סיפורי הצלחה על גמילה מהתמכרויות - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


סיפורי הצלחה אישיים על גמילה מהתמכרויות

בין אם זה אלכוהול, הרואין, כדורי הרגעה, אינטרנט, סקס, הימורים או קניות - מכורים רבים מספרים שעבורם ההתמכרות היא תחתית הבור. תחושות האשמה, הבדידות, התלות, והשעבוד אינן מרפות ובכל זאת הם אינם מצליחים להפסיק. גם לא כשחברים ובני משפחה מתרחקים, כאשר הם זוכים לגילוי בוז או רחמים, גם לא כשהם מבינים שהם איבדו שליטה.

למידע ויעוץ אישי חייגו: 03-6413483

מכורים שנגמלו מכירים את התחושות האלו. במקרים לא מעטים הן שהביאו אותם לטיפול, במקרים אחרים, קרובי משפחה זיהו שהם חייבים לעשות את הצעד הראשון עבור קרוביהם והביאו אותם לטיפול.

אלא שמכורים שנגמלו יכולים גם לספר על תחושות אחרות: על החזרה לאפשרות של בחירה, על הראייה המפוכחת על החיים, על השליטה בהתנהגות ועל התחושה של חופש. אמיתי. שחרור מתלות וגמילה מהתמכרויות הם אפשריים, לא פעם בתהליך ארוך וקשה.

ליווי אישי בקליניקה

בקליניקה אנו זוכים ללוות אנשים רבים אשר השיבו לעצמם את חייהם, שנלחמו על עצמם, על משפחתם, שממשיכים להילחם, אך שגם מסכימים כי החיים שלהם כעת הם בריאים יותר, נכונים יותר ובעיקר מאושרים יותר. הבאנו כמה סיפורי הצלחה מעין אלו.

סיפורים ההצלחה אינם מסתמכים על מטופל כזה או אחר, אלא הם מן סיכום של אנשים רבים שפנו אלינו לאורך השנים, כל הפרטים האישיים שונו כמובן. אנו מזמינים גם אותך לפנות אלינו, לקבוע פגישת ייעוץ ולאפשר לעצמכם להתחיל שינוי.

סיפור ההצלחה של נאווה

נאווה, בת 44, אישה מרשימה, נאה ומטופחת. היא בעלת עסק עצמאי בתחום הייבוא-ייצוא ואם לשתי בנות, האחת משרתת בצבא והשנייה החלה את לימודיה באוניברסיטה. כאשר הגיעה לטיפול הייתה בתהליכי גירושין אשר ארכו למעלה משנה וחצי.

נאווה הגיעה לטיפול בעקבות התמכרות לאלכוהול. היא החלה לשתות מגיל צעיר, במשך שנים הייתה שותה באופן מתון, באירועים שונים או לבדה בבית, לאחר העבודה. היא החלה לשתות באופן קבוע, מידי יום, במשך שעות עד כמעט עילפון, עם תחילת הליך גירושיה.

הפגיעה שחוותה מהגילוי שבעלה בוגד בה וניסיונו לנשל אותה מהעסק שלה ולהותיר אותה חסרת כל, הפך את השתייה האקראית להתמכרות. היא לא פחדה להיתפס, בנותיה לא היו בבית ולא היה מי שייראה אותה או ירגיש בשינוי.

היא החלה לנהל חיים תחת מסכת של שקרים וסודות. כאשר בעלה גילה את התמכרותה ולאור איומיו של שיחשוף את היותה אלכוהוליסטית ויגרום לה לאבד את העסק, היה הזרז שהביא אותה לטיפול.

היא הגיעה לטיפול גמילה מאלכוהול בקליניקה לאחר תקופה של גמילה תחת פיקוח רפואי, אז היא גם החלה את המסע הארוך והמשמעותי יותר להחזיר לעצמה את חייה.

במהלך הטיפול החלה נאווה להיזכר באירועים שונים מחייה, סיפרה על ילדותה למשפחה מרובת ילדים ועל היותה בת לאם הנתונה להתפרצויות זעם ומצבי רוח.

היא החלה לראות כי תקופת ילדותה הייתה צבועה בעיקר בתחושה של חוסר וודאות, של פחד ממה יוליד יום ואיזה מכות היא תחטוף מחר - מכות לגוף או מכות לנפש.

השפעת התהליך הטיפולי

בתהליך הטיפולי נאווה הבינה את מקור ההתמכרות שלה, את השפעות הילדות ואת דפוס ההתמודדות שלה במשך שנים עם קשיים, שכלל בעיקר בריחה למקום בטוח, אך לא בריא.

אלו הותירו אותה עם ריק פנימי וחיצוני, עם חוסר תקווה, עם ראייה פסימית על עצמה ועל העולם ועל האפשרות לחוות משהו אחר או לחיות אחרת.

עם הזמן היא למדה להכיר את עצמה מחדש, להעריך את עצמה, ללמוד על הכוחות והיכולות שלה, הכירה גם את בנותיה מחדש ושיקמה את היחסים איתן.

אלו סייעו לה להצליח לשוב לעבודה, לנהל את העסק שכמעט קרס, לעמוד מול בעלה ולסיים את הנישואין ביניהם ובסופו של דבר גם להכיר בן זוג חדש ולהתחיל חיים חדשים, בריאים ומאושרים יותר, חיים המתנהלים על פי בחירותיה היא בלבד.

הסיפור של נאווה הוא אחד מסיפורי הצלחה רבים של אנשים להם זכינו לעזור.


יש לכם את הכח לעזור לבן משפחה מכור!

הצלחת הגמילה של המכור תלויה הרבה בשינוי של ההתנהגות המשפחתית כולה. ליווי והדרכה של בני המשפחה מעניקים להם כלים המלמדים אותם איך לעודד את המכור בתהליך הגמילה (גם בשלבים בהם המכור לא מעוניין בגמילה) ואיך לחזק ולשמור על השינוי החיובי. מעבר לכך, הקבוצה מעניקה מקור לתמיכה והתייחסות להתמודדות עם קשיים שההתמכרות הביאה על המשפחה כולה. הסדנא תתקיים במרכז ד"ר טל בחיפה, בהנחיית רונית שריג, מטפלת מומחית בהתמכרויות. פנו אלינו לפרטים נוספים.מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה