עזרה נפשית - מגוון דרכים לסיוע נפשי במרכז ד''ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


עזרה נפשית - מגוון דרכים לסיוע נפשי

תמיכה רגשית וסוגי טיפול עיקריים

האנושות עסוקה בשאלות לגבי הנפש האנושית משחר ההיסטוריה. מדוע אנשים מרגישים כפי שהם מרגישים? מדוע הם מתנהגים כפי שהם מתנהגים? ומה גורם לחלק מהאנשים לנהוג באופן יוצא דופן?

בזמנים קדומים האמינו, שהאדם המתנהג בדרכים לא רגילות נשלט על ידי רוחות רעות ושדים. גירוש השדים והרוחות התבצע במגוון דרכים: החל בתפילה ולחשים, ועד שריפה על מוקד.

הראשון שדחה זאת היה הרופא היווני היפוקראטס, שטען שנפש חולה גורמת לסבל רב - ממש כמו מחלה גופנית וציין את החשיבות של סביבה נעימה, פעילות גופנית, תזונה והרגעה לשם שמירה על נפש רגועה ובריאה.

תחום העזרה הנפשית מהווה במאה השנים האחרונות ענף חי ובועט במדע ובתיאוריה, כר פורה למחקר ותגליות. היכולת לעזור למגוון רחב יותר של אנשים, במגוון רחב יותר של בעיות, גוברת ועולה.

גם צוות הקליניקה במרכז לתמיכה נפשית ורגשית במרכז ד"ר טל מאמין ביסודות אלו של מציאת איכות חיים מיטבה ובריאות נפשית נכונה. פנה אלינו עוד היום -

נשמח לשמוע ממך ולסייע

עזרה נפשית - תפקידה להקל על הנפש

תחום בריאות הנפש עוסק בקשת רחבה ורב-גונית של תופעות. על תופעות אלו נמנים משברים של היחיד או של המשפחה כולה, מחלות מולדות ומצבים התפתחותיים, התמודדות עם אירועים טראומטיים או עם משברי חיים כגון גירושים וזקנה, תחושות חרדה, דיכאון, תחושות כפייתיות, מחשבות שווא, דימוי עצמי נמוך, הפרעות אכילה, תגובות של פוסט טראומה ועוד.

אתם מוזמנים לקרוא אודות משבר נפשי.

הפנייה לעזרה נפשית אינה נעשית תמיד על רקע משברים חריפים, אלא יכולה לבוא על רקע תחושות עדינות יותר של לחץ, ריקנות או עצבות, ומתוך רצון של אנשים להבין את עצמם ואת נסיבות חייהם טוב יותר. 

בהתאם למגוון הרחב של הבעיות בגינן פונים לעזרה נפשית, קיימות מגוון דרכים לסיוע, טיפול ומתן עזרה.

התערבות טיפולית נפשית יכולה להיות קצרה או ממושכת, לערב טיפול תרופתי או שלא.

 

הפנייה לעזרה נפשית אינה פשוטה לרב עבור הפונה, עם זאת, ככל שהפנייה מגיעה בשלב מוקדם יותר, כן קל יותר להגיש סיוע ממוקד ולהביא לשיפור במצב במהירות רבה יותר.

משבר נפשי? קרא על פסיכיאטר למצבי חירום או צור קשר

סוגי טיפול עיקריים

נהוג לחלק בין טיפול פסיכולוגי לבין טיפול פסיכאטרי. בדרך כלל, שילוב בין השניים יכול להביא לתוצאות הטובות ביותר, תלוי באיזה קושי מדובר.

  • טיפול פסיכיאטרי וטיפול תרופתי - ממחקרים ידוע כי קיים קשר בין קשיים נפשיים ובין שינויים בתפקוד המוחי, ובאיזון החומרים הכימיים במוח. כיום ישנן בשוק מגוון תרופות פסיכיאטריות המסוגלות לאזן את השינוי בתפקוד המוחי ובעקבות כך להביא לשיפור בתחושה ובקושי הרגשי המופיע. רק פסיכיאטר מוסמך להמליץ ולרשום טיפול תרופתי, ונזקק לשם כך שיקול דעת רפואי יסודי ומעמיק. 
     
  • טיפול פסיכולוגי - באופן כללי מכונה פסיכותרפיה ועיקרו טיפול בשיחות על ידי פסיכולוג, והוא כולל כמה שיטות וסוגים:
     
  • טיפול פסיכו דינאמי - השיטה הפסיכו-דינמית טוענת שבעיות רבות בחיינו נובעת מפתרון לא נכון של קונפליקטים לא מודעים. ב'לא מודע' נאגרים כל החוויות שעברנו ושעיצבו אותנו להיות מי שאנחנו- בייחוד חוויות הילדות, שהיא תקופה חשובה במיוחד בעיצוב האישיות והקשר עם הסביבה. לא רק זיכרונות נאגרים בלא מודע - גם רגשות כלפי אנשים מן הסביבה, תובנות שהפנמנו במהלך ההתבגרות ללא ידיעתנו, ועוד. העלאתם למודע ודיון בהם עשוי להעניק לאדם התבוננות משוחררת ועצמאית יותר על התנהגותו ורגשותיו, ולהעניק לו כוחות רבים יותר לשינוי דפוסים המכבידים עליו.
     
  • טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - מתאים במיוחד לבעיות ממוקדות של דיכאון וחרדה, מתמקד בקשר המתקיים בין ההתנהגות, החשיבה, והרגש, וכן בתחושות הגופניות המלוות את החרדה והדיכאון. טיפול זה מכונה באנגלית CBT. מטרת הטיפול היא להביא להפחתת הסימפטומים אשר המטופל הציג בתחילת הטיפול. המטפל עוזר למטופל לזהות דפוסי חשיבה וסכמות התנהגותיות המכתיבות את התנהגותו, לאתר את הכשלים הקיימים בהם ולהביא את המטופל לידי בחירת דפוסים שונים, אדפטיביים ובריאים יותר. למידע נוסף קיראו מידע נוסף אודות טיפול קוגניטיבי התנהגותי.

הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל מעניקה את כל הטיפולים על ידי אנשי מקצוע ממגוון התחומים, הפועלים בשיתוף ובעבודת צוות, ומאפשרים להעניק לכל פונה טיפול המותאם לו מתוך רגישות לרצונותיו והבנת מצוקותיו וצרכיו. 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה