ועוד...

החלטה כזו מציפה גם רגשות קשים של אובדן, כעס, עלבון, תחושת אשמה וחוסר אונים. כל אלה אינם מאפשרים לבני הזוג להרגיש ולהבין בבהירות וצלילות את תחושותיהם.

מפאת הקושי להכיל את המצב העמום והקשה של אי הוודאות והקושי לקבל החלטה, רבים נוטים לקבל החלטה נמהרת, להתייאש ולוותר, לעיתים בכיוון של שימור הקשר תוך ויתור על דברים חשובים ומהותיים כמו אינטימיות ותחושת קירבה וביטחון ולעיתים בכיוון של פירוק, תוך ויתור על האפשרות לנסות בכל זאת לשמר את הקשר ולא לשלם את המחיר היקר של אובדנו.

מטרות הייעוץ הזוגי בעת משבר בזוגיות

הייעוץ הזוגי יכול לסייע מאוד לבני הזוג "לעשות סדר" בכל ההצפה, לערוך עיבוד של הקשר, לבדוק לעומק את הקשיים, להביא למודעות את הדפוסים הזוגיים הספציפיים שהביאו למצוקות. עיבוד כזה עשוי לסייע לבני הזוג להגיע להחלטה מיטבית עבורם.

ההחלטה לשמור על הקשר היא תמיד החלטה משמחת עבורי כמטפלת זוגית, אך גם במקרה בו בני הזוג  יגיעו להבנה שכדאי להם לסיים את הקשר הזוגי, עדיין יהיה רווח עצום הן לבני הזוג והן ליקרים להם והן לילדים המשותפים, מכך שההחלטה יצאה מתוך טיפול זוגי, כלומר, ממקום משותף יותר ופחות תוקפני.

במקרים מסויימים, טיפול זוגי שבסיומו התרחשה פרידה, גם הוא הצלחה. טיפול כזה יסייע לבני הזוג לייצר פרידה רכה יותר, תוך התחשבות בצרכים השונים. 

הדבר חשוב במיוחד לזוגות שהם הורים לילדים - שם הפרידה איננה אלא תחילתה של דרך ארוכה מאוד של הורות משותפת. ככל שההורות המשותפת תעשה מתוך כבוד הדדי והבנה כשבראש השיקולים נמצאת  טובת הילדים, הרי ששני בני הזוג וכמובן ילדיהם יזכו לשלווה ולביטחון שתאפשר להם לשמר את התא המשפחתי פגוע מעט ככל האפשר מן הפרידה.

 

טיפול זוגי, יסייע גם לבני הזוג עצמם להתמודד עם האובדן, ולהבין כיצד לא לחזור על דפוסים הרסניים בקשרים זוגיים עתידיים.

דבר שנפרדים רבים מוותרים עליו. לא פעם קורה שאנשים חוזרים לטיפול עם זוגיות חדשה שסובלת מאותן בעיות כמו הקודמת, טיפול זוגי יכול להניב הצלחה בזוגיות בעתיד.

ניתן לומר שגירושין או פרידה מזוגיות עשויים להיות סיום של מצוקה שכרוכה כרגע בקשר הזוגי ואפשרות לצאת למרחב מואר וטוב יותר, אך מנגד אם לא יעשה עיבוד נכון של הקשר ושל מה שהביא להרס שלו, אתם עלולים למצוא שאתם מביאים את אותן בעיות גם לקשרים הבאים.

להיפרד בצורה טובה יותר

ישנם זוגות לא מעטים שמהססים להתחיל ייעוץ זוגי מחשש שזו השקעה של זמן וכסף שרק ידחו את הקץ.

ואכן לעיתים זוגות מצליחים להישאר יחד עוד זמן מה בזכות ההכלה של הטיפול את הקשיים אך בהמשך נפרדים. גם במצב הזה ההשקעה חשובה.

כל זוג שהצליח לעבוד על הקשר, להילחם עליו ולא לוותר יצא נישכר בדיוק מהסיבות שנזכרו למעלה. כמו כן יציאה מקשר מתוך כעס.

יציאה ממערכת יחסים מתוך כעס מלווה בדרך כלל בפנייה לעורכי דין סוחפת אתכם למצב של קבורה תחת הריסות הקשר. במקום זאת ניתן להיפרד בצורה טובה יותר, לחסוך מלחמות ומשאבים כלכליים אדירים.

כשאתם נפרדים אין מרוויחים אלא רק מפסידים אשר עוברים סבל ארוך, מייגע, סוחט נפשית וכלכלית ובעיקר הרסני כלפי הילדים.
   
ולבסוף הכי כדאי למנוע. אל תגיעו למצב של "הגיעו מים עד נפש" השקעה בזוגיות חשובה לאיכות חיים טובה. אם אתם מזהים דפוסים שמתחילים להציק לגרום לתסכול ולתחושת ריחוק אל תשתהו.

ייעוץ זוגי יכול לעזור למנוע מצבי משבר נפשי קשים, לסייע לבני הזוג להתגבר על השחיקה היומיומית ועל העייפות וללמוד לייצר זוגיות טובה ומספקת ביטחון גם בזמנים מורכבים ומאתגרים יותר.

"ויש את מה שרצית שאהיה
ויש את מה שרציתי שתהיי
ויש בינינו בית
ולא נכנס מספיק אור
לא נכנס מספיק אור"
(דודו טסה)


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה