עודד כהן - פסיכולוג קליני
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה
צוות המטפלים של הקליניקה

עודד כהן - פסיכולוג קליני

פסיכולוג קליני, בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת בר-אילן, סיים כמצטיין רקטור, וכן בעל תואר ראשון בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב.

עודד מטפל בילדים, בני נוער ומבוגרים, הוא עורך הדרכות הורים וטיפולים פרטניים, טיפוליו של עודד מתבססים על הגישה הדינמית תוך שילוב עקרונות מהשיטה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT).

לעודד ניסיון רב בטיפול פרטני עם ילדים ומבוגרים, בטיפולים פרטניים והדרכות הורים כחלק מעבודתו במגוון מערכות ציבוריות הנותנות מענה לקשת רחבה של אוכלוסיות ושל קשיים נפשיים, בין היתר במערך הפסיכיאטרי במרכז הרפואי תל אביב ("איכילוב"), ב"נווה ויצ"ו", מכון סאמיט, מכון ת.ל.מ, המרכז הקהילתי לבריאות הנפש, "מקום בלב" מרכז חירום לילדים בסיכון ועוד.

במבוגרים עודד מסייע לאנשים המתמודדים עם מצבי רוח משתנים, לחצים בקריירה ובזוגיות, מצבי מתח וחרדה, ועוד. כמו כן, עודד מסייע לגברים בהתמודדויות ייחודיות המאפיינות את עולמם, כמו למשל מעבר להורות עם לידת ילד ראשון, אבהות בכלל, לחץ והצורך בתמרון בחיים המודרניים, מציאת זוגיות וכו'. הוא בעל ניסיון בעבודה עם קשת הקשיים בבריאות הנפש , לרבות הפרעות נפשיות והפרעות אישיות, אך גם בהתמודדויות עם קשיים יומיומיים כמו קשיים בין אישיים, דימוי עצמי נמוך ועוד .

בטיפוליו בילדים ובני נוער מסייע עודד למשפחות להתמודד עם קשיים מאפייני גיל. הטיפול מתייחס  הן לצורך של הילד להתמודד עם הקושי, והן לצורך בהתייחסות לקשיים של ההורים וליכולת שלהם לסייע לילד להתגבר על קשייו. קשיים אופייני גיל נעים מקשת רחבה של קשיים חברתיים, בדידות, התמודדות עם חרם, קושי בתקשורת בינאישית, דרך התמודדות עם פחדים, חרדות, לרבות חרדת מבחנים, אובססיות והתנהגויות כפייתיות וכלה בהתמודדות עם דימוי עצמי נמוך, בניית זהות עצמית, התמודדות מול שינוי גיל ההתבגרות ועוד.

בנוסף, הניסיון המגוון של עודד מאפשר לו לקחת חלק בתהליכי טיפול אינטנסיביים, כאלה הדורשים התערבות מקצועית ומדויקת בעת שמתחולל בחייו של אדם משבר רגשי גדול ופתאומי וכאשר יש צורך בטיפול בתהליכים נפשיים מורכבים. ניסיונו של עודד במגוון רחב של גישות טיפול מאפשר לו לתת מענה לצרכים הפרקטיים העכשווים עמם מתמודד האדם כחלק מהמשבר שהוא חווה, בלימת המשבר והתייצבותו. אלו נעשים בד בבד עם תהליכי עומק טיפולים המאפשרים תובנה מעמיקה של האירועי המשברי ושל היכולת הפנימית של האדם לצמוח ממנו.  
 
עבודתו היסודית של עודד נערכת בשיתוף פעולה הרמוני בצוות הטיפול במרכז, אשר נעשה מתוך ראיית טובת האדם ומשפחתו ומתוך האמונה בצורך של כל אחד לחזור לתפקוד לאחר המשבר שפקד אותו ולהשיג לשקט בנפשו. 

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה