האם אני זקוק לטיפול נפשי או פסיכולוגי? – מרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


האם אני זקוק לטיפול נפשי או פסיכולוגי?

מי זקוק לטיפול פסיכולוגי?

אם את/ה סובל/ת ממצוקות בתחום הבין אישי - קושי במערכות יחסים בעבודה, עם קולגות או ביחסי סמכות;  קושי ביצירת קשרים חברתיים או זוגיים; מתח נפשי, קושי במערכת המשפחתית, עם בן הזוג או עם הילדים או ממצוקות אישיות - דימוי עצמי נמוך, הרגשת תקיעות בחיים, חוסר שביעות רצון מחייך - כל אלה ועוד יכולים להוביל לפנייה לטיפול פסיכולוגי נפשי.
 
תחושת מצוקה יכולה להתעורר בעקבות אירוע משברי מסויים - פיטורין, פרידה או גירושין, מחלה או חלילה מוות של אדם קרוב, אולם לעיתים המצוקה נחווית גם ללא טריגר ברור, וקיימת אצלך תחושה כללית של חוסר אושר והיעדר סיפוק.
 
מכאן שרבות הסיבות בגינן ניתן וכדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי. חשוב לזכור שכל מה שמפריע לאיכות חייך הוא גורם מספיק עבור פניה זו. כמו כל בעיה גופנית, גם מצוקה נפשית מחייבת אבחנה נאותה על ידי גורם מומחה. במקרה של הנפש מדובר בפסיכיאטר או פסיכולוג ובמציאת טיפול מתאים.
 
הטיפול הפסיכולוגי נשען על קשר אנושי ואמון הדדי בין מטפל למטופל, קשר הנבנה באמצעות שיחות. שיתוף בקשיים, ברגשות, במחשבות ובחוויות עם המטפל מסייע בהבנת המצוקות ובאיתור הגורמים להן. המשך התהליך הטיפולי מוכוון למציאת פתרון להקל על הכאב, לשינוי ההרגשה, החזרת התקווה ובעיקר - שיפור איכות החיים. 
 

נשמח לשמוע ממך ולסייע!
 

כיצד יודעים אם הטיפול מצליח?

על מנת לבדוק האם טיפול מצליח, חשוב שהמטפל והמטופל יגדירו יחד בתחילת הטיפול מטרה טיפולית. השגת המטרה יכולה להוות אינדיקציה להצלחת הטיפול ויותר מכך, תוביל לרווחה נפשית.

ייתכן כי רצונך, כמו אנשים רבים, הוא להרגיש טוב יותר בחייך, להשיג אושר. זו מטרה חשובה מאין כמוה וכדאי וראוי שתושג במהלך הטיפול, אולם לצידה כדאי להגדיר מטרות אופרטיביות יותר, באופן שיהיה ניתן לבדוק לאחר תקופה מסויימת האם חלו שיפור או התקדמות כלשהם במטרות אלו.

על מנת למצוא ולהגדיר מטרות כאלה, המטופל יכול לשאול עצמו בבואו להתחיל תהליך טיפולי "בעוד שנה מהיום - איך הייתי רוצה לראות את עצמי ואת חיי, מה הייתי רוצה שיהיה שונה בהם לעומת המצב היום?". טיפול פסיכולוגי לא מבטיח את השגת המטרה תוך שנה, אולם קביעת מטרה כזו מסמנת דרך שבה הולכים יחד המטופל והמטפל, ולאורה ניתן לבחון את ההתקדמות בתהליך.

הקליניקה מציעה שיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות בה תוכל/י לברר מהו הטיפול המתאים עבורך, האם יש צורך באבחון מדוייק יותר ומיהו המטפל בו כדאי לך להיעזר. בקליניקה קיים צוות מומחים אדיב ואמין, שיישמח לעזור בכל עת ולענות על כל שאלה תוך שמירה על פרטיות מוחלטת.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה